Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Invazia romanilor...partea a doua.

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016

View Postlulutza, on 24 februarie 2017 - 12:11, said:

De doua zile facebook-ul e plin din nou, de articole despre " invazia romanilor si a bulgarilor, in numar record". Sute si mii de share-uri la pachet cu comentarii ce instiga la violenta si rasism. Comentarii de genul " sa ii impuste, ne iau job-urile, lipitori, nenorociti, trebuie sa ii dam afara, ne iau casele, cersetori, mi-e frica sa mai las plozii pe strada" samd. Inteleg, libertatea presei, dar cand acea presa scoate articole pline de rasism, prin care efectiv vietile unor oameni ajung sa fie puse in pericol, este normal? Daca am deschis subiectul unde nu trebuia, rog moderatorii sa il mute.
Foarte interesant cu functioneaza uneori acest serviciu ... tot cu doua zile in urma(fara legatura cu subiectul de fata) la un articol postat si distribuit care in mod normal ar strange cateva mii de vizualizari si cateva sute de like-uri in trei ore aparusera peste un milion de vizualizari si sute de mii de like-uri/share-uri ...

#20
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008

View Postlil debul, on 24 februarie 2017 - 16:55, said:


In ce tara , Anglia cumva ?
Ma duc sa trag apa.
da..eu, probabil intr-un moment nepotrivit de slabiciune ca sa ii zic asa, am scris ce am scris pentru ca efectiv nu inteleg cum de atatia oameni pot fi atat de inversunati impotriva altora. Nu ma refer la aia care merg acolo sa frece menta si dupa sa se laude ca ce destepti is ei ca iau ajutoare sociale de la englezi. Ci la aia care chiar merg pt un loc de munca. Pana si aia sunt considerati gunoaie si etc. Cum sa fii atat de incuiat incat sa nu stii nimic de un popor si sa vorbesti de el? Da si noi vroiam sa mergem acolo. De ce? Pentru ca: salariu de minim 3500 de lire sotul, iar eu cel putin 2000, fata de aici unde el ia 2400 de lei si eu tot asa. Pentru ca aici el aproape a fost lasat sa crape de doua ori, la municipal si o data din cauza ambulantei, pentru ca gunoaie, nesimtire, servicii proaste, oportunitati 0. Si da aplicasem acum doi ani acolo si am primit mail in cateva ore ca daca suntem acolo hai la interviu. Nu am avut bani de plecare. Atunci aveam alte salarii si cheltuielile de acum, deci ramaneam cu mai nimic. Nu ca acum ramanem cu cine stie ce... Dar nu e nimic cum am zis si pe alt topic, oricum Anglia iesise 70% din ecuatie. Dupa tura asta de injurii deja e aproape scoasa de pe lista. Nu am chef sa mergem acolo si sa stau cu frica sa nu imi dea careva in cap pe strada.

#21
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Ești sigură că vrei să știi?
Că s-ar putea să nu-ți placă răspunsul.

#22
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Oricum Anglia nu mai e chiar britanica, asi pleca oricind fara frica, daca au ajuns sa rida de mine niste unii mai prosti ca mine nici la bascheti nu ma doare.
Sa nu rid eu de ei.

#23
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostASCENDED, on 24 februarie 2017 - 14:26, said:

Tot nu am înțeles:
Ce au invadat românii și bulgarii?
Pe cine?
Ce țară?
Că sunt și eu amărât,nu am facebookPosted Image.
Sintem pe locul 2 in lume la emigratie, dupa Siria.
Am inceput prin a invada Italia/Spania (se estimeaza 2 milioane romani in Italia). Prin comparatie, armata lui Napoleon avea 500k oameni.

Mai recent, am ajuns in numar mare in Anglia, Franta si alte tari. Inca nu ne adaptam la Germania datorita limbii in primul rand, dar in rest, am cotropit si speriat Europa de la un capat la altul.

Pe de alta parte, apropo de articole rasiste, era plin de sharuri pe Facebook la articole anti-refugiati, anti-musulmani, anti-gay etc.
Practic, cu toate ca romanii s-au refugiat prin toate tarile pamantului de vreo 60 de ani, sintem printre cei mai anti-refugiati si rasisti in general, un paradox.
Acelasi paradox se intalneste si la polonezi.

View Postlulutza, on 24 februarie 2017 - 17:25, said:

da..eu, probabil intr-un moment nepotrivit de slabiciune ca sa ii zic asa, am scris ce am scris pentru ca efectiv nu inteleg cum de atatia oameni pot fi atat de inversunati impotriva altora. Nu ma refer la aia care merg acolo sa frece menta si dupa sa se laude ca ce destepti is ei ca iau ajutoare sociale de la englezi. Ci la aia care chiar merg pt un loc de munca. Pana si aia sunt considerati gunoaie si etc. Cum sa fii atat de incuiat incat sa nu stii nimic de un popor si sa vorbesti de el? Da si noi vroiam sa mergem acolo. De ce? Pentru ca: salariu de minim 3500 de lire sotul, iar eu cel putin 2000, fata de aici unde el ia 2400 de lei si eu tot asa. Pentru ca aici el aproape a fost lasat sa crape de doua ori, la municipal si o data din cauza ambulantei, pentru ca gunoaie, nesimtire, servicii proaste, oportunitati 0. Si da aplicasem acum doi ani acolo si am primit mail in cateva ore ca daca suntem acolo hai la interviu. Nu am avut bani de plecare. Atunci aveam alte salarii si cheltuielile de acum, deci ramaneam cu mai nimic. Nu ca acum ramanem cu cine stie ce... Dar nu e nimic cum am zis si pe alt topic, oricum Anglia iesise 70% din ecuatie. Dupa tura asta de injurii deja e aproape scoasa de pe lista. Nu am chef sa mergem acolo si sa stau cu frica sa nu imi dea careva in cap pe strada.
Nu iti da nimeni in cap pe strada, mai multe sanse ai sa se intample asta in Ro, parerea mea.
Insa o sa vezi f multi romani pe strada pe la ei si cu priviri f dubioase/amenintatoare, adica sint f multi hoti romani plecati acolo (si ei prefera sa fure acolo unde sint mai multi bani, decat sa fure aici un salariu de 2400ron de la tine, nu?)

Deci de ce sa nu ii intelegem si pe englezi? Aceeasi atitudine o au fata de romani si francezii, olandezii, italienii, spaniolii, chiar sa fie toti nebuni?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate