Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Fenomenul OZN

- - - - -
  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#325
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
Abia a trecut o zi, si...: UFO Spotted 10x Larger Than Earth / Sun / Space / NASA - ar fi iesit direct din Soare.

Seamana cu un "Cub Borg".Posted Image

#326
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
De fapt NASA nu comenteaza in nici un fel imaginile respective. Se merge pe ideea ca ar fi ceva material care s-a interpus intre satelitul lor si Soare.

#327
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
pixelul albastru...a atins "dzeu" placa video ce ruleaza universul nostru. :)

asa camere au astia de nu pot distinge distanta la care era acea chestie?

#328
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Simbolurile religioase din biserica sunt toate abstractiuni ale fuiorului in sectiune ori vazut deasupra inclusiv aureola sfintilor din jurul capului, cadelnita, potirul, crucea, sferele si discurile stilizate cu simboluri.



#329
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017

View Post41ex, on 25 iulie 2020 - 23:49, said:

pixelul albastru...a atins "dzeu" placa video ce ruleaza universul nostru. Posted Image
asa camere au astia de nu pot distinge distanta la care era acea chestie?
Problema e ca un obiect similar a mai aparut de cateva ori in filmarile de la NASA, in urma cu cativa ani. Seamana atat de mult incat inclin sa cred ca e chiar acelasi obiect. A fost prins si dintr-un unghi in care arata ca un cub (in volum).

#330
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View PostRamuran, on 27 iulie 2020 - 21:19, said:

Problema e ca un obiect similar a mai aparut de cateva ori in filmarile de la NASA, in urma cu cativa ani. Seamana atat de mult incat inclin sa cred ca e chiar acelasi obiect. A fost prins si dintr-un unghi in care arata ca un cub (in volum).

Asa este, confirm si eu.

Si nu trebuie sa fi fost de 10 x cat Pamantul, putea sa se afle mult mai aproape de telescop decat de Soare.

Forma sa perfect rectangulara denota o structura sintetica construita de o forma de inteligenta.

Edited by Infinitty, 28 July 2020 - 04:12.


#331
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View Postsarac.lipit, on 24 februarie 2017 - 23:05, said:

în general orice subiect pe această temă este dus în derizoriu

referitor la obiecte neidentificate, am fost martorul unuia, ...pentru mine există.
Pai, nu tema&subiectul sunt duse in derizorii, chiar acestea sunt derizorii atata vreme cat NU sunt aduse explicatii indubitabile.
Apoi, pe Pamant si in cer sunt nenumarate obiecte necunoscute. Fiind la pescuit, intr-o noapte  de vara, am vazut un punct luminos ce se deplasa cu o viteza mica. Initial, am crezut ca era un avion, dar nu auzeam niciun zgomot. Poate era altceva dar nu mi-am batut capul si nici nu am povestit cuiva ce mare "descoperire" as fi facut.

Multi identifica obiectele neidentificate cu vehicule ale unor extraterestrii!?!?!? Iar aceste vehicule au cele mai variate forme: de la cea a unei farfurii pana la forma unui trabuc.
Ba, chiar unii au si vazut pasagerii acestora. Curios lucru: toti sunt umanoizi!!! Cam lipsa de imaginatie...

Daca plecam de la parerea unora ca marele piramide au fost create de extraterestrii putem spune ca suntem ajutati, supravegheati de mii de ani! La ce bun?! Chiar nu s-au plictisit sa ne monitorizeze?!
Apoi, pamantenii au probleme de sanatate daca stau mai mult timp in spatiu. Oare cei veniti din alte galaxii sa nu aiba astfel de probleme?!

NU contest probabilitaea existentei unor fiinte rationale in univers, dar cred ca acelora nu le arde sa viziteze Pamantul!!!

View PostInfinitty, on 28 iulie 2020 - 04:05, said:


Forma sa perfect rectangulara denota o structura sintetica construita de o forma de inteligenta.

"structura sintetica"=?!

#332
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View PostTurnatoriu_de_orza, on 28 iulie 2020 - 11:56, said:

Pai, nu tema&subiectul sunt duse in derizorii, chiar acestea sunt derizorii atata vreme cat NU sunt aduse explicatii indubitabile.
Apoi, pe Pamant si in cer sunt nenumarate obiecte necunoscute. Fiind la pescuit, intr-o noapte  de vara, am vazut un punct luminos ce se deplasa cu o viteza mica. Initial, am crezut ca era un avion, dar nu auzeam niciun zgomot. Poate era altceva dar nu mi-am batut capul si nici nu am povestit cuiva ce mare "descoperire" as fi facut.

Multi identifica obiectele neidentificate cu vehicule ale unor extraterestrii!?!?!? Iar aceste vehicule au cele mai variate forme: de la cea a unei farfurii pana la forma unui trabuc.
Ba, chiar unii au si vazut pasagerii acestora. Curios lucru: toti sunt umanoizi!!! Cam lipsa de imaginatie...

Daca plecam de la parerea unora ca marele piramide au fost create de extraterestrii putem spune ca suntem ajutati, supravegheati de mii de ani! La ce bun?! Chiar nu s-au plictisit sa ne monitorizeze?!
Apoi, pamantenii au probleme de sanatate daca stau mai mult timp in spatiu. Oare cei veniti din alte galaxii sa nu aiba astfel de probleme?!

NU contest probabilitaea existentei unor fiinte rationale in univers, dar cred ca acelora nu le arde sa viziteze Pamantul!!!
"structura sintetica"=?!

Structura sintetica, adica de sinteza, artificiala, adica facuta de o inteligenta si nu aparuta natural din natura.

Chestia cu observatul poate fi inteleasa si altfel.

UFO poarta caracteristicile unor sonde automate cu IA.

Pot fi de asemenea nave transdimensionale personale, un fel de sonde trimise de persoane din viitor pentru a scana si stoca constiintele si cadrul istoric al unor antecesori /predecesori ai lor pe scala cronologica.

Adica nu ar exista un interes comun pentru umanitatea din acest moment.
Se pare ca actiunile lor sunt foarte exact tintite, iar pe de alta parte parca sunt simple aparate de inregistrare video care ar alimenta o baza galactica de date si chiar pentru mentinerea unei blocade asupra Pamantului pentru a izola si proteja viata endemica de aici in fata alienilor care ar putea sa-l teraformeze dupa dorinta...

Daca au vazut alieni aceasta inseamna ca au vazut ceea ce au dorit sa vada.

Cum discriminezi intre holograme, corpuri robotice identice cu cele naturale ori avatari organici ai unor constiinte aflate la mii de ani distanta?!

#333
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View PostInfinitty, on 28 iulie 2020 - 13:35, said:


UFO poarta caracteristicile unor sonde automate cu IA.

Pot fi de asemenea nave transdimensionale personale, un fel de sonde trimise de persoane din viitor pentru a scana si stoca constiintele si cadrul istoric al unor antecesori /predecesori ai lor pe scala cronologica.

Adica nu ar exista un interes comun pentru umanitatea din acest moment.
Se pare ca actiunile lor sunt foarte exact tintite, iar pe de alta parte parca sunt simple aparate de inregistrare video
pentru a izola si proteja viata endemica de aici in fata alienilor care ar putea sa-l teraformeze dupa dorinta...

Daca au vazut alieni aceasta inseamna ca au vazut ceea ce au dorit sa vada.

Cum discriminezi intre holograme, corpuri robotice identice cu cele naturale ori avatari organici ai unor constiinte aflate la mii de ani distanta?!
Ce te face sa spui asta? Ce argumente ai? Poate fi doar o simpla presupunere pentru a acoperi/justfica diversitatea OZN-urilor neidentificate!
Si care ar fi acele tinte?
Parca...ar putea fi orice...vrem noi...

Mi se pare gresit sa translatezi un film SF intr-o posibila realitate.

Prea complicat pentru mine...

#334
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017

View PostInfinitty, on 28 iulie 2020 - 13:35, said:

Se pare ca actiunile lor sunt foarte exact tintite, iar pe de alta parte parca sunt simple aparate de inregistrare video care ar alimenta o baza galactica de date si chiar pentru mentinerea unei blocade asupra Pamantului pentru a izola si proteja viata endemica de aici in fata alienilor care ar putea sa-l teraformeze dupa dorinta...

Altii sunt de parere ca Pamantul ar trebui izolat pentru ca oamenii sa nu "scape" in restul galaxiei si sa o distruga precum fac cu propria planeta...

#335
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

View PostRamuran, on 30 iulie 2020 - 12:45, said:

Altii sunt de parere ca Pamantul ar trebui izolat pentru ca oamenii sa nu "scape" in restul galaxiei si sa o distruga precum fac cu propria planeta...

Acei altii chiar savanti foarte buni supraestimeaza umanitatea, sa ne gandim cat de sensibili suntem la radiatii, forte g, factori microbieni, ori la concentratii mici de dioxid de carbon, amoniac, oxigen, samd in aerul respirat.

Mai exact cu greu rezistam in unele zone de pe propria planeta, altfel suntem fum in vant.

View PostTurnatoriu_de_orza, on 29 iulie 2020 - 18:43, said:

Ce te face sa spui asta? Ce argumente ai? Poate fi doar o simpla presupunere pentru a acoperi/justfica diversitatea OZN-urilor neidentificate!
Si care ar fi acele tinte?
Parca...ar putea fi orice...vrem noi...

Mi se pare gresit sa translatezi un film SF intr-o posibila realitate.

Prea complicat pentru mine...

De complicat este complicat, asa era si pentru razesii lui Stefan cel Mare sa-si imagineze tancuri, avioane cu reactie, computere si drone cu IA.

Cat despre argumente, nu prea exista in nici o directie.

Am observat ca avem cateva inregistrari radar dublate de IR si care au probat existenta acestor nave UFO ca structuri materiale solide care depasesc in viteza si manevrabilitate chiar si rachetele.

Celelalte probe nu ofera certitudine si capata sens doar in context.

#336
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
https://www.descoper...ontentdiscovery

Un pilot american a dezvăluit că un OZN pe care l-a urmărit în 2004 a comis un „act de război”
Autor: Ioana Matei 09.20.2020

Un pilot american a dezvăluit că un OZN pe care l-a urmărit în 2004 a comis un „act de război”
Fostul pilot a mai povestit că a încercat să se apropie de obiect, însă atunci când a încercat obiectul a accelerat atât mult încât a dispărut în jumătate de secundă.
6 POZE
VEZI GALERIA FOTO »

Un fost pilot de avioane de luptă din Marina SUA a vorbit despre întâlnirea sa cu un OZN în formă de „Tic Tac”, dezvăluind că obiectul zburător a comis un „act de război”.

Fostul comandant David Fravor și-a amintit întâlnirea ciudată care a avut loc în urmă cu 16 ani în San Diego, la data de 8 septembrie, în timpul unei emisiuni cu cercetătorul Lex Fridman de la MIT.

Airbus a dezvăluit trei concepte pentru avionul alimentat cu hidrogen
Oficiali de la Pentagon: Forțele aeriene ale Chinei devin o amenințare uriașă
Fravor a povestit că a fost trimis să investigheze anomalii radar și apoi a descris ce a văzut drept „nimic din ce am mai întâlnit vreodată”. Obiectul zburător în formă de „Tic Tac” a putut să se răsucească într-o clipită și să devină invizibil pentru radar.

„Nu știu cum te simți tu, dar eu sunt speriat”

Fravor era acompaniat și de alți piloți care au putut să filmeze obiectul zburător. Înregistrările video au fost date publicității de un grup de cercetare a OZN-urilor condus de Tom DeLonge, fost solist al trupei punk Blink 182, iar apoi declasificate de Pentagon în 2020.

„Nu este ca și cum l-am văzut și apoi a dispărut sau am văzut lumini pe cer și apoi au dispărut. Ne-am uitat la acest obiect în plină zi, pe un cer complet senin”, a declarat Fravor.

Fostul pilot a mai povestit că a încercat să se apropie de obiect, însă atunci când a încercat obiectul a accelerat atât mult încât a dispărut în jumătate de secundă.

„Țin minte că i-am spus tipului din spatele meu, nu știu cum te simți tu, dar eu sunt speriat”, a mai spus Fravor.

„Atunci când bruiezi o altă platformă, este un act de război”
După ce a aterizat, Fravor a povestit întâmplarea sa unui alt pilot, Chad Underwood.

Underwood a găsit OZN-ul, însă atunci când și-a îndreptat radarul spre obiect semnalul a fost pertubat, scrie Fox News.

„Radarul este destul de inteligent încât atunci când semnalul se întoarce și a fost perturbat, radarul îți spune, îți dă detalii și poți să îți dai seama că a fost perturbat. Atunci când bruiezi o altă platformă, tehnic vorbind acesta este un act de război”, a mai explicat Fravor.

Edited by Infinitty, 28 September 2020 - 04:20.


#337
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
https://evz.ro/rusia...re-ozn-uri.html

Rusia are tehnologie extraterestră? Alertă la Pentagon. Au fost prezentate dovezi despre OZN-uri
Publicat la 30 aprilie 2021, 17:35 de Daniel Magureanu
Rusia are tehnologie extraterestră? Alertă la Pentagon. Au fost prezentate dovezi despre OZN-uri
Fostul senator american Harry Reid crede că misterioasele UFO (obiecte zburătoare neidentificate) care au fost observate în iulie 2019 deasupra navelor de război ale Marinei poartă amprenta unei operațiuni speciale orchestrate de Rusia.



Rusia are tehnologie extraterestră? Alertă la Pentagon. Au fost prezentate dovezi. În acest sens, Harry Reid a cerut decidenților să stabilească un program UFO permanent. Cererea lui vine după ce mai-marii de la Pentagon au confirmat autenticitatea fotografiilor și videoclipurilor care prezintă obiectele zburătoare neidentificate deasupra navelor de război.

Rusia are tehnologie extraterestră?
Într-un interviu pentru mysterywire.com, Reid a discutat despre posibila origine a obiectelor zburătoare misterioase. Când cel care realiza interviul a sugerat că ar putea fi implicați chinezii, politicianul n-a ezitat. „Amintiți-vă întotdeauna că Rusia, fosta Uniune Sovietică, este condusă de un om care conducea KGB. Au avut până la 30.000 de agenți la un moment dat, agenți KGB. Deci Rusia este implicată în acest lucru fără nicio urmă de îndoială”, a spus Reid.

ADVERTISMENTSCROLL TO CONTINUE WITH CONTENT
El a adăugat că acele UFO reprezintă „ceva ce nu poate fi ignorat” și că președintele Joe Biden ar trebui să fie informat despre această chestiune: „Cred că ar trebui să existe o instituție permanentă – iar Pentagonul ar fi cel mai bun loc pentru asta -, a cărui singură sarcină este să rămână la curent cu problema UFO”, a completat fostul senator.

Comentariile lui Reid au venit după ce mai multe fotografii din ancheta efectuată de UAP Task Force în cazul acelor UFO au fost făcute publice. UAP Task Force aduna dovezi pentru un raport care în luna iunie va fi prezentat în Congres, conform Mystery Wire. Imaginile au fost obținute de regizorul Jeremy Corbell și prezintă obiectele neidentificate care în 2019 zburau deasupra celor patru distrugătoare ale SUA, inclusiv distrugătorul USS Kidd Navy.



Harry Reid
UFO în formă de piramidă
Una dintre imagini arată ceea ce pare a fi un obiect în formă de piramidă, în timp ce despre altele s-a spus că sunt drone sau baloane. Marina a spus despre toate că sunt „necunoscute”. Ulterior, un purtător de cuvânt al Pentagonului a declarat pentru Mystery Wire: „Pot confirma că fotografiile și videoclipurile menționate au fost făcute de personalul Marinei. UAPTF a inclus aceste incidente în examinările lor în curs.”

Confirmarea a venit la o săptămână după ce amiralul Michael Gilday, șeful operațiunilor navale, a recunoscut că nu știe de unde a apărut stolul misterioaselor drone în formă de Tic Tac care amenințau patru distrugătoare americane în iulie 2019. Gilday a condus o anchetă despre incidentul vehicule aeriene fără pilot (UAV) – așa acum le-au numit unii – au urmărit distrugătoarele până la 100 de mile marine în largul coastei Californiei.

ADVERTISMENTSCROLL TO CONTINUE WITH CONTENT
Jurnalele de zbor au dezvăluit că până la șase aeronave misterioase care au survolat navele de război aproape de o zonă sensibilă de antrenament din Insulele Canalului la viteze de până la 40 mph și cu o manevrabilitate mai mare decât dronele militare americane.Când a fost întrebat direct dacă Marina a confirmat identitatea dronelor, Gilday a răspuns: „Nu, nu am făcut-o.”

„Se întâmplă altceva dincolo de înțelegerea noastră”
Răspunsul acestuia pare să excludă teoria conform căreia dronele ar fi putut proveni dintr-un program militar secret american. Așa s-a ajuns la temeri că acestea fie au fost construite de o putere militară rivală, fie „se întâmplă altceva dincolo de înțelegerea noastră”.



Reid a apreciat că răspunsul Pentagonului și al guvernului federal este „onest”: „Guvernul federal, inclusiv oamenii de la Pentagon, nu mai critică, nu mai hărțuiesc sau opresc mediatizările persoanelor care raportează aceste evenimente. De fapt, au făcut exact invers în ultimele luni și le spun acum piloților să raporteze aceste circumstanțe neobișnuite.

Și am apreciat onestitatea Pentagonului. Pentru că la întrebarea «care au fost aceste lucruri», ei spun «nu știm» în loc să încerce să spună că au fost baloane dintr-un fel de experiment meteorologic. Ei spun «nu știm». Și asta e sincer. Asta este sincer.” În ianuarie, Congresul le-a transmis celor din agențiile de informații și Departamentul Apărării că au timp pânăla 1 iunie să dezvăluie informații despre UFO uri și fenomene aeriene neidentificate.

Sunt multe mărturii despre UFO
Gilday, ofițerul de rang înalt al marinei, a fost chestionat în legătură cu cunoștințele sale despre recentele întâlniri UFO. „Sunt conștient de aceste apariții și, după cum a fost raportat, au existat alte observații ale aviatorilor și ale altor nave nu numai din Statele Unite, ci și din alte țări. Aceste descoperiri au fost strânse și încă sunt în curs de analiză”, a spus el.


Pentagon
O relatare detaliată a întâlnirii din 2019 publicată de The Drive arată că totul a început în noaptea de 14 iulie 2019. Jurnalele de punte ale USS Kidd arată că înainte de ora 22:00 au fost observate două drone. Un echipaj responsabil de documentarea și investigarea contactului cu nave necunoscute – cunoscut sub acronimul SNOOPIE – a primit misiunea să afle cât mai multe informații despre obiectele zburătoare misterioase.

La câteva minute de la observare, rapoartele arată că USS Kidd a trecut în modul silențios, minimizând comunicațiile în timp ce încerca să constate care era nivelul amenințării. Acesta a contactat o navă de război din apropiere, de asemenea, în patrulare, USS Rafael Peralta, care la rândul ei și-a activat echipa SNOOPIE.

Și alte distrugătoare ale Marinei SUA care patrulau în apropiere au început să observe lumini ciudate. USS John Finn a raportat, de asemenea, activitatea UAV și a observat o „lumină roșie intermitentă” la ora 22:03, conform jurnalului de bord. O oră mai târziu, la ora 23:23, USS Rafael Peralta a observat o lumină albă planând peste puntea de zbor. Drona a reușit să plutească deasupra platformei de aterizare a elicopterului distrugătorului în timp ce călătorea cu viteze de 16 noduri și cu vizibilitate redusă.

Au fost 90 de minute pline de tensiune
Contactul de aproape 90 de minute a depășit cu mult capacitatea dronelor disponibile în comerț. În noaptea următoare, dronele s-au întors, dar de data aceasta când navele de război patrulau mai aproape de țărmul californian. Au fost observate pentru prima dată de către USS Rafael Peralta, iar echipa SNOOPIE a navei a fost angajată la ora 20:39. La 20:56, jurnalele arată că USS Kidd a intrat și ea în contact cu dronele.

„Se pare că dronele au urmărit navele, chiar dacă au continuat să manevreze pe tot parcursul incidentului”, a raportat The Drive. Jurnalele de la bordul USS Russell arată că dronele roiau peste tot, aparent capabile să se miște în orice direcție. USS Russell a avut contact separat cu dronele de nouă ori în mai puțin de o oră.

Apoi, la 21:20 în acea noapte, USS Kidd a observat „mai multe UAV-uri” în jurul navei. USS Rafael Peralta a fost, de asemenea, survolat de patru drone. A fost contactat de o navă de croazieră, Carnival Imagination, al căruit echipaj a raportat pentru că au văzut până la șase drone. Activitatea obiectelor zburătoare neidentificate a continuat până la miezul nopții, fără ca niciuna dintre navele de război să poată constata clar de unde veniseră dronele, conform dailymail.co.uk.


Edited by Infinitty, 01 May 2021 - 07:39.


#338
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008
Este clar ca le-a intrat frica la oase din moment ce la 6 noduri drona ufo plana deasupra helioportului de pe crucisator.

Dau vina pe rusi ca tot este un trend in acest sens si ar fi de-a dreptul infricosator sa se intoarca la povestea cu Haunebu la atatea decenii distanta de la ww2.

Cum sa explici lumii intregi ca superputere mondiala la 76 de ani de la infrangerea Germaniei Naziste cum ca de facto Al Treilea Reich desi aparent a disparut, de fapt doar s-a mutat intr-o zona ascunsa unde a evoluat tehnologic mult in fata umanitatii si a devenit intangibil pentru tehnologiile actuale.

Sa zicem ca savantii germani au ales o cale tehnologica divergenta restului umanitatii, in timp ce noi am ales avionica clasica cu propulsoare jet-reactie.

#339
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
Se anunta dezvaluiri "interesante", cel putin: "Potrivit fostului director al serviciilor de informații naționale, John Ratcliffe, care a declarat în interviu că raportul va șoca oamenii pentru că "sincer, există mult mai multe observații decât au fost făcute publice.”

"Lue Elizondo, fost oficial militar american care a condus efortul guvernului SUA de a investiga OZN-urile, "Imaginați-vă o tehnologie care poate face forțe de la 600 la 700 G, care poate zbura la 13.000 de mile pe oră, care se poate sustrage radarului și care poate zbura prin aer și apă, și eventual prin spațiu."
"Și, apropo, nu are semne evidente de propulsie, nu are aripi, nu are suprafețe de control și totuși poate sfida efectele naturale ale gravitației Pământului. Exact asta vedem”.

Si asta "every day". Posted Image (CBS News "60 Minutes" segment)

#340
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Pentagonul a confirmat doar 2 cazuri, din 2019 pana in prezent...

https://globalnews.c...e-pentagon-uap/
https://www.nbcnews....-coast-n1267688

si ala prins ca tinta de catre un pilot american

https://globalnews.c...virginia-beach/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iTvm_xDVaDI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files


Edited by rz, 19 May 2021 - 08:28.


#341
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
E complet irelevant cate au confirmat oficial. Urmeaza sa declasifice mai multe intr-un raport special, peste cateva saptamani (daca se tin de cavant...)

Ryan Graves, fost locotenent pilot al marinei, despre cât de des se întâlnește armata SUA cu OZN-uri pe coasta de est: „În fiecare zi. În fiecare zi timp de cel puțin câțiva ani”.Posted Image

E sesizabil faptul ca ofiterii si oficialii activi n-au voie sa vorbeasca despre asta.

#342
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,196
  • Înscris: 08.01.2021
Or fi noile MIG 36 :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate