Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Problema Laptop / Mouse !

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Artistu25

Artistu25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.02.2017
Buna tuturor . Inca sunt indecis care este problema . Detin un Hp pavilion dar detaliile astea nu cred ca sunt importante , problema este ca am reinstalat Windowsul din 10 in win 7 ultimate ! Totul bine si frumos pana la Mouse , Instalez toate driverele fac totul bine pas cu pas ... si mouse ul nu merge ... ciudat e ca pentru cine cunoaste pavilionul are 4 porturi usb ... in toate ledurile de la mouse se aprind ... dar nu imi recunoaste mouse-ul ...Ps : am incercat cu 3 mouse uri ... aceasi poveste . Cand il introduc nici macar nu se invarte sa imi arate ca lucreaza sau ca face ceva !
Sunt incepator deci va rog luati ma incet Posted Image

Multumesc

Tin sa precizez ca doar mouse ul nu merge ...

Edited by Dany_Darke, 22 February 2017 - 13:33.
vedem foarte bine chiar !


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
1) Laptopul cu ce a venit? Windows 10 sau Windows 7?
2) De obicei, cand e vorba de laptop, Windows 7 nu instaleaza singur driverul de chipset, sunet, placa video si trebuie sa le cauti pe site-ul producatorului (daca ofera pentru versiuni mai vechi de Windows).
3) Intra in Device Manager si vezi la ce anume iti afiseaza semne de exclamare sau intrebare.

Edited by Hider141, 22 February 2017 - 13:57.


#3
lightpoint

lightpoint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 16.02.2017

View PostArtistu25, on 22 februarie 2017 - 13:08, said:

Buna tuturor . Inca sunt indecis care este problema . Detin un Hp pavilion dar detaliile astea nu cred ca sunt importante , problema este ca am reinstalat Windowsul din 10 in win 7 ultimate ! Totul bine si frumos pana la Mouse , Instalez toate driverele fac totul bine pas cu pas ... si mouse ul nu merge ... ciudat e ca pentru cine cunoaste pavilionul are 4 porturi usb ... in toate ledurile de la mouse se aprind ... dar nu imi recunoaste mouse-ul ...Ps : am incercat cu 3 mouse uri ... aceasi poveste . Cand il introduc nici macar nu se invarte sa imi arate ca lucreaza sau ca face ceva !
Sunt incepator deci va rog luati ma incet Posted Image

Multumesc

Tin sa precizez ca doar mouse ul nu merge ...
Fie mouseul este defect fie porturile alea sunt USB 3.0 pt care inca nu ai instalat driverele(adica ale chipsetului).

#4
Artistu25

Artistu25

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.02.2017

View PostHider141, on 22 februarie 2017 - 13:53, said:

1) Laptopul cu ce a venit? Windows 10 sau Windows 7?
2) De obicei, cand e vorba de laptop, Windows 7 nu instaleaza singur driverul de chipset, sunet, placa video si trebuie sa le cauti pe site-ul producatorului (daca ofera pentru versiuni mai vechi de Windows).
3) Intra in Device Manager si vezi la ce anume iti afiseaza semne de exclamare sau intrebare.

Laptopul a venit cu 10 ... cred ca inteleg ce vrei sa spui ... a fost nou nout adus in anglia cu cd original de 10 ... banuiesc ca pentru ca am schimbat win ...

#5
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013

View PostArtistu25, on 22 februarie 2017 - 16:32, said:


Laptopul a venit cu 10 ... cred ca inteleg ce vrei sa spui ... a fost nou nout adus in anglia cu cd original de 10 ... banuiesc ca pentru ca am schimbat win ...

Lasa win 10 pe el, o sa fi surprins ca-i mai bun decat toate win-urile de dinaintea lui. Incearca si o sa imi dai dreptate

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate