Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Upgrade Canon S110 - Canon PowerShot G9 X / G7 X - altele ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
eu o tin intr-o borseta mica, dinaia de dat dupa gat. dar sunt si huse de piele de la canon special pt g7x, insa de care unii s-au plans ca nu prea incape camera.

la mine e 30fps si 60 fps, pe mark 1

#20
ad_rovin

ad_rovin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.10.2014
noah e un downgrade inseamna la video - cine sa-i mai inteleaga :D  ciudat e insa ca am gasit un video pe youtube unde arata ca are si 59fps - dar al meu nu are decat 50fps maxim [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iRXB7Z2mhhQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
ad_rovin

ad_rovin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.10.2014
Acum am urmarit si un review pe youtube de la un tip care a folosit camera zilnic timp de 6 luni. Puncteaza 3 mari plusuri:
- no. 1: filmeaza extrem de bine in low-light - poate vedea pe camera mai multe detalii decat cu ochiul liber
- imaginea e ft stabila: a facut zoom pana la capat si a miscat camera si imaginea ii ft stabila
- calitate ft buna a imaginii
Se plange ca nu poti atasa microfon extern, nu ca cel inclus nu e ok doar ca atunci cand e mult zgomot nu prea filtreaza bine zgomotul de fundal.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tRTt4iQDMxc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ad_rovin, 08 May 2017 - 11:20.


#22
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
pt a elimina zgomotul de vant, se pune acel puf. doar ca arata ca naiba pe o camera.

#23
ad_rovin

ad_rovin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.10.2014
nu mi se pare asa de urat daca chiar isi face treaba .. sincer nici nu stiam ca exista asa ceva . - dar chiar exista de cumparat ? si sincer nici nu-mi dau seama cum il pui ala..

Edited by ad_rovin, 08 May 2017 - 11:17.


#24
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
sunt si de cumparat, dar facute manual si acelea, ca nu sunt un accesoriu standard. in general astea se fac de posesori si se lipesc cu banda dublu adeziva si acolo moare, ori cu superglue o bucata de velcro, iar pe cealalta pui puful, adica la nevoie sa scoti puful si sa ramai doar cu bucata lipita direct pe camera. dar tot aiurea arata si asa.

#25
ad_rovin

ad_rovin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.10.2014
am facut un mic test afara 25 vs 50 fps - era bine daca filmam exact la fel sa se vada mai clar diferentele dar chiar si asa cred ca se vede suficient ca difera claritatea intre cele 2
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3GvrX8LDAmo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ad_rovin, 08 May 2017 - 12:35.


#26
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
care ti se pare ca ar fi mai bun?

#27
ad_rovin

ad_rovin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.10.2014
50 clar. am exagerat si eu putin cu miscarea ce-i drept
nu se vede diferenta ?Posted Image

Edited by ad_rovin, 08 May 2017 - 13:01.


#28
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
frumosul e in ochiul privitorului, unora de xemplu li se face rau, la propriu atunci cand vad un film la 60 fps. e prea fluid si le da senzatie de rau de mare. cunosc pe cineva de genul. aceia mereu vor considera ca se vede prost.

altora din contra, la 30 li se pare sacadat, iar 60 e optim.

#29
ad_rovin

ad_rovin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.10.2014
deci io-s din categoria in care 25 e prea sacadat si 50 e optim; din cate stiu io ochiul uman percepe undeva la 30 fps
primul video pe care l-am pus e facut cu 25 si mi se pare sacadat [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EV34m-d0tUs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
dar tu ce zici de diferentele dintre cele 2 ?  dar de primul video - tu cum il vezi ?

Edited by ad_rovin, 08 May 2017 - 13:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate