Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Proces defaimare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
pamela

pamela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2007
Buna ziua! Daca am depus o cerere de chemare in judecata pentru defaimare impotriva cuiva si am cerut daune morale , procesul incepand deja pe fond, si am realizat intre timp ca trebuia sa depun o actiune in constatare a incalcarii unor drepturi, mai pot face ceva sa transform cererea depusa in Actiune in constatare? Multumesc.

#2
aeae

aeae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2009
depune cerere la termen si intreaba.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Poţi să o schimbi şi în stadiul ăsta vezi art 204 cod procedură civilă. Pentru a evita astfel de situaţii, angajază un avocat.

#4
pamela

pamela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2007

 MembruAnonim, on 22 februarie 2017 - 11:23, said:

Poţi să o schimbi şi în stadiul ăsta vezi art 204 cod procedură civilă. Pentru a evita astfel de situaţii, angajază un avocat.

Multumesc pentru raspuns. Doar ca procesul a inceput pe fond iar la primul termen a fost amanat cu solutia " pentru indeplinirea unor obligatii " , neparticipand la proces tind sa cred ca judecatoarea doreste ca eu sa probez pretentiile care le.am cerut, fiind vorba despre un prejudiciu nepatrimonial mi.am dat seama ulterior ca trebuia actiune in constatare a incalcarii unor drepturi...in mesajul defaimator de pe un grup public a postat jigniri la adresa mea, poze fara acordul meu si detalii din viata mea privata iar in intampinare si.a asumat acea postare..mai pot face totusi ceva ?

Edited by pamela, 22 February 2017 - 11:53.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Şi pentru profesioniştii dreptului este greu să facă procesele prin corespondenţă darmite unuia care nu ştie nimic. Tocmai de aceea spuneam că se impune să angajezi un avocat.

#6
pamela

pamela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2007
Aveam de gând sa angajez unul la apel în caz de soluția era nefavorabila, prima data am zis sa îmi încerc norocul...greșeala mea. Sa înțeleg ca nu mai e nimic de făcut,  ca pârâtul nu va fi de acord cu modificarea cererii, ca se mentioneaza ca e nevoie de acordul părților daca primul termen a fost depasit.

Edited by pamela, 22 February 2017 - 13:21.


#7
pamela

pamela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2007
Totuși dacă ar fi sa continui cu cererea actuala care se afla pe fond, și mi se cere sa probez pretentiile pe care le am fata de parat , pot cumva sa probez sa fie luate în considerare ca un prejudiciu nepatrimonial?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate