Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Sony Xperia XZs si Xperia XZ Premium - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#73
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,510
  • Înscris: 27.04.2014
Nu cunosc modelul XZS, chiar acum ma voi uita pe youtube

#74
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Nicule ce ai pățit, nu-ti mai place Sony care il lăudai pt camera foto extraordinara acum câteva luni. Eu zic să-ți iei un S7 ca stai mai linistit sau poate chiar S8 de ce nu ;)

#75
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 24.11.2014

View PostAndySoft, on 20 iulie 2017 - 18:42, said:

Nicule ce ai pățit, nu-ti mai place Sony care il lăudai pt camera foto extraordinara acum câteva luni. Eu zic să-ți iei un S7 ca stai mai linistit sau poate chiar S8 de ce nu Posted Image
...ma refeream la XZS.cat despre S7 sincer .... prefer sa trec la un nokia fara touch decat sa mi iau samsung.
P.S. ce faci nene , urmaresti posturile mele......deh ma bucur ca prezint pt tine atata importanta.vezi tu, acest efect il am asupra multor oameni cu, care intru direct sau indirect in contact.

Edited by nicpetru, 21 July 2017 - 14:11.


#76
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,510
  • Înscris: 27.04.2014
In magazinul online Flanco, nu mai este disponibil Xperia XZ Premium

#77
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Nu te urmăresc Nicule :))) dar mai am încă Sony si mai urmăresc pe aici treburile,oricum  tu esti tare încântat acum văd ca o dai pe Nokia si diverse ...

#78
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 24.11.2014

View PostAndySoft, on 22 iulie 2017 - 07:47, said:

Nu te urmăresc Nicule Posted Image)) dar mai am încă Sony si mai urmăresc pe aici treburile,oricum  tu esti tare încântat acum văd ca o dai pe Nokia si diverse ...
daca nokia scoate Nokia 8 cu camera de la zeiss, atunci pot pune pariu ca l bate la cur pe Sony si pe samsung...Cat despre Sony va ramane tel meu de suflet.Nici un altul pana acum nu mi a oferit bucuria si satisfactia completa ca si sony.
Pe nici ,,o nokia si pe nici un divers,, nu o dau.dar decat samsung mai bine un nokia de acum 10 ani.Sincer

#79
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Ai tu ce ai cu Samsung :) iti dau dreptate legat de Sony si de ce oferă dar la ultimele modele deținute de mine nu am gasit la Sony un telefon să faca poze cum face S7, eu nu sunt fan Samsung înainte de S7 ultimul samsung a fost un Galaxy Mini in rest numai Sony si un experiment cu un LG G4 1 lună care apropo si ala scotea poze mult mai ok ca si Sony pe  vremea lui.
Mi-am lua un XZ premium dar vad ca au probleme pe partea foto si sincer nu am chef să-mi fac iara nervi si partea foto ma interesează in mod special , în rest totul este ok la noile modele.

Edited by AndySoft, 22 July 2017 - 22:06.


#80
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,510
  • Înscris: 27.04.2014
Problema cu camera foto se poate rezolva  in viitor cu un update de soft sau nu? Sunt păreri ca ar fi o problema de hardware. Chiar nu înțeleg,, Sony echipează multe alte mărci de telefoane cu camere foto, inclusiv sunt serii de S7 și S7 edge care au camere Sony și calitatea pozelor e super.  Sony este renumit pt. camerele foto și video

#81
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Am mai zis asta pe undeva pe aici si repet, încă astept de la Sony  telefonul care sa scoată poze cum scoate la ora actuala S7 , sigur o să-l cumpăr.

#82
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,510
  • Înscris: 27.04.2014
Am S7 edge,  cu varianta de camera de la Samsung ,pozele și filmările sunt super. Varianta cu camera Sony,  realizează foto și video mai de calitate, comparativ cu varianta mea. Dar totuși îmi place la nebunie XZ Premium!

Dar nu am cum sa am și S7 edge și XZ Premium

#83
adin67

adin67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.05.2008
Eu astept sa vad ce scoate Nokia( 8 si 9) si atunci ma voi decide intre xz premium, samsung si nokia, pana in iarna la sarbatori :))

#84
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,510
  • Înscris: 27.04.2014
S-au mai remediat problemele camerei, in cazul XZ Premium  cu vreun update? Multumesc

#85
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Nu cred ca toate au probleme. Cel putin la al meu nu am observat aceastaproblema pana acum

#86
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,133
  • Înscris: 05.08.2005
Ieri a cumpărat un coleg un premium. Nu am văzut problemele acestea la camera. Luat de pe Orange cu discount de hot summer (15%) și abonament de 18 a ieșit sub 2000 de lei. Azi cred ca era sub 1900 (19%). Și la liber merita acuma, e cu aprox 700 lei mai ieftin.

Edited by t-balt, 04 August 2017 - 16:56.


#87
parazitu1991

parazitu1991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 24.06.2014
Eu m-am decis să îl achiziționez de la Altex. O să dau comandă vineri în Altex Unirii. Sper să nu mai am probleme, cum am avut cu Z3 Compact pe care mi-lau distrus cei de la garanție pe nume germanos. O sa vin cu păreri după ce îl butonez.

#88
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Așteptăm feedback, îmi place și mie enorm XZ Premium-ul, dar mai aștept să îi scadă puțin prețul. Și oricum, până una alta XZ-ul actual își face treaba ireproșabil, dar piticii dom'le, piticii nu mă lasă în pace.

#89
flxxx

flxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 23.10.2010
sunt un fost posesor de s7 edge si vreau sa revin la sony, am avut z1... z3... z5...pana ieri  s7edge... dar prima dragoste nu se uita... desi...vreau sa cumpar de la orange cu prelungire... nu il au pe stoc... asa ca mai astept revenirea la un telefon care nu m-a dezamagit pana acum

#90
parazitu1991

parazitu1991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 24.06.2014
Astazi am primit update 45.0.A.7.120 (260 mb ) din pacate telefonul se aute incontinuare incet :( . Trebuie sa faca neaparat ceva cu boxele telefonului , in rest este perfectiunea intruchipata :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate