Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Nokia 3

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
865 replies to this topic

#559
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

View Postzen7979, on 17 octombrie 2017 - 06:07, said:

Colegii care aveți probleme cu ceasul ,i ați dat cumva actualizare la ceas din magazinul play? dacă da încercați și dezinstalati actualizarea. Imi aduc aminte ,ca si la mine a fost actualizare la ceas, agendă,camera,calendar etc. dar le am dezinstalat toate actualizările si toate funcționează ok. Vedeți să debifati din play store opțiunea de actualizare automată a aplicațiilor.

Am tot facut actualizari. O sa dezinstalez actualizarea. Pot dezinstala doar actualizare?

View PostCGDBZ, on 17 octombrie 2017 - 06:59, said:

La mine functioneaza bine ceasul. Poate este ceva setare, nu stiu ce sa zic, ciudat.
Eu sunt foarte multumit de telefon, functioneaza ireprosabil, aplicatiile care pe windows imi faceau o mie de nervi acum functioneaza perfect, chiar si aplicatiile Microsoft, OneDrive de exemplu, functioneaza bine(pe windows era un chin sa folosesc OneDrive, de multe ori renuntam si salvam pozele prin cablu).
A luat si prima cazatura, cam de la 1,2metri direct pe gresie, a picat pe un colt, apoi pe celalat si pe spate(daca pica pe fata cred ca pa ecran , asa doar ceva zgarieturi la colturi).


M-am tot uitat prin setari si n-am gasit nimic. Are setari doar pe ceas, nu pe fiecare ceas in parte. Ceasul de la deblocare ecran arata bine, celelalte doua nu arata bine (cel din colt drepata sus, unde este si bateria si cel de pe "desktop")

#560
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Poți dezinstala actualizarea doar pentru ceas de la aplicații sau din play store.

#561
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Merci, voi incerca

#562
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

View PostLauCalin, on 18 iulie 2017 - 08:45, said:

Logan al telefoanelor. Ori multi dintre cei care un Logan, sunt multumiti de el.
Foarte buna comparatia; Loganul masina buna dar nu cel mai bun raport pret-dotari. Daca Loganul de 10.000. ar costa 6500-7000 ar fi un pret ok. Daca n-ar fi taxele vamale ale UE i-ar lua fata vreo "Xiaomi"  Asa si cu Nokia 3; pe la 500 lei ar fi ok.

#563
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postmicutu82, on 17 octombrie 2017 - 13:32, said:

Merci, voi incerca

Mai incearca asta:

Battery>battery optimisation si dezactiveaza optimizarea pentru ceas.

#564
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Încerc si asta, merci

#565
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015

View PostCGDBZ, on 17 octombrie 2017 - 06:59, said:

La mine functioneaza bine ceasul. Poate este ceva setare, nu stiu ce sa zic, ciudat.
Eu sunt foarte multumit de telefon, functioneaza ireprosabil, aplicatiile care pe windows imi faceau o mie de nervi acum functioneaza perfect, chiar si aplicatiile Microsoft, OneDrive de exemplu, functioneaza bine(pe windows era un chin sa folosesc OneDrive, de multe ori renuntam si salvam pozele prin cablu).
A luat si prima cazatura, cam de la 1,2metri direct pe gresie, a picat pe un colt, apoi pe celalat si pe spate(daca pica pe fata cred ca pa ecran , asa doar ceva zgarieturi la colturi).

ei hai... Eu cu batranul lumia 735 nu folosesc niciodata cablul pentru poze,  se incarca automat.

#566
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Mai am in casa un L650, OneDrive este praf, nu am ce discuta pe tema asta.

#567
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

View PostCGDBZ, on 18 octombrie 2017 - 08:58, said:

Mai am in casa un L650, OneDrive este praf, nu am ce discuta pe tema asta.
Și eu credeam că OneDrive este de vină pentru că mă chinuiam să încarc câteva poze. După ce am crescut viteza de upload (2-20) merge foarte bine.

#568
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Deci, se blocheaza(trebuie restartat telefonul), cateodata pe automat nu vrea sa incarce pozele decat daca deschid aplicatia. Am facut resetare, in zadar. La fel facea si pe L640 si L550, mergea cand avea chef si cum avea chef.
La Nokia 3 aplicatia OneDrive functioneaza perfect,acelas net si cont outlook.

#569
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Eu mai folosesc si acum One Drive. Desi, dupa ce am renuntat la WP, am trecut la IOS si acum la Android. Merge impecabil pe toate sistemele de operare si nu am de gand sa renunt la el.

#570
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Colegii cu probleme la ceas nu ați mai dat nici un semn...s a rezolvat problema sau nu?

#571
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Nu, acelasi lucru

#572
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

View Postmicutu82, on 22 octombrie 2017 - 11:36, said:

Nu, acelasi lucru
Încearcă cu revenire la setările din fabrică, durează ceva, dar o să vezi niște schimbări.

#573
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Astăzi a mai venit o actualizare de vre o 400 mb. dar nu văd nici o schimbare în meniu...

#574
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

View Postgradulian, on 22 octombrie 2017 - 12:08, said:

Încearcă cu revenire la setările din fabrică, durează ceva, dar o să vezi niște schimbări.

O sa încerc si asta. Ideea este ca telefonul este al sotiei si nu prea o deranjează, asa ca nu prea mi-am mai bătut capul

#575
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014
Telefonul meu are doar cinci zile și deja suferă de ghost touch. Când îl apucă se blochează și începe să "butoneze" singur. Am găsit și rezolvarea acționând butonul de blocare/deblocare. S-ar putea ca această problemă să fie din cauza foliei de sticlă, dar preget să o dau jos din motive de 45 de lei. Nu face foarte des așa că pot să-l folosesc până va trebui să schimb folia.

#576
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 29.10.2007
Salutare.

Azi telefonul soției a primit update-ul de octombrie. Făcut update, toate ok. După 3 ore când făcea niște poze ecranul s-a înnegrit brusc și gata. Nu se mai aprinde ecranul. Tastele de sub ecran reacționează la atingere, le simt vibrația. Legat la PC îmi arată că este încărcat 60%, dar nu pot accesa memoria telefonului. Am încercat să îl restartez apăsând prelung pe power, dar nu face nimic.

Aș mai avut careva problema asta? Ceva idei de rezolvare?

Mulțumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate