Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Modare , inlocuire lampa videoproiectoare (benq mp512)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
matesmarius

matesmarius

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.02.2017
Buna as dori sa deschid acest topic pentru cei care detin videoproiectoare si doresc sa le modeze. Cu totii stim ce scump este un bec nou la videoproiectooare. As dori ca cei care au reusit sa puna la videoproiector un altfel de bec sa ne spuna si noua cum au reusit . Am auzit ca se poate monta bec xenon . eu detin un benq mp512 si lampa mea se apropie de sfarsit. As dori sa-l salvez motiv pentru care propun ca cei care stiu o solutie la problema mea , sa o impartaseasca cu noi.
Va multumesc !!!

Edited by matesmarius, 24 February 2017 - 11:46.


#2
gymy

gymy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 29.11.2005
Costa 25 de dolari cu transportul gratuit din china.La banii astia nu cred ca merita sa faci probe cu videoproiectorul.

#3
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 26.02.2008
Ce costa 25 dolari? Lampa? Mă îndoiesc ca la banii ăștia e de calitate. Originala OEM cu bulb Philips e pe la 160 de dolari.

Edited by orlandobarbulescu, 24 February 2017 - 12:12.


#4
gymy

gymy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,997
  • Înscris: 29.11.2005
Te pomeni ca originala Philips nu e facuta tot in china ?Am comandat pentru un Epson lampa din china de vre-o 6 luni are aceeasi luminozitate ca originala si a costat 15 dolari.E drept ca a venit dupa 40 de zile.In Romania cereau 700 de ron pe lampa asazisii "importatori".Niste bisnitari .

#5
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 26.02.2008
Parțial ai dreptate, poți nimeri una mai buna. Însă nu ai garanție la ea și nici siguranță. Strict rămânând în sfera exemplelor punctuale eu am o altă experiență cu o lampă „compatibilă” care a explodat, pur și simplu, în proiector.
Revenind la topic, și eu recomand „ocolirea” samsarilor români însă cu cap. Există importatori autorizați chiar pe Eb.....y la prețuri decente. E atractivă ideea de 20 dolari vs 160 dolari dar e bine ca omul să fie informat de riscuri.

#6
matesmarius

matesmarius

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.02.2017
Si eu ma indoiesc de calitatea produselor ieftine......nu a incercat nimeni modare cu bec xenon?

#7
DONNIE99

DONNIE99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 05.06.2014

View Postmatesmarius, on 27 februarie 2017 - 09:20, said:

Si eu ma indoiesc de calitatea produselor ieftine......nu a incercat nimeni modare cu bec xenon?
Eu mi-am luat un videoproiector second cu lampa expirata pt. a-l moda.Nepricepandu-mă la chestii electronice, am cautat pe net meseriasi, care contra cost binenteles(300 lei toata manopera)mi l-au modat.Sunt multumit de el,il folosesc si pe post de tv(meciuri sportive si filme,in special)

#8
v00doo

v00doo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.04.2017
am primit de la cineva un videoproiector epson nu este nou , din pacate lampa era arsa si era si modat videopriectorul , am primit astazi o lampa de la cineva , nu este acelas model si am bagat lampa in videoproiector dar nu se aprinde .intrebarea mea este , este cumva balastul ars ? ca am mai incercat si cu alta lampa si tot nu merge

#9
CONSTANT1708

CONSTANT1708

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 21.04.2007
Sigur are balansul ars.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate