Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Biblia si Astrologia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
303 replies to this topic

#163
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,448
  • Înscris: 16.03.2004
Atunci de ce le bagi în seamă? Posted Image

#164
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Pentru ca simt frumoase, stralucesc si clipesc.

#165
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,448
  • Înscris: 16.03.2004
Și crezi că viitorul este încifrat în stele? Posted Image

#166
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postdark, on 31 octombrie 2017 - 20:11, said:

Și crezi că viitorul este încifrat în stele? Posted Image
Uiti repede.

View Postbarbu78, on 23 februarie 2017 - 21:43, said:

Biblia Ort; Cartea lui Iov; Cap. 38.
Dumnezeu zice:
31."Poţi tu să legi cataramele Pleiadelor sau să deznozi lanţurile Orionului?
32.Poţi tu să scoţi la vreme cununa Zodiacului şi vei fi tu cârmaci Carului Mare şi stelelor lui?
33.Cunoşti tu legile cerului şi poţi tu să faci să fie pe pământ ceea ce este scris în ele?"

De ce s-ar osteni Dumnezeu sa faca pe pamint ceea ce scrie in stele, daca ar fi interzisa astrologia? Pentru cine ar face Dumnezeu aceste lucruri?


#167
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,448
  • Înscris: 16.03.2004
Versetul se referă la anotimpuri. Aceste anotimpuri, vara, iarna, toamna, primăvara apar datorită mișcării aștrilor cerești. Mișcările astrelor erau foarte importante în agricultură, ca să știe când să semene.
De asemenea, navigatorii se orientau după stele. Fără a cunoaște stelele și mișcările lor pe firmamentul ceresc, nu puteau naviga.
Versetul invocat de tine nu pomenește nimic despre aflarea viitorului din mișcarea stelelor.Posted Image
Ai fost înșelat...

#168
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,448
  • Înscris: 16.03.2004
....ceea ce-ți spun eu este biblic.

Dumnezeu a zis: "Sa fie niste luminatori in intinderea cerului, ca sa desparta ziua de noapte; ei sa fie niste semne care sa arate vremurile, zilele si anii; (Fac.1:14)

vremurile, zilele și anii sunt ”înscrise” în stele, la asta s-a referit Yahweh când vorbea cu robul său Iov, pricepe domnul ing. ?Posted Image

#169
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,448
  • Înscris: 16.03.2004
Domnu' Barbu, chiar acum este horoscop pe Antena3. Zice că racii vor avea certuri acide în familie iar leii vor primi musafiri. Acum, dacă eu îți găsesc ție un rac care primește musafiri și un leu are se ceartă cu soția, nu pică toată șandramaua ????!!!
Posted Image

#170
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Aia de pe A3 nu sint preferatii mei. Aia contacteaza anumie entitati.

#171
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,448
  • Înscris: 16.03.2004
Dar care sunt preferații tăi? Posted Image

#172
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Ghici!

#173
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,448
  • Înscris: 16.03.2004
[ http://evz.ro/image-605-388/2013-11/18_IMG_8207.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.b1.ro/thumbs/big/2016/12/04/editie-speciala-360-de-grade-care-sunt-amuletele-potrivite-in-anul-2017-video-212364.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.b1.ro/thumbs/big/2017/11/04/horoscopul-perioadei-4-11-noiembrie-prezentat-de-alina-badic-alaturi-de-silvana-popa-video-258722.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://s1.postimg.org/9fj1izallb/18_IMG_8207.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#174
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Da si ghiceste de ce.
Si dintre acestia, o parte sint atinsi de duhuri.
Sint practici oculte manipulate de duhuri.

Edited by barbu78, 09 November 2017 - 00:53.


#175
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,448
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 09 noiembrie 2017 - 00:48, said:

Da si ghiceste de ce.

Eu nu merg pe ghiceală. Am simțit cine este astrologul/astroloaga care îți place ție. Blondă natural, siluetă.Posted Image

View Postbarbu78, on 09 noiembrie 2017 - 00:48, said:

Sint practici oculte manipulate de duhuri.

Asta da, cu siguranță.Posted Image

#176
RomeoM

RomeoM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 02.12.2010
eroare postare

Edited by RomeoM, 10 November 2017 - 09:16.


#177
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postdark, on 09 noiembrie 2017 - 09:30, said:

Eu nu merg pe ghiceală. Am simțit cine este astrologul/astroloaga care îți place ție. Blondă natural, siluetă.Posted Image
Nu!
Am urmarit emisiunile ezoterice de pe timpul cind includeau si ceva cultura generala, chiar daca astrologia o cam dadea pe linga.
Emisiunea cu mirodeniile a fost prezentata cu talent.
Au urmat alti ezoteristi si alte emisiuni paranormale.
Razboaiele de pe timpul lui Oreste, cu toate manipularile si influentele rusesti si nu numai au fost interesante. La un moment dat cineva si-a furat-o rau (cel putin doi).
Cind am reusit sa descifrez anumite mecanisme (s-a intimplat pe un alt post) ale intunericului am inteles cam ce se intimpla.
In ultimul timp nu mai urmaresc nici o emisiune cu tenta oculta.
Si eu sint prins in jocul unor ocultisti.
Nu-mi plac blondele si sint prea "batrin", chiar daca mai am probleme cu chiriasul pe tema femei. De multe ori trec pe linga femei frumoase sau am treaba cu ele comportindu-ma ca si cu un om oarecare, ca atunci cind eram copil, fara a incerca sa fac aceasta. Rugaciunile isi spun cuvintul, chiar si in cazul femeilor frumoase precum Alina.

Personajul din spatele ezoteristilor este interesant.

#178
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cine este personajul din spatele ezoteristilor. Despre mecanismele depistate poti sa povestesti cate ceva ?

#179
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,448
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 15 noiembrie 2017 - 19:02, said:

Si eu sint prins in jocul unor ocultisti.

Asta ți-am spus-o de la începutul conversațiilor.

#180
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
In urma cu ceva timp le-am dat de inteles ca doresc sa fiu lasat in pace, ca nu doresc musafiri in gindurile mele. Se pare ca nu inteleg. Un dobitoc tot insista. Pina acum am numarat vreo 9 musafiri. Cei care practica astfel de indeletniciri nu pricep ca sursa de informatii nu este sigura.
Dupa '90 i-am facut o demonstratie unui prieten. I-am localizat un ceva intr-o incapere. A mutat acel ceva si l-am localizat din nou, fara ansa sau pendul.
Tot cam pe atunci au inceput sa apara bioenergeticienii. Un alt prieten a fost la o astfel de meseriasa si a venit suparat pentru ca a fost gasit bolnav cu plaminii. I-am facut si eu "diagnosticarea" si am gasit probleme la rinichi, nu la plamini. Prietenul a ris de mine zicind ca nu a avut probleme cu rinichii nici o data dar, dupa citeva zile mi-a confirmat ca eu am avut dreptate.
Tehnicile mi le-am dezvoltat singur, difera de cele cunoscute si manipulam energii imense.
Probabil ca sint destui curiosi dar, nu voi mai folosi nimic din tehnicile vechi si voi lua in mormint totul.
Nu voi reactiona in nici un fel cu nici un musafir nepoftit si-mi voi vedea de viata mea.
(Una dintre astroloagele renumite, ceva mai matura si exprimari alambicate, musafira si ea prin intimitatile gindurilor mele, este bolnava.)

Edited by barbu78, 16 November 2017 - 16:39.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate