Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 

Pete caroserie vw passat

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
njx

njx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.02.2017

 corinadaniela, on 24 februarie 2017 - 13:52, said:

omule, intelege ca petele alea nu sunt de la nici-un picurat, e ceva pulverizat si facut intentionat de cineva.
ia si tu un deodorant spray sau solutie de geam in sticla cu pulverizator si incearca sa dai pe o suprafata usor inclinata, de culoare inchisa. vei obtine acelasi gen de pete.

o sa incerc pe masina mea sa vad. mersi mult Corina !!

#20
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

 njx, on 24 februarie 2017 - 13:55, said:


o sa incerc pe masina mea sa vad. mersi mult Corina !!

sa nu ma bombani dupa aceea, daca te alegi cu pete noi.
glumesc, de la solutia pentru geam n-are ce sa se intample.
presupun ca petele de pe masina ta sunt de la o substanta care s-a evaporat relativ rapid. asa se explica pastrarea formei circulare a petelor si a stropilor din jurul acestora.

#21
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005
nu face nimeni asa ceva, cu intentie, pe plafon... daca vroia sa ii faca vreo paguba, portierele si capota erau mult mai la indemana

#22
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
mergi la o spalatorie, o speli cum trebuie si apoi vezi daca s-au dus sau nu. Altfel vorbim vorbe. Poate eceva nasol, poate nu. Daca nu faci nimic, nici macar sa incerci cu apa chioara sa dai, nu inteleg ce pareri astepti de la oameni. Incerci mai intai curatare clasica si apoi in functie de rezultat, vei primi sfaturi pentru remediere.
Poate sa fie rahat de pasare, poate sa fie lichid seminal, poate sa  fie var, poate sa fie orice porcarie.

Edited by dan1980_25, 24 February 2017 - 14:20.


#23
njx

njx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.02.2017

 dan1980_25, on 24 februarie 2017 - 14:17, said:

mergi la o spalatorie, o speli cum trebuie si apoi vezi daca s-au dus sau nu. Altfel vorbim vorbe. Poate eceva nasol, poate nu. Daca nu faci nimic, nici macar sa incerci cu apa chioara sa dai, nu inteleg ce pareri astepti de la oameni. Incerci mai intai curatare clasica si apoi in functie de rezultat, vei primi sfaturi pentru remediere.
Poate sa fie rahat de pasare, poate sa fie lichid seminal, poate sa  fie var, poate sa fie orice porcarie.

Ai dreptate. Insa am facut asta. Adica: am fost la spalatorie. Nici neam sa se stearga. Aseara am stat cu apa calda si am sters luneta si parbrizul insa la plafon nu am intervenit . O sa incerc cu apa calda..dar sigur nu o sa mearga zic eu. E prea tare. Deci masina este curata acum si am analizat problema. Nu se ia la spalatorie. Deci... na. Daca cineva stie ceva..inainte sa incerc revopsire.. please share.

#24
romulus69ro

romulus69ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.08.2012
Puna mana si spala masina, nu are nimic, este condens din parcarea subterana, la Cora, plafonul parcari este stropit cu substanta ignifuga , deci spal-o fara grija.

#25
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
a spus deja omul ca a spalat masina iar petele au ramas la fel.
njx, daca masina a fost stropita in parcarea magazinului, ai putea incerca sa soliciti vizionarea imaginilor de la camerele de supraveghere din parcare, din zona  si perioada in care ai avut masina acolo. macar te lamuresti, daca ti-a vandalizat cineva masina in mod intentionat sau cine stie ce ti-o fi picurat (desi nu cred, petele ar fi aratat altfel, iti picura de mai multe ori in acelasi loc).

#26
njx

njx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.02.2017

 corinadaniela, on 24 februarie 2017 - 15:11, said:

a spus deja omul ca a spalat masina iar petele au ramas la fel.
njx, daca masina a fost stropita in parcarea magazinului, ai putea incerca sa soliciti vizionarea imaginilor de la camerele de supraveghere din parcare, din zona  si perioada in care ai avut masina acolo. macar te lamuresti, daca ti-a vandalizat cineva masina in mod intentionat sau cine stie ce ti-o fi picurat (desi nu cred, petele ar fi aratat altfel, iti picura de mai multe ori in acelasi loc).

mersi. vad ce fac.

#27
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,212
  • Înscris: 23.08.2014
Daca nu a mers la spalatorie, te chinui degeaba cu apa calda.Incearca polish, daca nu doar revopsire.Si var sa fi fost, daca a stat mai multe zile, a atacat vopseua/stratul de lac.

#28
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007
incearca cu putina benzina. Fara frica, nu se intampla nimic.
Daca e tare, incearca daca se desprinde cu unghia, dar cu grija sa nu zgarii vopseaua.

Edited by dan1980_25, 25 February 2017 - 01:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate