Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Sala acasa

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Rakdos

Rakdos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 02.05.2016
Salut!
As vrea sa achizitionez o banca de forta (mai exact asta: http://sport-mag.ro/...ala-xg-500.html ) niste gantere,haltere si ce mai trebuie si sa ma apuc sa imi fac un program poate pun si eu pe mine ceva muschi.
Am 16 ani (si 11 luni :D ) 182 cm si 62 kg....cam slabut,nu?:(

Nu vreau sa merg la sala pentru ca e destul de departe si sincer e altcumva cand esti acasa la tine.

Nu mananc fast food sau alte prostii  decat destul de rar...incerc sa mananc cat mai sanatos si bio.

Am vazut pe net ca poti sa obtii acele patratele pe burta din abdomene.E adevarat?

In fine...eu nu vreau un corp sculptat,mai ales ca am 16 ani si am alte prioritati acum, vreau doar bicepsi,patratele daca se poate :D  si niste piept...
Credeti ca e buna o astfel de banca???

Sper ca am postat unde trebuie.
Astept lamuriri :P

Edited by Radupoleuca23, 25 February 2017 - 01:02.


#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
Problema acasa e data de comoditate. Poti oricand sa faci abdomene (multe) pt a avea #...
Acele patratele nu apar usor si se pierd rapid.

Banca aia e imensa.

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Poti obtine patratele si cu autocolant sau tatuaj, etc... Vrei sa joci sah sau ce ? Mai nou se cauta romburi sau forma de diamant, dar sunt greu de obtinut.....

te-ai gandit vreodata ca mersul la sala in afara de exercitiile "impuse", consultanta , etc... mai reprezinta si socializare, adica o chestie importanta in viata de zi cu zi in afara faptului de a sta inchis in telefon, tableta, computer si sa faci sala acasa...

Vezi cum arata "barbatii" adevarati, vezi si fetele, incepi sa-i deosebesti pe unii de altii.... etc... socializare.

#4
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Banca aia nu prea merita...ori mai plusezi si cumperi un aparat multifunctional nou ori de banii aia iei unu sh.
La fel si cu ganterele, haltere..sunt fiare, daca gasesti second hand la pret ok ia-le. Stai calm ca nu se strica asa usor:)
Nu poti sa spui ca vrei doar biceps, piept, patratele. Lucrezi toate grupele, iti faci program.
Vrei sa fii musculos cu picioare de gaina?
Lapte branza oua carne peste fructe legume apa somn sex    Sper ca n-am uitat ceva
Asta-i baza*

Edited by Claudiu998, 25 February 2017 - 01:25.


#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View PostMr_Who, on 25 februarie 2017 - 01:15, said:


Cam da. Posted Image


E normal, lasa cefele late si aia cu burta de zici ca sunt in luna 9-a... inca nu are 20-30 ani...

#6
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
E buna ideea. Vezi pe scoobysworkshop.com ca are exercitii f. bune. Nu iti trebuie nici banca. Doar 2 gantere de 10 kg fiecare. N-are rost sa dai bani la sala daca tot ce vrei e dezvoltare musculara. Sala e mai mult de parada asa. Ca barbat sa tragi de fiare si sa urli iar ca femeie te duci si te cracanezi pe acolo poate te vede cineva... :rolleyes:

#7
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostClaudiu998, on 25 februarie 2017 - 01:21, said:

Vrei sa fii musculos cu picioare de gaina?

Adica boxer. :D

#8
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,696
  • Înscris: 06.07.2005
Mergeti fratilor la sala, deveniti disciplinati, invatati de la altii care au minte si ani in spate, iesiti din zona de confort.

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Stai la bloc? Saracii vecini.

#10
GaSar

GaSar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 11.10.2016
Cam asa arata o sala la bloc.

Attached Files



#11
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Sala inseaman intai motivatie. Acasa nu vei avea motivatie . Vei da bani pe echipamente si vei face acasa , fara ajutor , te vei accidenta , nu vei putea sa progresezi , pentru ca nu vei avea suportul unui coleg care sa te asigure la greutatea limita .

#12
anygel

anygel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 01.02.2017
Initiator, sa ceri de la magazin si un suport de ochelari.
Si un lighean, in caz ca iti sar ochii. In rest, faina banca Posted Image

#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostJurasikMan, on 25 februarie 2017 - 09:35, said:

Sala inseaman intai motivatie. Acasa nu vei avea motivatie .

Isi tapeaza peretii cu gagici goale si isi spune mereu daca vrea sa aiba parte de asa ceva, trebuie sa ajunga fortos.

#14
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 25 februarie 2017 - 11:30, said:

Isi tapeaza peretii cu gagici goale si isi spune mereu daca vrea sa aiba parte de asa ceva, trebuie sa ajunga fortos.
Ioane, mi-ai facut ziua, cum spun englezii. Fraza ta îmi aduce de adolescenta mea, când, spre disperarea parintilor, aveam toti peretii tapetati cu de toate: fetite, sticle de whisky, vedete de cinema, Hot Chocolate, Queen, Abba, Kim Wilde si alte minunatii.
Initiator, asculta-l pe Keta, stie ce spune.

Edited by florinbad, 25 February 2017 - 12:28.


#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu am avut in liceu toti peretii cu formatia a-Ha. Posted Image

Edited by Ion_de_la_Raion, 25 February 2017 - 12:41.


#16
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Omul no vrea la sala, nu vrea corp sculptat și vrea pătrățele. Și ce răspunsuri primeste?
Daca ai unde sa instalezi o bara de tracțiuni acasă e tot ce ai nevoie. Cu asta faci biceps, spate, antebraț.
Piept, triceps cu flotări variate.
Picioare cu genuflexiuni, fandari, pistoale.
Mijlocul cu abdomene, crunch, leg lever, planck.
Pătrățelele apar lucrând tot corpul nu doar abdomenul.
Motivația de acasa tine de tăria de caracter și nu toți se pot bucura de acest dar.
În timpul exercițiilor ai nevoie de concentrare nu de socializare.
Cel mai greu acasă este cu îndrumarea. Aici iti tin pumnii sa ai noroc de un program bun.
Spor.

#17
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,696
  • Înscris: 06.07.2005

View PostMariusvlad2, on 25 februarie 2017 - 14:07, said:

Omul no vrea la sala, nu vrea corp sculptat și vrea pătrățele. Și ce răspunsuri primeste?
.....
Pătrățelele apar lucrând tot corpul nu doar abdomenul.

Patratelele sunt vizibile daca reduci mult grasimea corporala. Majoritatea oamenilor, ca sa ii pui sa slabeasca, au abdomenul frumos. Facand abdomene de 2 ori pe saptamana e suficient ca sa dezvolti acea musculatura.
Oricum pustiul nu stie ce vrea si in imaginatia lui un corp diform din desene animate arata bine.

Edited by vimann, 25 February 2017 - 14:42.


#18
Bogdan199O

Bogdan199O

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 16.03.2015
Daca stai la oras, cauta un parc cu aparate de sport: bare de tractiuni, paralele si alte aparate pentru diverse grupe de muschi. Mergi cateva zile intr-un loc din asta sa vezi ce bine arata unii dintre cei care se antreneaza acolo. E posibil sa te surprinda. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate