Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54
 Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 

Problema inmatriculare AUTO

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Robert47

Robert47

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.02.2017

View PostMaryus89, on 25 februarie 2017 - 17:48, said:

Dar du-te tu singur sa o inmatriculezi, nu prin birou.
Poate biroul d'asta are nevoie de contract ca sa ia datele proprietarului si sa mai faca un act intre tine si el, scotandu-l pe samsar din ecuatie. Dar si asa poate sa aibe probleme, fiscalul proprietarului e valabil 30 de zile....desii, iar nu-mi aduc aminte sa fi verificat cineva. ) Ma chiar atata noroc sa fi avut? Sau stau prost cu memoria? )
Fiind prima oara cand ma confrunt cu asa ceva (inmatriculare auto) dupa ce am parcurs toti pasii care ii citisem la serviciul inmatriculari,  fost la un birou doar sa vad daca am toate actele necesare. Iar dupa ce s-a uitat un angajat de la birou respectiv, mi-a zis ca mai am nevoie doar de contractul respectiv, si dupa ma pot duce la inmatriculare. Eu urma sa ma duc...
edit:

View PostMaryus89, on 25 februarie 2017 - 17:48, said:

Nu mai bine suni tu la inmatriculari si afli sigur? Oricum daca afli azi tot luni rezolvi...suni luni la prima ora si gata.
La ce aglomeratie e in zilele astea pe la inmatriculari,  voi fi un caz fericit daca imi va raspunde cineva la telefon :))

Edited by Robert47, 25 February 2017 - 17:57.


#20
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012
Salut.
Cine zicea in primul rand ca poti face actele pe capota, in Bucuresti/Ilfov iti trebuie exact modelul si 5 contracte, pentru ca se pune direct pe contract acum fiscalul. Si stiu ca unele foi erau colorate.

Eu am fost oarecum in situatia ta, cu intermediar intre mine si proprietarul din acte. Dar nu mi-au cerut la ghiseu contractul, doar fiscalul intre A-B si B-C. La primarie parca am avut nevoie de contractul ala, ca sa o bag in fiscal. Du-te la un ghiseu cu acte auto bun, si o sa te ghideze ei cum sa faci.

#21
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 04.11.2016
Incearca la un birou de intocmit acte. Unii dintre ei au "lipeli" cu cei de la inmatriculari si contra unei sume, iti aduc si numerele.

#22
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,003
  • Înscris: 20.08.2012
Dar ce este asa greu sa faci un nou contract de V-C cu datele lui A si B, rogi pe cineva de la un birou sa iti faca spui ca le-ai pierdut, alti au luat case cu acte false si tu nu te descurci cu o masina mai ales ca ai si fiscalul de la A si B. Bafta la inmatriculat.

#23
Robert47

Robert47

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.02.2017

View Postromulus69ro, on 25 februarie 2017 - 20:19, said:

Dar ce este asa greu sa faci un nou contract de V-C cu datele lui A si B, rogi pe cineva de la un birou sa iti faca spui ca le-ai pierdut, alti au luat case cu acte false si tu nu te descurci cu o masina mai ales ca ai si fiscalul de la A si B. Bafta la inmatriculat.

Ma voi duce la inmatriculari fara contractul respectiv, in speranta ca nu va fi nevoie de el, din moment ce ar trebui si ei sa fie constienti ca a existat candva un contract de v-c intre cei 2, altfel nu putea persoana B sa treaca masina la impozit.. Iar in cazul in care v-a fi necesar acest contract voi incerca ce ai spus tu.

Mersi de raspuns.

#24
falex91

falex91

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.06.2017
Buna ziua.
Am si eu o intrebare.
Vreau sa cumpar o masina dar vanzatorul o are de aproximativ 4 ani si nu a inmatriculat-o, doar a facut la vremea respectiva un contract de vanzare cumparare si a inscris-o la taxe si impozite la primarie. Acum daca eu o cumpar de la el si fac contract de vanzare cumparare cu el, o pot inmatricula, sau o sa am probleme?
Astept raspuns. Multumesc anticipat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate