Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

,,firma Funkit,,

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
aeae

aeae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2009
În data de 02 12 2016 am primit prin poştă un breloc spion defect, colet trimis de Şerban Alin Cristian
sos Alexandriei nr 127A sect 5 Bucureşti.

Produsul a venit prin poştă fără factură şi garanţie, deşi am specificat să nu uite garanţia.

Am contactat firma dar nu mai răspunde la email sau pe Olx iar la telefon 0747179584 am discutat cu Şerban care a zis că trimite altceva în loc dar nu sa ţinut de cuvânt după care nu mai răspunde nici la telefon (discuţie înregistrată).

http://funkit.ro/ind...troller=product
https://www.olx.ro/o...-p-ID70cp4.html


În acest timp am făcut reclamaţie la Anpc şi Anaf fara sa ii faca nimic.

Va mai informez că există şi un fost deţinut cu numele Şerban Alin Cristian: dosar 9602/231/2015 din 20.08.2015 eliberat condiţionat.

Intrebari:

exista o autoritate ce verifica site-le unde poti reclama persoane de fapt fizice ce se dau juridice si sa inchida site-le ca sa nu mai de-a teapa?

https://www.facebook...777017/reviews/

Cum pot afla daca aceasta persoana are ceva pe numele sau pentru a nu intreprinde actiuni in justitie degeaba? politia sa confiste din bunuri ca asigurare ?

Edited by aeae, 22 February 2017 - 11:08.


#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Firma asta nici nu exista :)

#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
1. Care "firma" nu exista? Unde apare vreun nume de firma, p'undeva?
2. Teoretic, ce autoritate sa-mi inchida serverul din Papua Noua Guinee unde am gazduit siteul?
3. Ce treaba are Facebookul? Sa inteleg ca acum nu se mai pot face conturi false / reviewuri false? Sau cum? :)

Edited by dexterash, 22 February 2017 - 11:42.


#4
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Bineinteles ca exista autoritati.
In ordine (aproximativ, chiar nu stiu exact cine cu ce se ocupa, dar intelegi tu ideea.... probabil): Politie, Procuratura, Judecatorie/tribunal....
Deci, primul pas: reclamatie la politie.
Apoi, pas cu pas, mai departe ;)

#5
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
https://www.tpu.ro/l...olet-trimis-de/

Posted Image


Inca e de actualitate ? Pana acum care sunt concluziile? Merita atata agitatie pt un breloc? Posted Image

#6
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Asta e, just ''funk it'' şi data viitoare nu mai cumpăra de la magazine obscure.

#7
alin34

alin34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.01.2009
Un magazin online care este in legalitate ofera datele de contact si datele firmei de la oficiul comertului !
Link direct catre ANPC .
Alta data verificati inainte!
Strict, in situatia in care va aflati dvs., trebuie sa mergeti la politie pentru a face o reclamatie!.

Edited by alin34, 22 February 2017 - 14:24.


#8
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Ala vinde produse ce se gasesc pe site-uri chinezesti. Poti incerca sa discuti la ANAF - Antifrauda, poate ala importa produse fara acte in regula si atunci si-o poate lua si pe partea asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate