Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Driver-e Allview WI901N

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
daniel_o

daniel_o

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.02.2017
Stie cineva de unde pot obtine driver-ele pentru tableta asta (Allview WI901N)? Pe site-ul Allview nu se gasesc iar cand am trimis un ticket la suport am primit raspunsul de mai jos:

"Din pacate, din motive de confidentialitate, aceste fisiere nu pot fi furnizate.Va recomandam sa contactati unul din service-urile noastre autorizate pentru solutionarea problemei"

Mi se pare ciudat ca la Allview driver-ele sa fie confidentiale si sa ma duc la service pentru reinstalarea windows-ului pe cand alti producatori (Asus, Acer, etc) le pun la liber pe site-urile lor....

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Mai insista. Eu anul trecut am avut probleme cu o tableta de la ei, le-am cerut driverele si mi-au trimis un link de unde sa le descarc.
Eu am WI10N Pro... vad ca pare sa fie diferenta asa mare intre ele, poti eventual incerca astea de 10N: https://mega.nz/#!Rc...TYHhiSvBeULqJNY
sursa link

#3
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016
Alti producatori sunt producatori.
Allview nu e producator, ci doar rebrand-uieste telefoane/tablete ieftine cu specificatii "wow" si face update-uri software numai cand sunt oferite de producatorii adevarati.

Cand iti cumperi un produs electronic ceri si pareri. Nu zici "eh, las' ca toate-s la fel" .
Ai fi observat ca suportul lor nu e chiar asa de stralucit (daca poate fi numit suport).

Windows ar trebui sa le detecteze si instaleze automat mai ales daca folosesti Windows 8.1/10 .
Daca nu le detecteaza atunci cauta drivere universale.

Edited by red46, 27 February 2017 - 21:48.


#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Nu le detecteaza pe toate, am stat o zi intreaga pana am gasit si pus la punct 10N-ul, ca sa nu mai zic de fitele Windows-ului.

#5
daniel_o

daniel_o

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.02.2017
Pana la urma am returnat jucaria si mi-am cumparat un Acer Switch One 10 pentru o diferenta de 60 RON. Tableta asta este mai performanta, are driver-ele disponibile pe site-ul producatorului si nu este nevoie sa ma duc la service pentru reinstalarea Windows-ului.

Sa-mi fie invatatura de minte sa mai cumpar no-name-uri aduse de importatori dubiosi, mai ales de cei ce schimba eticheta pe produse de origine indoielnica.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate