Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

ADRIANA MURARU pleaca de la Digi 24

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006
Adriana Muraru, unul dintre cei mai vechi oameni de la Digi 24, a demisionat de la canalul de știri deținut de operatorul de comunicații RCS&RDS.

http://www.paginadem...-de-la-digi-24
P.S. Daca mai exista un thread cu prezentatori,rog sa fie atasat acolo! Posted Image

Edited by hanssick, 26 February 2017 - 21:47.


#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
O persoană ok, chiar foarte buna, nu cred că am văzut o bîlbă la ea.
Succes in proiectele personale :peacefingers:

#3
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
cea mai decenta prezentatoare, asa cum ar trebui sa fie. neutra, informala, calma, profesionista, capabila
nu am vazut nici macar o singura aparitie cu ea in monden sau alte vedetisme de doi bani. respect!

#4
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Tot asa a plecat si Moise Guran. Nu i-a mai putut suporta....

#5
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postrosix, on 26 februarie 2017 - 22:41, said:

Tot asa a plecat si Moise Guran. Nu i-a mai putut suporta....
Te referi la momentul cand a plecat de la antena3, nu?
http://www.paginadem...t-de-la-antena3

Cum incercati sa aruncati cu noroi in toti si in toate... digi24 e cel mai serios post de stiri.

Edited by unbrutus, 26 February 2017 - 23:02.


#6
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016

View Postunbrutus, on 26 februarie 2017 - 23:00, said:

Cum incercati sa aruncati cu noroi in toti si in toate... digi24 e cel mai serios post de stiri.
E cel mai serios post de stiri, dar asta nu schimba faptul ca pe Moise Guran l-au mazilit dupa o cearta mare cu Nicolicea. Moise a rezistat vreo 5-6 luni la Digi, a inceput si acolo sa deranjeze (culminand cu acea contra cu Nicolicea) si apoi a "plecat". Politica editoriala e facuta pro-x.y.z la orice post TV, iar Digi nu face exceptie.... pana si Patraru a inceput sa spuna in emisiunea lui cate de "impartiali" sunt cei de la Digi; sper sa n-aiba si el soarta lui Guran.

#7
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostManasu, on 27 februarie 2017 - 00:03, said:

E cel mai serios post de stiri, dar asta nu schimba faptul ca pe Moise Guran l-au mazilit dupa o cearta mare cu Nicolicea. Moise a rezistat vreo 5-6 luni la Digi, a inceput si acolo sa deranjeze (culminand cu acea contra cu Nicolicea) si apoi a "plecat". Politica editoriala e facuta pro-x.y.z la orice post TV, iar Digi nu face exceptie.... pana si Patraru a inceput sa spuna in emisiunea lui cate de "impartiali" sunt cei de la Digi; sper sa n-aiba si el soarta lui Guran.
Deci ramane cum am zis, ca e cel mai serios post de stiri.
Restul sint speculatii. Nu cred ca poti spune ca Adriana Muraru a avut vreo contra cu Nicolicea.

Iar Guran nu cred ca a plecat dupa cearta aia. Ce dovezi ai? A zis asta Guran? Nu. Cu ce deranja Guran care avea o emisiune economica si atat, fara politica?
Cel care face acum emisiuinea in locul lui sincer e mult mai bun. Il respect pe Guran, dar ca realizator, asta de acum e mai bun, nu se balbaie ca Guran si e mult mai cursiv, subiectele chiar sint mai bune.

Daca digi24 face jocurile cuiva, tre sa spui si cui. Deocamdata hai sa fim seriosi... nu poti detecta nimic. De aia si spui si tu ca e cel mai serios post de stiri.
Daca ar fi si romaniatv si antena3 asa... poate ar fi totul altfel prin Ro

#8
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016

View Postunbrutus, on 27 februarie 2017 - 00:59, said:

Cu ce deranja Guran care avea o emisiune economica si atat, fara politica?
Tu ai urmarit vreodata emisiunea lui Moise Guran la Digi? De mai bine de un an (combinat, la TVR si apoi la Digi), inainte de a se "retrage", Moise nu mai facea emisiune economica, era cu totul altceva: sa zicem ca era un pic de "educatie civica". Aborda subiecte sociale si politice (a avut si emisiuni in care aproape nu mai insera deloc stiri economice), ataca personajele dubioase si chiar a prevazut atacul dat de PSD asupra justitiei. In momentul in care a inceput sa se certe in direct cu politicienii PSD, cei de la Digi l-au trecut pe linie moarta, pentru ca ei vor sa pastreze aparenta de impartialitate - nu le-a convenit ca Guran acuza fatis si se certa cu invitatii (cum a fost cu Nicolicea). Iar daca tu crezi in coincidente, atunci o lasam asa cum a cazut...

View Postunbrutus, on 27 februarie 2017 - 00:59, said:

Nu cred ca poti spune ca Adriana Muraru a avut vreo contra cu Nicolicea.
N-a sustinut nimeni asa ceva. Discutam, dezbatem, dar fara fanatisme, ca nu-mi plac astea indiferent ca vin din partea sustinatorilor A3 sau Digi - din punctul meu de vedere, sunt la fel de "isteti" si unii si altii.

Edited by Manasu, 27 February 2017 - 01:17.


#9
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
pînă să apară media...biserica era prima putere-n stat...

#10
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Scrie carti ..pe bune?

Edited by arbuneaionut, 27 February 2017 - 08:49.


#11
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Mie mi-a placut individa...

#12
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostManasu, on 27 februarie 2017 - 01:15, said:

Tu ai urmarit vreodata emisiunea lui Moise Guran la Digi? De mai bine de un an (combinat, la TVR si apoi la Digi), inainte de a se "retrage", Moise nu mai facea emisiune economica, era cu totul altceva: sa zicem ca era un pic de "educatie civica". Aborda subiecte sociale si politice (a avut si emisiuni in care aproape nu mai insera deloc stiri economice), ataca personajele dubioase si chiar a prevazut atacul dat de PSD asupra justitiei. In momentul in care a inceput sa se certe in direct cu politicienii PSD, cei de la Digi l-au trecut pe linie moarta, pentru ca ei vor sa pastreze aparenta de impartialitate - nu le-a convenit ca Guran acuza fatis si se certa cu invitatii (cum a fost cu Nicolicea). Iar daca tu crezi in coincidente, atunci o lasam asa cum a cazut...


N-a sustinut nimeni asa ceva. Discutam, dezbatem, dar fara fanatisme, ca nu-mi plac astea indiferent ca vin din partea sustinatorilor A3 sau Digi - din punctul meu de vedere, sunt la fel de "isteti" si unii si altii.
Ai dreptate cu Guran ca tot incerca sa iasa din sfera limitata care l-a consacrat, economica.
Dar nu ai dreptate in rest. Chiar daca in scris e destul de ok Guran, ca realizator nu era f spontan si nici cu Nicolicea nu a reactionat deloc cum trebuie.

Nu e vorba de fanatism! Nu cred ca a fost fanatism nici la digi24, nici la mine. De altfel, daca Guran a fost prea fanatic, trebuie sa iti convina ca a fost linistit.

Eu am spus doar ca e "cel mai serios post de stiri" nu ca e perfect. E cel mai bun. Mult mult peste romaniatv, antena3 (mocirla3) etc

View Postsarac.lipit, on 27 februarie 2017 - 06:44, said:

pînă să apară media...biserica era prima putere-n stat...
Si acum este o putere f mare in Romania

#13
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Eu voi vărsa o lacrimă când ne va părăsi și Alexandra Tararache.
Din păcate, toate bucățile bune se folosesc de noi să le lansăm pe rampă, ne seduc iar apoi ne abandonează.

[ http://wp.libertatea.ro/wp-content/uploads/2009/09/0-178956-mihaialexandra.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://c1.staticflickr.com/8/7252/7439096386_785dbf7a5b_b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Doar vreun pictorial erotic ne va mai alina din supărare.
[ http://wp.libertatea.ro/wp-content/uploads/2009/09/0-178956-mihaialexandra.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://wp.libertatea.ro/wp-content/uploads/2009/09/0-178956-mihaialexandra.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
adrianbatran

adrianbatran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2013
Am inteles ca un motiv a avut, aia cu proiectul personal o spun toti. A fost o prezentatoare care mi-a placut. Serioasa, fara scandaluri, fara sa-si expuna viata personala, ... Pacat ca ca nu prea mai are pe unde sa mearga acum: la Pro a fost, la B1 a fost, la Digi... Iar restul posturilor ramase ...nu are ce cauta un om ca ea la Realitatea sau RTV. Iar la Antena, pazeste Berecleanu bine de tot "ograda" :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate