Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nokia 5

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
422 replies to this topic

#55
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Un site mai obscur si mai prost facut n-ai gasit si tu?

#56
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016

View PostExtinct, on 11 august 2017 - 16:55, said:

Un site mai obscur si mai prost facut n-ai gasit si tu?
acolo a fost singurul loc unde scrie ce fel de protectie are pe ecran,nu m-am uitat ca este facut naspa..
dupa ce ai scris tu ca este obscur,am analizat si eu putin si ai dreptate, este naspa..

#57
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Se incadreaza cu succes in categoria telefoanelor low-end http://www.devicespe.../model/143741a5

#58
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016
exista cumva posibilitatea sa pun procentajul bateriei langa baterie in bara de sus?
acum arata procentajul bateriei pe baterie si scrie foarte mic nu se intelege mai nimic.

#59
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012
Pana prin Octombrie cred ca imi vand honor 5c si imi iau Nokia 5,fiind fan Nokia fac asta.
Ceva pareri despre acest telefon?

#60
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016

View PostPetran_Marius, on 26 august 2017 - 19:11, said:

Pana prin Octombrie cred ca imi vand honor 5c si imi iau Nokia 5,fiind fan Nokia fac asta.
Ceva pareri despre acest telefon?
Am 17 zile de cand am acest telefon si pot spune ca sunt foarte multumit de el.
Inainte de nokia 5 am avut un samsung galaxy A5 2016 si sincer sa fiu imi venea sa dau cu el de pereti din cauza senzorului de amprenta.
Senzorul de amprenta la A5 este jalnic..din 10 incercari lua 4 sau 5 mai ales daca eram murdar pe deget ori transpirat....
La Nokia 5 am ramas placut surprins sa vad ca senzorul de amprenta functioneaza impecabil,nu a dat nici un rateu pana acuma,bateria peste noapte daca este 100% pana dimineata ramane tot 100%.
Nu conteza ca nokia este patronat de chinezi,japonezi sau orice or fi ei,conteza ca se tin de cuvant si calitatea produsului este asa cum il stiam din vremurile vechi..
Probabil ca sunt unii care o sa ma contrazica la ce am spus mai sus,dar experienta avuta cu acest telefon in ultimile trei saptamani ma convins ca nokia sunt niste telefoane care nu trebuie trecute cu vederea..

#61
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012
Cum e camera ? mai ales cea de pe spate ? face poze cat de cat ? ai putea sa pui aici daca doresti doua poze pe timp de zi,si doua pe timp de noapte?

#62
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016
Uite 2 poze facute acum pe timp de zi in fata blocului meu.
https://i.imgbox.com/mgcySqZA.jpg si
https://i.imgbox.com/YjMQmiIy.jpg
pe timp de noapte nu am acum doar deseara,dar ma gandesc ca pe timp de noapte nu este sralucita camera.

#63
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012
Par ok,desi initial ma gandisem sa iau Nokia 6,nu prea cred ca il mai iau,ecranu de 5.5' e prea mare pentru mine,iar rezolutia de 720p cat o are Nokia 5,sa fim seriosi,cine crezi ca vede diferenta pe 5' intre 720p si 1080p ?

Momentan am un Huawei Honor 7 Lite, care imi vine sa-l arunc dreaq,am facut prostia sa il aleg,ca deh avea specificati bune,dar calitate/durabilitate varza,sa n-ai nici un fel de protectie anti-zgarieturi pe ecran sau pe lentilele camerei? Oricum lentila de pe camera mi-a fost sparta,si de atunci camera de 13 Mpx de pe Honor nu mai e camera de 13 Mpx,face poze aiurea,desi am schimbat acele lentile.
Asadar il vand cu 650 de lei,mai pun inca 200 si imi iau Nokia 5,macar e un echilibru aici intre specificati si Quality.
Petreaflx,ai husa pe el ? folie ? capacul de pe spate este tot din aluminiu ? Cu sunetul in casti cum sta ? se aude bine ? Ca honorul e de tot rasu la capitolul asta.

#64
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016

View PostPetran_Marius, on 27 august 2017 - 13:19, said:

Par ok,desi initial ma gandisem sa iau Nokia 6,nu prea cred ca il mai iau,ecranu de 5.5' e prea mare pentru mine,iar rezolutia de 720p cat o are Nokia 5,sa fim seriosi,cine crezi ca vede diferenta pe 5' intre 720p si 1080p ?

Momentan am un Huawei Honor 7 Lite, care imi vine sa-l arunc dreaq,am facut prostia sa il aleg,ca deh avea specificati bune,dar calitate/durabilitate varza,sa n-ai nici un fel de protectie anti-zgarieturi pe ecran sau pe lentilele camerei? Oricum lentila de pe camera mi-a fost sparta,si de atunci camera de 13 Mpx de pe Honor nu mai e camera de 13 Mpx,face poze aiurea,desi am schimbat acele lentile.
Asadar il vand cu 650 de lei,mai pun inca 200 si imi iau Nokia 5,macar e un echilibru aici intre specificati si Quality.
Petreaflx,ai husa pe el ? folie ? capacul de pe spate este tot din aluminiu ? Cu sunetul in casti cum sta ? se aude bine ? Ca honorul e de tot rasu la capitolul asta.
Nokia 6 are unele avantaje rezolutie ful hd,sunetul dolby atmos,camera mai buna,4 sau 3 gb memorie ram,spatiul de stocare 64 sau 32 gb plus ca nu este foarte mare diferenta de pret...am vazut si cu 1200 lei pe net...acum ramane la alegerea ta.
La Nokia 5 am husa de silicon pe spate luata de la emag..e ok husa,folie am de sticla tot de la emag dar ecranul fiind curbat nu se lipeste pe tot ecranul,ramane 2,3 mm stanga,dreapta,sus,jos...deci folia e naspa.Capacul de pe spate este complet din aluminiu,inclusiv lateralele telefonului,este o singura bucata de aluminiu.Sunetul la telefon este tare,la casti am incercat cu castile de pe telefonul lu fiica mea de la un huawei p10 lite si se aude foarte bine,castile cu care vine nokia 5 sunt naspa..

Edited by petreaflx, 27 August 2017 - 13:40.


#65
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012
Ramane de vazut,daca gasesc Nokia 6 3GB RAM/32GB la 990-1050 de lei,apoi 100% il iau pe acela.

#66
adin67

adin67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.05.2008
Nu cred ca Nokia 6 varianta europeana(nu cea chinezeasca cu led pe fata) a ajuns prin magazinele online de la noi cu atat mai putin la operatorii de telefonie mobila.

#67
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,470
  • Înscris: 29.10.2007
Varianta Europeanã este la Telekom și Germanos.

#68
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Actuala divizie mobila Nokia e condusa tot de finlandezi, fosti angajati ai vechii Nokia.

#69
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 22.07.2008
@petreaflx, la Flanco se vinde Nokia 5 in varianta europeana ? Are banda B20 pt. 4G la Orange sau Vodafone ?

In rest cum se misca telefonul ? Se simte ceva lag la utilizare normala, dupa ce ai instalate toate aplicatiile uzuale pe el, gen Facebook, FB Messenger, Whatsapp, Viber, Yahoo Mail, Weather ?

#70
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,012
  • Înscris: 29.06.2011
Pai Nokia 5 nu stiu sa aiba alta varianta decat cea globala, mai sus se discuta de Nokia 6, telefon ce a avut o prima varianta pentru piata chineza.

#71
david21p

david21p

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.08.2017
telekom si germanos sigur au varianta globala.

A gasit cineva online o folie buna pentru el? Eventual si o carcasa...

@petreaflx, poti pune o poza cu folia ta, te rog?

#72
petreaflx

petreaflx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.09.2016

View Postlaurcj, on 30 august 2017 - 13:24, said:

@petreaflx, la Flanco se vinde Nokia 5 in varianta europeana ? Are banda B20 pt. 4G la Orange sau Vodafone ?

In rest cum se misca telefonul ? Se simte ceva lag la utilizare normala, dupa ce ai instalate toate aplicatiile uzuale pe el, gen Facebook, FB Messenger, Whatsapp, Viber, Yahoo Mail, Weather ?
Da la flanco au Nokia 5 varianta europeana,banda B20 nu stiu unde sa caut ca sa iti spun daca o are....eu sunt pe digi si merge 4g-ul.
Am toate aplicatiile specificate de tine instalate plus altele si pot spune ca pe browser se misca bine pe internet,pe facebook la fel dar depinde si de unele actualizari pe care le fac astia de la facebook,am actualizat o data facefooc si cam agata la derulare rapida apoi au actualizat iara fecebook-ul si nu mai agata.In general este chiar ok nu am lag pe el.

View Postdavid21p, on 30 august 2017 - 14:14, said:

telekom si germanos sigur au varianta globala.

@petreaflx, poti pune o poza cu folia ta, te rog?
uite aici poza dar arata jalnic cu ea
https://i.imgbox.com/dLEeF5oC.jpg

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate