Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

HBO 2 in Limba Maghiara?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Nimic nou si la UPC sunt momente cand baga "maghiara" peste programe....

#38
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
ionut tata, n-ai aflat nici acuma ca nu exista "limba  rroma" scrisa?Posted Image Posted Image Posted Image  Uite, d´aia nu apare asa ceva. Cat despre "nationalismul" de kk exprimat de unii dintre cei care au postat, denota doar nivelul de incultura al acestora.

 Gotyc, on 22 februarie 2017 - 12:53, said:

Nimic nou si la UPC sunt momente cand baga "maghiara" peste programe....
Si in ceha si in poloneza,....

#39
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 myshyk, on 22 februarie 2017 - 12:54, said:

ionut tata, n-ai aflat nici acuma ca nu exista "limba  rroma" scrisa?Posted Image Posted Image Posted Image  Uite, d´aia nu apare asa ceva. Cat despre "nationalismul" de kk exprimat de unii dintre cei care au postat, denota doar nivelul de incultura al acestora.


Si in ceha si in poloneza,....
Ba exista... se fac si cursuri din fonduri UE pentru asa ceva... mai intereseaza-te inainte sa aberezi...si la filme poate sa le dubleze sunetul in romanes cum fac si cu ungurii... Oameni ca tine n-au ce cauta in Romania... din cauza unora ca voi le-am permis multe si ne jignesc ca popor pe afara. Cultule care esti tu cult ;)

Edited by arbuneaionut, 22 February 2017 - 13:04.


#40
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Stii tu vreo carte de istorie scrisa in limba rroma?

#41
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 TruculMagic, on 22 februarie 2017 - 12:14, said:

In ungaria nu ve-ti vedea niciodata un post in Romana, in schimb la noi se poate. Eu unul nu suport nici pe maghiarii din politica, dapoi emisiunile de genul Posted Image  Si nu sunt rasist, sunt doar nationalist, caci nici lor nu le-ar conveni sa fie in postura mea.
Corect se scrie veţi https://diacritica.w...-fashion-shoes/

@OP avand in vedere ca si la UPC se intampla ca HBO2 sa aiba unele emisiuni in maghiara, chiar daca limba selectata e cea engleza, inseamna ca HBO2 e transmis din ungaria, iar ei au posibilitatea de a selecta, probabil, intre audio 100% original, audio original doar pentru filme - pista Eng. de care v-ati legat azi, si pista audio 100% dublata in maghiara.

 arbuneaionut, on 22 februarie 2017 - 12:50, said:

Nu sunt sigur daca esti troll sau doar te prefaci...
La BBC ai scris ca incalca legea ca nu transmit in romana? Dar la KissTV ca Seal nu canta manele?
Daca ar fi autonomie in Transivania asta ar insemna ca banii raman in Transilvania si nu se duc la Bucuresti, Budapesta sau taramul viselor si nu ca ar primi bani in plus de la bugetul central ar Romaniei sau Ungariei...

Edited by easy90rider, 22 February 2017 - 14:02.


#42
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,001
  • Înscris: 07.11.2006

 arbuneaionut, on 22 februarie 2017 - 07:49, said:

...Le-am dat prea multe drepturi si ar trebui ca autoritatile incepand de la CNA sa faca ceva ca toti cetatenii acestei tari sa stie si sa se uite NUMAI a emisiuni in limba romana.

Cate drepturi le-ai dat?Si care sunt alea?

 Penituspoeia, on 22 februarie 2017 - 07:27, said:

.... suntem nevoiti sa ascultam show-uri precum FILMS & STARS dublate in limba maghiara?

De ce ai fi nevoit sa asculti in limba maghiara?
Exista posibilitatea sa comuti pe alt program,eventual sa folosesti butonul mute.De asemenea poti renunta la operatorul la care ai abonament..
Ca un exemplu doar,sa stii ca si eu sunt deranjat pana la culme pentru ca uneori Nat Geo imi este transmis fara subtitrare si chiar ma gandeam ce ar fi daca as face reclamatie.
In functie de sfaturile de pe acest topic,voi actiona in cunostinta de cauza.In si mai cunostinta de cauza mai exact.

Edited by adisz, 22 February 2017 - 14:00.


#43
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

 myshyk, on 22 februarie 2017 - 13:10, said:

Stii tu vreo carte de istorie scrisa in limba rroma?
Inca nu mi-ai spus cum setez dublajul in alta limba minoritara, in afara de maghiara. Ai zis ca se poate, deci astept de la domnia ta, de altfel priceput in toate, o solutie pentru aceasta problema. Altfel trebuie sa spun ca aberezi cu brio!

#44
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006

 Hunor_66, on 22 februarie 2017 - 11:02, said:

Etica lui HBO ?
Probabil fac si astia confuzia intre Bucharest si Budapest Posted Image
Fac ;) Am văzut io mai demult, pe HBO, în filmul Valami Amerika 2 http://www.imdb.com/title/tt1235075/ (o comedie foarte mișto, pt cine nu l-a văzut). La un moment dat eroii principali ajung în SUA și le spun americanilor „sîntem din Ungaria, știți voi, țara aia cu capitala la Bucharest”. Posted Image

Edited by abancor, 22 February 2017 - 21:32.


#45
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 easy90rider, on 22 februarie 2017 - 13:41, said:

Nu sunt sigur daca esti troll sau doar te prefaci...
La BBC ai scris ca incalca legea ca nu transmit in romana? Dar la KissTV ca Seal nu canta manele?
Daca ar fi autonomie in Transivania asta ar insemna ca banii raman in Transilvania si nu se duc la Bucuresti, Budapesta sau taramul viselor si nu ca ar primi bani in plus de la bugetul central ar Romaniei sau Ungariei...
Cine stie in ce contest am scris asta... daca am scris asa ceva ca nu-mi aduc aminte in ultimii 5 ani sa pomenesc de Seal sau BBC... probabil ai gresit userul...nu-mi place cum canta seal si nu suport poporul britanic care este prea inganfat si prost de bubuie ca sa vad bbc-ul. Cred ca troll esti tu sau probabil "chior" ca ai confundat userii

 adisz, on 22 februarie 2017 - 13:59, said:

Cate drepturi le-ai dat?Si care sunt alea?
...multe.... iar daca faceau asa ceva in SUA si barfeau statul in care stau jignind locuitorii lui faceau si zeci de ani de puscarie. Mai uitate si la TV pe la stiri ca din alea multe si proaste se pune la cale impartirea Romaniei in 3 Posted Image. De unde si pana unde o institutie a statului este obligta sa-ti puna tie intr-o localitate indicatoare in maghiara sau alta sa-ti predea in maghiara..astea nu sunt drepturi? Sa se duca la ei in ungaria si toti care tin cu ei si sa ne lase in pace ca ei cand s-au aciuat cu rromii (venind din zonele indiei) prin aceste locuri dacii erau cu mult inaintea lor (inclusiv zona ungariei o parte)

Edited by arbuneaionut, 23 February 2017 - 07:46.


#46
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Eu te înțeleg că e sfidător să asculți eigi bi o (HBO, nu haș be o), dar și eu consider sfidător postul tău care e în aria de internet și TV.

Ce cauți tu e aici:
https://forum.softpe...-radio-satelit/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate