Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Noul studio H.D. al TVR: cum arată, cât a costat și la ce folosește.

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#73
stefano_nc

stefano_nc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 27.03.2008

View PostKalman2007, on 17 aprilie 2017 - 22:17, said:

Bineînțeles.

Attachment m1hd.png

Noi vom avea toate TVR-urile în HD cam la ****vară. Posted Image
Ai dreptate dar care vara ,aceasta anul viitor peste 3 aniPosted Image Posted Image Posted Image

#74
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
La pulivara ;).

#75
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 03.10.2011
Astia isi bat joc de TVR HD,au bagat emisiunea In prelungiri si pe TVR HD la calitate VHSPosted Image nu era de ajuns ca e pe TVR Timisoara si TVR 3!!
Deci ca in vremea lui Ceasca:color,partial color si alb negruPosted Image
Bine ca macar emisiunea lui Virgil Iantu e HDPosted Image

#76
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,974
  • Înscris: 18.09.2008
Eh, nu mai intelege nimeni ce face TVR. Oricum, cand ai 0.6% nici nu cred ca trebuie sa inteleaga cineva.

#77
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 08.04.2008

View Postvaru_sandel, on 18 aprilie 2017 - 09:15, said:

Astia isi bat joc de TVR HD,au bagat emisiunea In prelungiri si pe TVR HD la calitate VHSPosted Image nu era de ajuns ca e pe TVR Timisoara si TVR 3!!
Deci ca in vremea lui Ceasca:color,partial color si alb negruPosted Image
Bine ca macar emisiunea lui Virgil Iantu e HDPosted Image

Nu e singura emisiune transmisa pe HD de o calitate indoielnica; ma stric de ras cand observ o emisiune al carui logo ocupa foarte mult din ecran (vreau sa fiu sanatos), sau, cand pe TVR HD se dau filme, iar semnul AP (acord parental) e imens. Probabil cei care fac grafica la TVR sunt miopi.

Emisiunea lui Virgil are calitate HD, dar duce lipsa de o grafica buna.

#78
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,974
  • Înscris: 18.09.2008
https://www.paginade...-tvr-1492522550 - audiente modeste pentru TVR.

#79
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,834
  • Înscris: 07.07.2009

View Postronuquet, on 18 aprilie 2017 - 07:09, said:

La pulivara Posted Image.
Eu am postat cenzurat. :D

#80
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
acum live pe TVR HD de la Cluj full HD studio. se vede superb.
viitorul TVR SPORT HD!
Sper sa faca macar TVR1HD SI TVR2 HD este nevoie!!! mai toata lumea are in ziua de azi un lcd hd.

#81
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Eu daca as avea cate HD-uri are Telekom si ce HD-uri are (foarte putine de umplutura), mi-as face lista doar cu posturi HD, iar cele SD le-as sterge sau le-as pune de la 800 incolo ca sa nu mai dau de ele.

Efectiv SD-ul e pe moarte si unii nu vor sa il lase sa moara, fie ca sunt operatori (UPC), fie ca sunt distribuitori de continut (National TV, Prima TV, TVR 1, TVR 2).

#82
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Dimineață matinaul nu mi s-a părut a fi HD, cel puțin știrile au fost clar în SD, antrenamentele de la gimnastică s-au văzut într-adevăr foarte bine, emisiunea lui Ianțu încă nu am avut timp să o văd, sper ca mâine să mă lămuresc dacă merită vizionată sau nu, calitatea am înțeles că ar fi HD.

#83
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 21.04.2004
Prin TVR HD da. Stirile sunt SD fiindca nu exista deocamdata regie HD in studioul 11.

Pe urma TVR 1, TVR 2, TVR 3 și TVRi nu pot fi emise deocamdata in HD fiindca regia multicanal prin care iese semnalul final nu e HD. Chiar daca o buna parte din emisiuni sunt in inalta definitie.

Transmisiile cu carele 6 si 8 sunt HD iar emisia lor se poate vedea doar pe TVR HD.

Dupa cate stiu eu studiourile 2, 3 și 4 sunt deja HD. La fel si regiile mobile 6 si 8 cu care se inregistreaza si in hala din Pangratti, cum am zis mai sus.

#84
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,974
  • Înscris: 18.09.2008

View PostRMC Info, on 19 aprilie 2017 - 19:31, said:

Prin TVR HD da. Stirile sunt SD fiindca nu exista deocamdata regie HD in studioul 11.

Pe urma TVR 1, TVR 2, TVR 3 şi TVRi nu pot fi emise deocamdata in HD fiindca regia multicanal prin care iese semnalul final nu e HD. Chiar daca o buna parte din emisiuni sunt in inalta definitie.

Transmisiile cu carele 6 si 8 sunt HD iar emisia lor se poate vedea doar pe TVR HD.

Dupa cate stiu eu studiourile 2, 3 şi 4 sunt deja HD. La fel si regiile mobile 6 si 8 cu care se inregistreaza si in hala din Pangratti, cum am zis mai sus.

Macar in Studioul 11 ar fi bine sa se treaca la HD.

#85
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,536
  • Înscris: 13.06.2004
Off-topic: acum câţiva ani una a crezut că TVR HD = TVR Hunedoara.
Ca f.d., capitala Jud. Hunedoara e Deva, nu Hunedoara. Asta ca să nu călcaţi pe urmele lui tanti aia.

#86
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Asa e djl.. Confirm..Era o pulamentara, in comisia de incultura..Chiar si colegi ei nu s-au putut abtine si au ras de ea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate