Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Celalalt pamant al zeilor - documentar

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ombudusman

ombudusman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.09.2009
Salut, stie cineva daca a aparut documentarul din titlu? As fi foarte curios, pe internet sunt doar 22 de minute, as dori sa-l cumpar, dar pe un site al francezilor am vazut ca apare abia in martie-aprilie si rasfoind pe internet altii spun ca l-au vazut integral. Multumesc anticipat.

#2
Janos22

Janos22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.02.2017

 ombudusman, on 27 februarie 2017 - 15:28, said:

Salut, stie cineva daca a aparut documentarul din titlu? As fi foarte curios, pe internet sunt doar 22 de minute, as dori sa-l cumpar, dar pe un site al francezilor am vazut ca apare abia in martie-aprilie si rasfoind pe internet altii spun ca l-au vazut integral. Multumesc anticipat.
Cine a zis ca la vazut, minte, filmul apare la sfarsitul lui martie anul acesta.

#3
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Aici: [ https://player.vimeo.com/video/ondemand/celalaltpamantalzeilor/198581008 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

9.50$

#4
ombudusman

ombudusman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.09.2009
Multumesc!

#5
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008

 ombudusman, on 27 februarie 2017 - 16:33, said:

Multumesc!

...pare extraordinar filmul. Daca afli ceva in legatura cu o posibila varianta DVD, sau download, dar la calitate buna (bineinteles de cumparat), as fi interesat si eu. Te rog un pm. Numai stream sa nu fie.
  Asa ceva trebuie pus la colectie. Posted Image

Edited by chris_dvb, 27 February 2017 - 17:04.


#6
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Presupun ca va asteptati chiar sa vedeti ceva ...dupa finalul brusc al celor 22 de minute de pe youtube . Un corp de urias , un craniu gigantic .....nu o sa vedeti nimic . Cititi istoria reala , este frumoasa . Lasati " adevarurile tulburatoare " al lui Roxin sa-i aduca profit de pe urma celor usor de dus de nas. Nu-i usurati munca . Posted Image
Ca sa va faceti o idee corecta , uitati-va unde este incadrat documentarul . Ceva intre rapiri de catre extraterestri si femeia cu doua capete . Senzational cu adevarat !

Edited by JurasikMan, 27 February 2017 - 17:45.


#7
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
Ai dreptate pe undeva.  Dar pe de-alta parte ma pasioneaza astfel de documentare. Mai ales atunci, cand vad ca este vorba de tara noastra.
Trist este faptul ca, in loc sa producem noi documentare si emisiuni frumoase gen Wild Carpathia.....o fac altii. Atunci, asta e. E meritul lor. Cat despre basmele senzationale...Tara noastra e plina de mistere si locuri mirifice. Cat de adevarate sunt aceste basme, este alta poveste.
In orice caz, astept sa para DVD-ul si am sa-l comand. Acei 15 € ii dau cu placere.

#8
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Daca va intereseaza interpretari in afara stiintei conventionale:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t7EAlTcZFwY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tRV1e5_tB6Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/34wtt2EUToo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mie mi s-au parut foarte interesante.

Edited by mhanor, 03 March 2017 - 12:18.


#9
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 19.04.2008
...multumim. O sa ma uit la ele in liniste, dupa-masa, de indata ce ajung acasa. Posted Image

#10
ombudusman

ombudusman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 03.09.2009

 chris_dvb, on 03 martie 2017 - 10:00, said:

Ai dreptate pe undeva.  Dar pe de-alta parte ma pasioneaza astfel de documentare. Mai ales atunci, cand vad ca este vorba de tara noastra.
Trist este faptul ca, in loc sa producem noi documentare si emisiuni frumoase gen Wild Carpathia.....o fac altii. Atunci, asta e. E meritul lor. Cat despre basmele senzationale...Tara noastra e plina de mistere si locuri mirifice. Cat de adevarate sunt aceste basme, este alta poveste.
In orice caz, astept sa para DVD-ul si am sa-l comand. Acei 15 € ii dau cu placere.
Eu l-am luat stream, nu am avut rabdare pana la DVD.

#11
FYMaaa

FYMaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.10.2008

 ombudusman, on 03 martie 2017 - 21:30, said:

Eu l-am luat stream, nu am avut rabdare pana la DVD.

Si nu-l pui la share pe undeva? Contra cost, dar mai ieftin un pic?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate