Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Upgrade monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Daniel17593

Daniel17593

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2017
Buna seara, mi-am facut upgrade la calculator si astazi am aflat ca imi trebuie si alt monitor din cauza placii video mai performanta decat cea veche.
Am o placa video Geforce GTX 1050 Ti  Zotac Mini DDR5 4GB 128-bit si vreau sa stiu daca o sa fie compatibila cu monitorul  acesta ( http://www.pcgarage....inch-5ms-black/ ) impreuna cu cablul acesta ( http://www.pcgarage....ethernet-negru/ )

Multumesc anticipat !

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
De unde ai aflat ca iti trebuie alt monitor?Ce monitor ai acum?

#3
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Spune configuratia PC-ului si ce monitor ai!
Nu cred ca monitorul e problema....

#4
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012

View PostDaniel17593, on 25 februarie 2017 - 20:31, said:

Buna seara, mi-am facut upgrade la calculator si astazi am aflat ca imi trebuie si alt monitor din cauza placii video mai performanta decat cea veche.
Am o placa video Geforce GTX 1050 Ti  Zotac Mini DDR5 4GB 128-bit si vreau sa stiu daca o sa fie compatibila cu monitorul  acesta ( http://www.pcgarage....inch-5ms-black/ ) impreuna cu cablul acesta ( http://www.pcgarage....ethernet-negru/ )

Multumesc anticipat !
Ecranu acela e 100% compatibil cu GPU-ul tau (GTX 1050 Ti),eu am un LG 24MP48-HQ conectat prin HDMI si functioneaza brici .

#5
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
Si eu zic ca monitorul vechi nu e problema

#6
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Pare genul de copil care face upgrade la un C2D + sursa de 50 lei si se asteapta la minuni..

Edited by diegodanny, 25 February 2017 - 22:59.


#7
Daniel17593

Daniel17593

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.02.2017
Am un Acer AL1716  cu mufa VGA, se gaseste mai greu adaptor si multe nu merg (am testat vreo doua din vga in hdmi) si oricum trebuia sa fac odata acest update la mufe :)

#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 08.02.2011
Atunci clar ca trebuie sa schimbi monitorul, un adaptor HDMI - VGA costa 100 de lei, mai mult decat face monitorul tau actual.

#9
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,696
  • Înscris: 06.07.2005

View Postdiegodanny, on 25 februarie 2017 - 22:44, said:

Pare genul de copil care face upgrade la un C2D + sursa de 50 lei si se asteapta la minuni..

Placa video prezentata de initiator are numai mufa DVI-D, nu scoate analogic. N-o sa mai vezi placi(noi) care sa stie analogic, in curand si mufa DVI o sa dispara.
@initiator: orice monitor cu HDMI sau DVI e bun, la HDMI ai avantajul ca dai mai putin pe cablu

Edited by vimann, 26 February 2017 - 01:09.


#10
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Mai e mult Pana o să dispară dvi.Gamerii ce folosesc monitoare cu refresh mare nu pot folosi hdmi decât dacă e 2.0,la fhd chiar și hdmi 1.4 e limitat la 120 hz.Bineinteles există opțiunea Dp.

#11
Anonyymous

Anonyymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 27.02.2012
Daca tot vrei sa investesti niste bani atunci de ce nu te orientezi catre un monitor cu display port http://www.pcgarage....isplay-port-da/

#12
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017

View Postxeleron, on 26 februarie 2017 - 01:12, said:

Mai e mult Pana o să dispară dvi.Gamerii ce folosesc monitoare cu refresh mare nu pot folosi hdmi decât dacă e 2.0,la fhd chiar și hdmi 1.4 e limitat la 120 hz.Bineinteles există opțiunea Dp.
Gamerii folosesc Display Port, dar si HDMI, chiar cu un cablu de 15 lei se misca bine in jocuri. DVI e obsolete.

#13
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ce zic eu și ce înțelegi tu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate