Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

Dictionar de actiuni in instanta - carte

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
sal

acum vreo 2 ani (cel mult), am vazut intr-o librarie din centru o carte groasa, masiva (ca marime, similara cartii materiei Obligatii de la Drept) ce continea o multime de actiuni in instanta

actiunile erau foarte bine clasificate si ordonate, alfabetic si impartite in actiuni personale, reale, in drept penal etc. (cum ar fi actiunea in resciziune - cu privire la leziune, actiunea in repetitiune (plata nedatorata) etc).

fiecare actiune avea propriul ei capitol, in capitol se afla o descriere succinta, la obiect - ce drept este subiectul acelei actiuni (cateva cuvinte despre dreptul ce facea obiectul actiunii), cand si cum se foloseste actiunea, termen de depunere etc - urmata apoi de modelul de actiune in instanta

era superb organizata, clara, succinta, fara palavrageli inutile.

dar nu o mai gasesc (am uitat cum exact se cheama). Am uitat si titlul, si autorul :(

o stiti voi?

ca nici cu google nu mai gasesc (sau nu mai caut corect)

daca stiti cartea, puneti un link va rog mult.

Multumesc

#2
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
http://www.beckshop....ia_4-p4592.html ?

#3
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postwarchilde, on 24 februarie 2017 - 18:28, said:



sincer, nu cred - parca era de culoare spre albastru/mov acea carte...dar sincer, si ce mi-ai linkuit t, arata super!

am sa incerc sa o caut in librarii, sa vad cum arata capitolele pe actiuni

daca altcineva mai stie vreo carte, va rog link ;)

multumesc mult

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate