Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

golf v bifuel

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cheikh

cheikh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2017
as fi recunoscător daca m ati ajuta cu o parere despre un golf v bifuel, are gpl din fabrica.masina e din 2009, a mai avut cineva? multumesc frumos

#2
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,181
  • Înscris: 23.08.2014
Nu prea poti spune pareri la o masina sh.Golf V e o masina ok, dar la un sh conteaza cum a fost intretinuta si in ce stare e acum.Trebuie verificata, sa vezi , e ok sau nu, ce investitii necesita, etc.

#3
masni

masni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 25.10.2010
daca esti fan gpl eu zic sa te orientezi sa-l cumperi daca nu are alte probleme.fiind facuta de ingineri modificarea ,ce nu stiu cei care pun gpl pe masina ,ca are si niste modificari constructive acel motor care va consuma gpl care depaseste 100 cifra octanica.sa fii atent si tipul de ulei folosit la motor ca este de alt tip fata de nemodificate.

#4
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Daca are gpl din fabrica inseamna ca are si scaunele la supape si supaple de evacuare intarite si poate avansul stie sa lucreze cu high octain fuel.
Cat despre ulei, foloseste ulei sintetic care are norma motorului tau, nu exista ulei special pentru gpl. Si eu am gpl insa schimb uleiul la 5000 km.

Edited by i860, 23 February 2017 - 11:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate