Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Nokia 3

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
865 replies to this topic

#757
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Depinde de model, unele pot, altele nu. Întreabă pe topicul dedicat telefonului respectiv.

#758
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Pun și eu o întrebare tâmpită, cum pot face să apară numele operatorului, Digi.Mobil in cazul meu in colțul din stânga sus?
La Huawei era optiunea la "Setări".
Ceva asemănător, dar sa stea tot timpul, nu doar când e ecranul blocat.
Prima poza e un screen de la un telefon care știe treabă asta, e luată de aici de pe forum. A2a e de la al meu când e blocat. Vreau să-mi scrie "Digi.Mobil" mereu in colț. :)


*Știu că e o întrebare tampita, dacă aveți vreo soluție va rog sa mi-o spuneți și mie.  
Mulțumesc! :)Attached File  Screenshot_20180502-195502.jpeg   30.98K   30 downloadsAttached File  Screenshot_20180502-195705.jpeg   76.89K   30 downloads

#759
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Androidul stock nu stie asta. Numele operatorului apare doar in lockscreen.

#760
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.07.2007
buna dimineata  ! dupa actualizare , in afara de X  acela la datele mobile   , la notificari in loc de cifre imi apare o bulina  colorata care asta chiar ma enerveaza maxim .. la voi tot asa este ?

#761
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Da, numai ca nu ne enerveaza(pe mine cel putin).

#762
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
De enervat nu te enervează dar era util să îți arate cate mesaje ai.

#763
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Pai daca ai unul sau 10 mesaje  tot intri la mesaje si le vezi pe toate. Asta chiar nu ma deranjeaza, ma deranjeaza ca nu am glance, cceva, sa vad daca am primt mesaje/apleluri/etc. fara sa deschid telefonul. Un amic mai in varsta si-a luat un Vodafone gratis(la prelungire de abonament) care are led de notificari, foarte util .

#764
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View PostCGDBZ, on 11 mai 2018 - 09:28, said:

Pai daca ai unul sau 10 mesaje  tot intri la mesaje si le vezi pe toate. Asta chiar nu ma deranjeaza, ma deranjeaza ca nu am glance, cceva, sa vad daca am primt mesaje/apleluri/etc. fara sa deschid telefonul. Un amic mai in varsta si-a luat un Vodafone gratis(la prelungire de abonament) care are led de notificari, foarte util .


Incearca Glimpse Notifications. Aprinde ecranul cand vin notificarile si il mai aprinde din cand in cand ca reminder.

Edited by Extinct, 11 May 2018 - 22:10.


#765
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
După actualizarea la oreo telefonul se încinge mai rău și arelag uneori. O data s-a blocat destul de rău, a durat cam 2 minute să-și revina. Bateria tine la fel, n-am observat vreo schimbare.

Cum spuneam, nu este o versiune prea stabila. M-am grăbit cu update-ul, trebuia să mai aștept. Sper că pe viitor aceste mici probleme sa fie rezolvate.

#766
ionutvasile85

ionutvasile85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.02.2017
Nu observ nici o diferență între android 7.1 și 8 nu se încălzește singura diferență este că semnalul este mai calibrat

#767
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.07.2007
acum m`am obsnuit cu bulinele...cu x`ul... dar nu stiu cum draq se sterg notificarile care apar pe ecran .. ca pana la actualizarea imi aparea sterge tot dar acum nu mai  stiu cum sa le sterg ! :))

#768
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
NU FACETI ULTIMUL UPDATE!!!!!
Va trebui sa resetati telefonul pentru a-l readuce la viață! Am așteptat 2 ore să-și revină; am pierdut toate setările, aplicațiile, muzica iar update-ul nu s-au instalat. A2a oară nu-i mai dau.


In plus după update-ul la 8.0 telefonul se încinge in ultimul hal și are lag. Partea metalica e foarte fierbinte.

Edited by heinz, 24 May 2018 - 22:44.


#769
ionutvasile85

ionutvasile85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 07.02.2017
Eu am făcut update la 8.0 și nu sa întâmplat nimic.Poate ai nimerit un telefon defect altceva nu se explica.

#770
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Înainte de update nu se încingea...Chiar am rămas uimit cate de "rece" putea fi. O singura data mi s-a blocat într-o lună cu 7.1. Acum are lag și în jocuri banale (helix jumper).
Aștept 8.1 sa vedem daca se rezolva ceva. O sa le trimit un mail cu problemele întâmpinate mâine dimineață.

#771
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Al copilului functioneaza perfect, si e utilizat nu gluma, il incarca si de doua ori pe zi. La mine tinea 3-4 zile. Din cauza bateriei am vrut sa-i iau un Nokia 2 dar ma ingrijora memoria de 8GB.

#772
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013
Dețin de curând un Nokia 3 și sunt mulțumită de cum funcționează dar, aș vrea să știu dacă alți utilizatori au întâmpinat vreo problemă legat de bateria încorporată (gen după 6 luni sau mai mult de funcționare până la cei 2 ani cât e și în garanție telefonul sau după).
La faza cu update-uri primesc zilnic înștiințări dar nu le fac și nu cred că e vreo problemă dacă prefer să las telefonul așa fără actualizări.
Dacă știe cineva unde pot găsi pictograma pentru lanternă și cea pentru înregistrare audio căci le-am căutat dar nu le găsesc.
Cât despre baterie chiar ține aici depinde și pe ce aplicații stau (video, jocuri, etc).
Sunetul cu/fără căști e ok (căștile sunt normale nu dopuri ceea ce constituie un mare avantaj pentru mine).
Camerele foto față/spate sunt bune, viteza la 4g doar că nu am testat încă și prin zone rurale (deal, munte) cum e cu semnalul.
În concluzie e un telefon bun având în vedere faptul că am preferat marca Nokia și în trecut pe modele mai vechi.
Și încă o nelămurire-cum pot salva direct pe sim un contact nu în telefon, cont gmail sau pe mai știu eu unde?
Mereu am salvat contactele pe sim și la telefonul ăsta nu am găsit încă optiunea asta.

Edited by Iulya_Roman, 25 May 2018 - 15:46.


#773
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Lanterna o găsești în bară de notificări.
Daca n-ai ai apăsă pe creionul ăla din bara de notificări și o găsești mai jos. O muti unde vrei tu apoi.

#774
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Nu se pot salva nr. pe SIM.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate