Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

Fenomenul OZN

- - - - -
  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#73
stefanionutmarius

stefanionutmarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 21.04.2009

View PostPantherOne, on 25 februarie 2017 - 16:16, said:

Si pe ei cine i-a ajutat sa evolueze? Dar pe cei care i-au ajutat pe ei? Dar pe ceilalti? Si tot asa.. Nu vezi ca o dam in penibil?
Daca afirmatia ta ar fi valabila (nu este o teorie, pentru ca nu ai dovezi) ar insemna ca prima civilizatie tehnologica aparuta in univers sa nu poata sa atinga nici o data un nivel tehnologic pentru ca ar avea nevoie de ajutor din parte lui "Dumnezeu" sau a altei entitati.
Afirmatiile expuse de tine aici, denota lipsa de cunostere stintifica.

Offtopic :
Uite ce spun alti despre originea noastra care inca este un mister.
http://stirifeldefel...roape-rezolvat/

http://www.descopera...te-o-intamplare

Toti au o concluzie unitara nu au nici cea mai vaga idee in ceea ce priveste provenienta rasei umane si a vietii pe pamant.

Edited by stefanionutmarius, 25 February 2017 - 16:31.


#74
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View PostPantherOne, on 25 februarie 2017 - 16:07, said:

Stiu teoria conspiratiei, zice ca am fost creeati de extraterestrii, sau evoluati. Atata timp cat stiinta a adus dovezi in sprijinul afirmatiilor sale, este o prostie sa contesti. Tu poti sa iti pastrezi parererea (ca sa nu ii zic ineptie) despre creeatori nostri extraterestrii, si eu mi-o pastrez pe a mea.
Sunt sigur ca noi suntem o civilizatie independenta, si am fost descoperiti de o alta civilizatie mai avansata ca noi, care,  ne studiaza inainte sa intre in contact cu noi, si cam atat.

pe cat posibil on...
n-am nicio treaba cu conspiratiile
ai inteles gresit !

datorita celor "invatate", se considera ca viata " a aparut" apoi a evoluat
la fel cum "a aparut" apoi a evoluat pe planeta noastra, se poate sa fi "aparut" si evoluat oriunde in acest univers
astfel incat, noi suntem "vizitati" de OZN-uri care sunt, de fapt rezultatul evolutiei vietii in alta parte a universului !
evolutia in oricare alta parte a universului, posibil a generat tehnologie necesara vizitelor !

pe de cealalta parte, daca am fi fost creati de extraterestrii, atunci se presupune din nou existenta de tehnologie necesara creatiei

acum vezi care-i buba ?

#75
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View Poststefanionutmarius, on 25 februarie 2017 - 16:31, said:



Offtopic :
Uite ce spun alti despre originea noastra care inca este un mister.
http://stirifeldefel...roape-rezolvat/

http://www.descopera...te-o-intamplare

Toti au o concluzie unitara nu au nici cea mai vaga idee in ceea ce priveste provenienta rasei umane si a vietii pe pamant.
Bine ca ai aparut tu ca sa ne luminezi mintile intunecate, asa se intampla cand citesti prea mult Zecharia Sitchin.


#76
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pt alte discutii, mai aveti acest topic si acesta

#77
vjvarta

vjvarta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.03.2015
Apropo de teoria conform careia am fost creati (sau ajutati sa evoluam) de extraterestri:

Cred ca isi mai aduce aminte careva the real adventures of jonny quest, seria mai noua din 96 cand calatoreau si in realitatea virtuala. E un episod care incepe cu ceva mii de ani inaintea erei noastre pe Insula Pastelui. O maimuta se juca cu un bat, cand deodata aterizeaza o bila metalica si din ea iese un alien care avea capul exact ca faimoasele statui de acolo. Captureaza maimuta si o aduce in nava, o leaga de o masa si da drumul la o raza care o transforma intr-un fel de neanderthal.
Atunci mi am adus aminte ca inca nu se stie provenienta statuilor de pe insula pastelui si e destul de interesant cum creatorii desenului animat s-au gandit la aceasta ipoteza.

Mentionez ca acest episod l-am vazut acum 3 ani deci nu vorbesc de amintiri din copilarie.

#78
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu stim de ce existam, deci suntem niste animale. si poate tot universul e un laborator daca nu descoperim in curand.

sunt dezamagit de tehnica, atatia bani aruncati pe telefoane si doar atat poate iesi in poze si video?  Posted Image

cu ce telefon s-a filmat/pozat?

Edited by 41ex, 25 February 2017 - 20:28.


#79
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003

View PostLORELYAN, on 25 februarie 2017 - 16:33, said:

datorita celor "invatate", se considera ca viata " a aparut" apoi a evoluat
Este un proces cu multe etape, unele necunoscute noua. Se incepe cu elemente organice si aminoacizi. Evident ca oriunde in Univers chimia e aceeasi deci aceleasi elemente pot apare oriunde... asta nu inteleg scepticii vietii pe alte meleaguri.

View Post41ex, on 25 februarie 2017 - 21:57, said:

nu prea evoluat daca nu stie nici macar de ce exista. cum ar fi sa cumperi o masina si sa o folosesti pe post de cada?
E o intrebare filozofica mai mult ce tine de mintea si asteptarile fiecaruia, adica ce-si proiecteaza fiecare, impresiile despre un scop samd, nu este o intrebare ce necesita un raspuns absolut, stiintific.

Edited by andreic, 25 February 2017 - 22:36.


#80
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Pentru cei care zic ca am inventat tot ce am scris aici.
Fotografia in care ozn-ul apare langa pom este cu 30 de minute mai veche ca fotografia on care ozn-ul apare departe de pom.

Acele ozn-uri exista!

Attached Files


Edited by PantherOne, 25 February 2017 - 23:53.


#81
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,117
  • Înscris: 25.02.2007
Poti sa compui ce poveste ti se pare tie mai realista din punctele astea dar pt. mine raman doar niste puncte.
Pot sa fie si licurici la cativa metri, drone (ca-s la moda) la cativa zeci de metri, resturi de plastic/hartie purtate de curenti de aer la vreo suta de metri si tot asa.
Un punct e un punct.

Edited by theMisuser, 26 February 2017 - 13:06.


#82
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
oricum, avem nevoie de mai multe date, la fel de bine pot fi si lampioane, dar fara ceva sigur si verificabil, e greu de spus ce ai filmat exact.

Edited by Dany_Darke, 26 February 2017 - 13:22.


#83
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PosttheMisuser, on 26 februarie 2017 - 13:05, said:

Poti sa compui ce poveste ti se pare tie mai realista din punctele astea dar pt. mine raman doar niste puncte.
Pot sa fie si licurici la cativa metri, drone (ca-s la moda) la cativa zeci de metri, resturi de plastic/hartie purtate de curenti de aer la vreo suta de metri si tot asa.
Un punct e un punct.
Nici nu iti poti inchipuii ce am vazut eu :)
Ceea ce ai vazut aici nu este decat 1% din ceea ce am vazut, bateria unei drone rezista maxim 15 minute iar eu am vazut acele sfere ore intregi, si este imposibil sa aiba atat de multe leduri pe ea incat sa fie vizibila de la cativa km si la o asemenea intensitate, si nu era doar una, aseara erau 6 sau 7, 3 dintre ele au creeat o formatie (triunghi isoscel) si erau deasupra norilor.
Cu resturile de plastic ai devenit amuzant :)))


#84
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View PostDany_Darke, on 26 februarie 2017 - 13:22, said:

.... fara ceva sigur si verificabil, e greu de spus ....

daca-ti imaginezi cumva ca aparitiile au loc la o rugaminte/comanda/incantatie/calcule....si ce mai vrei tu !
...te inseli !
exista si doar le surprinzi !
nu le descoperi !

Edited by LORELYAN, 26 February 2017 - 16:13.


#85
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ca sa vezi sursa si natura unui fenomen, fie el si ozn, trebuie sa ai niste esantioane conform carora, prin eliminare, sa ajungi propriuzis la un ozn.

#86
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostLORELYAN, on 25 februarie 2017 - 16:33, said:



pe cat posibil on...
n-am nicio treaba cu conspiratiile
ai inteles gresit !

datorita celor "invatate", se considera ca viata " a aparut" apoi a evoluat
la fel cum "a aparut" apoi a evoluat pe planeta noastra, se poate sa fi "aparut" si evoluat oriunde in acest univers
astfel incat, noi suntem "vizitati" de OZN-uri care sunt, de fapt rezultatul evolutiei vietii in alta parte a universului !
evolutia in oricare alta parte a universului, posibil a generat tehnologie necesara vizitelor !

pe de cealalta parte, daca am fi fost creati de extraterestrii, atunci se presupune din nou existenta de tehnologie necesara creatiei

acum vezi care-i buba ?
Aici este posibil sa ai dreptate.

#87
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View PostDany_Darke, on 26 februarie 2017 - 16:18, said:

ca sa vezi sursa si natura unui fenomen, fie el si ozn, trebuie sa ai niste esantioane conform carora, prin eliminare, sa ajungi propriuzis la un ozn.

presupun ca asta este motivul pentru care acest fenomen a fost catalogat drept "neidentificat" !
nu ai sursa, nu ai natura, nu ai esantioane pentru comparatie...

View PostPantherOne, on 26 februarie 2017 - 16:22, said:

Aici este posibil sa ai dreptate.

e doar un rezultat al propriilor calcule, nu o extrapolare, nu generalizez !

Edited by LORELYAN, 26 February 2017 - 16:26.


#88
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ne arati si noua aceste calcule?

#89
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View PostDany_Darke, on 26 februarie 2017 - 16:27, said:

ne arati si noua aceste calcule?

daca tu crezi ca poti fi medium si poti citi mintea...iti stau la dispozitie !

#90
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@PantherOne, regret sa te dezamagesc dar ce ai vazut si filmat tu e doar lumina unei stele ce isi schimba locul din cauza rotatei Pamantului.
Chestia asta am observat-o si eu in urma cu mai multi ani.......cu un ochean de jucarie ce marea de 3-4 ori.

Daca ma insel inseamna ca ai vazut o drona, sau altceva, lansat de om in aer  Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate