Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Numar privat - nicio rezolvare inca?

* * * * - 1 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
DezaxatRo

DezaxatRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 26.06.2015
Salut. Am si eu o problema. Tot suna un copil inapt pe numarul sotiei de cateva zile. Se pare ca dupa ce i-am luat tot neamul pe National Arena a facut mai rau vreo ora.

E vorba de un Samsung Galaxy S4, nerootat, OS 5.0.1. Am sunat la vodafone, insa ei saracii "nu au baza de date cu numerele care apeleaza pentru ca nu sunt tarifabile apelurile primite si nu le inregistreaza". Amaratii...

Am incercat cu TrueCaller care nici macar setat ca default nu mi-a schimbat logo-ul apelului, deci slabe sanse sa fii intrat el ca default app la caller id. Pot afla numarul?

Blocarea tuturor numelor private nu prea intra in discutie pentru ca exista anumite persoane in mom de fata care suna de pe numarul de firma cu nr privat.

Edited by DezaxatRo, 26 February 2017 - 16:48.


#2
TDI-beez

TDI-beez

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 03.12.2007
1. Plangere politie. Inregistrari cu apelurile.
sau
2. Ignorarea totala a apelurilor cu numar necunoscut, eventual setat sa le dea respins imediat ce suna.

#3
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Schimba numarul de telefon! Eu am setat reject automat la orice numar fara ID! Care vrea sa ii raspund, se conformeaza si vine cu numar vizibil, tine de politete!

Edited by arab, 26 February 2017 - 16:57.


#4
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Ar fi trebuit sa mearga, eu asa am citit pe net.
Vezi poate nu stii sa o folosesti

#5
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Incearca Blacklist.

#6
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
exact cum a spus si colegul
daca te hartuieste si doar daca te hartuieste, inregistrezi apelurile si faci plangere la politie... dar e bataie de cap, de aflat tot nu afli cine e...
sau daca nu ai direct in meniul telefonului, folosesti o aplicatie care sa blocheze apelurile de la numar privat
eu spre exemplu, am in contacte un grup family iar dupa ora 22 doar apelurile din respectivul grup sunt acceptate!

Edited by Nero-d, 26 February 2017 - 17:00.


#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
O metoda verificata:
Trebuie sa fii pe abonament si in roaming. Pe factura apar in clar nr primite in roaming.
Insa doar numarul. Daca e prepay, greu il gasesti.
Si ii afli numarul doar la emiterea facturii. Pana atunci o arunca.

#8
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,259
  • Înscris: 08.11.2016

 DezaxatRo, on 26 februarie 2017 - 16:46, said:

Blocarea tuturor numelor private nu prea intra in discutie pentru ca exista anumite persoane in mom de fata care suna de pe numarul de firma cu nr privat.
Nu poate bloca numerele private.

#9
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,109
  • Înscris: 05.06.2002
Isteților ăstora le arde de gluma de obicei seara, noaptea, si in weekend. Probabil se plictisesc de moarte in perioadele astea. La mine e setat telefonul sa nu mă poată suna de la o anumită ora seara pana dimineața decât agenda.

După părerea mea ar trebui ca operatorul măcar sa perceapă o taxa frumușica pt serviciul apelare cu număr ascuns. Dacă ești "barosani" si ai nevoie de așa ceva înseamnă ca îți si permiți sa plătești. Dacă plătești număr ascuns si te ții de "poante", se înregistrează reclamații pe numele tău sa ți se retragă acest drept. Si cartele doar cu buletinul.

#10
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Nu știu dacă funcționează,dar a postat cineva pe un topic asemănător o soluție pentru aflarea numărului privat:
Redirecționare apel.

#11
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 09.08.2006

 DezaxatRo, on 26 februarie 2017 - 16:46, said:

Salut. Am si eu o problema. Tot suna un copil inapt pe numarul sotiei de cateva zile. Se pare ca dupa ce i-am luat tot neamul pe National Arena a facut mai rau vreo ora.

E vorba de un Samsung Galaxy S4, nerootat, OS 5.0.1. Am sunat la vodafone, insa ei saracii "nu au baza de date cu numerele care apeleaza pentru ca nu sunt tarifabile apelurile primite si nu le inregistreaza". Amaratii...

Am incercat cu TrueCaller care nici macar setat ca default nu mi-a schimbat logo-ul apelului, deci slabe sanse sa fii intrat el ca default app la caller id. Pot afla numarul?

Blocarea tuturor numelor private nu prea intra in discutie pentru ca exista anumite persoane in mom de fata care suna de pe numarul de firma cu nr privat.
Mare kkt, asa de greu o fi sa schimbi numarul sau cartela ???
Ce va mai place shaorma.
Rezolvarile sunt asa de simple si intrati pe un forum sa intrebati niste nimicuri...
Pe bune ???!!! Posted Image Posted Image

#12
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Redirijarea NU afiseaza nr daca e ascuns.
Schimbarea nr nu e o solutie daca ai abonament pe el de multi ani si e cuniscut de multi.

#13
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
block all unknown numbers
si ai rezolvat

#14
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 09.08.2006

 dorin_2k, on 26 februarie 2017 - 17:24, said:

Redirijarea NU afiseaza nr daca e ascuns.
Schimbarea nr nu e o solutie daca ai abonament pe el de multi ani si e cuniscut de multi.
Ba este trust me, nu moare lumea daca cineva isi schimba un nr de telefon.
Parca si-ar vinde apartamentul dovedit prin mostenire, sau masina in targ la Vitan
Ai mai nene...Posted Image

#15
Ionel1974

Ionel1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2015

 ASCENDED, on 26 februarie 2017 - 17:17, said:

Nu știu dacă funcționează,dar a postat cineva pe un topic asemănător o soluție pentru aflarea numărului privat:
Redirecționare apel.
Catre 112 am facut cu un numar vizibil, a mers de minune.

#16
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Schimba nr si trimite-l doar la cei din agenda . Daca si asa te " gaseste " inseamna ca cineva din agenda face poznele astea
P.S. Ai vandut ceva pe olx si ai dat teapa ?!

#17
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

 ovidiu21, on 26 februarie 2017 - 17:20, said:

Mare kkt, asa de greu o fi sa schimbi numarul sau cartela ???
Ce va mai place shaorma.
Rezolvarile sunt asa de simple si intrati pe un forum sa intrebati niste nimicuri...
Pe bune ???!!! Posted Image Posted Image

 ovidiu21, on 26 februarie 2017 - 17:25, said:

Ba este trust me, nu moare lumea daca cineva isi schimba un nr de telefon.
Parca si-ar vinde apartamentul dovedit prin mostenire, sau masina in targ la Vitan
Ai mai nene...Posted Image

Oamenii seriosi, nu isi irosesc posibilii clienti pentru ca ii agaseaza un putoi.
Te las pe tine sa te gandesti ce fel de om esti tu.




Mergea la un moment dat cu redirectionare catre numar de voip de la romtelecom.
Am potolit o fatuca d-asta cand am sunat-o inapoi.

#18
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Si pe mine ma tot sunau unii cu tot felul aici in UK si pina nu i-am luat la injuraturi nu s-au lasat. Acum nu mai am probleme.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate