Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

evacuare ford focus

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013
Ma bate gandu de o evacuare "straight pipe" pentru al meu Ford focus 1.6 TDCI. De unde sa incep? Ati mai facut careva chestii de genu asta? Cam in ce bani se invarte o treaba dinasta?
Nu vreau zgomot excesiv, apropo. Vreau sa se auda un picut mai frumos motoru. Sa scoata un sunet mai... hm, mai jos (nu stiu cum sa explic)
Evacuare de inox, ceva?
Sfaturi?
Avea, repet AVEA la un moment-dat si dpf, da care cand s-o infundat o zburat afara, asa ca nu ii nevoie de modificari la nivelu ala.
( Ford Focus mk2 facelift spune google ca il cheama, ii din 2010 masina intrebati pentru alte detalii)

#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Din titlu am crezut ca vrei sa evacuezi Fordul...

#3
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013

 Ion_de_la_Raion, on 21 februarie 2017 - 19:16, said:

Din titlu am crezut ca vrei sa evacuezi Fordul...
Nu, teava de evacuare, la aia se refera. Pe unde ies... hm... gazele din urma combustiei. Cum altfel ii zice?

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Stiu la ce se refera, doar ca titlul e comic, ceva gen evacuare apartament.

#5
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013

 Ion_de_la_Raion, on 21 februarie 2017 - 19:27, said:

Stiu la ce se refera, doar ca titlul e comic, ceva gen evacuare apartament.
Aia da. Problema mare ii ca nimeni nu pare sa stie nimic. Oare niciunu din aia care au cate o zdranganitoare de te si sperie cand trece pe langa tine nu dau pe aici?

Edited by turbocompresor, 21 February 2017 - 19:50.


#6
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 10.10.2011
am eu evacuare sport. sunt foarte buni cei de la pilot. dar sunt din pitesti. in cluj exista o firma care iar e recomandata. depinde de unde esti.

#7
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013

 zile_san, on 21 februarie 2017 - 19:48, said:

am eu evacuare sport. sunt foarte buni cei de la pilot. dar sunt din pitesti. in cluj exista o firma care iar e recomandata. depinde de unde esti.
cluj napoca

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,997
  • Înscris: 07.11.2006

 turbocompresor, on 21 februarie 2017 - 19:38, said:

Oare niciunu din aia care au cate o zdranganitoare de te si sperie cand trece pe langa tine nu dau pe aici?

Nu uita ca si tu tot o zdranganitoare vei avea dupa montarea evacuarii dorite.
Daca vrei sunet de motor adevarat,cum scriai mai sus,atunci ia-ti o masina cu V6.
V8 este superlativul,tatal motoarelor adevarate.
Biciurile adevarate nu se fac din rahat,sa stii.
Fara suparare.

#9
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Tatal in materie de sound ? Pentru ca sint si V12, dar suna mai ascutit.

#10
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Un motor in 4 cilindrii se va auzi mereu ca un motor in 4 cilindrii. Si mai ai si diesel... daca vrei ceva calumea, minim un v6, benzina... un 2.5 - 2.7 e acceptabil ca impozit daca vrei fite... daca e scump la impozit, ramai cu o masina cumintica. :D

#11
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013
Mie nu prea imi plac masinile pe benzina, ala-i singuru bai. Pe langa asta, nu imi doresc asa mult sa sune nu stiu cum incat sa cumpar o masina noua numa pentru asta, mai mult ma interesa daca se putea face ceva sa sune cat de cat mai frumos ce am eu. Imi place sunetu motorului diesel de felu lui, da ma gandeam ca poate iese ceva mai frumos cu o evacuare modificata. Ma refeream zdranganitoare la masinile alea ce suna zici ca, scuzati expresia, is besini pe roti. Acuma ca o sa sune un pic mai altfel asta-i drept, da nici chiar asa. La aia ma refeream.
Astept in continuare ceva pareri, sugestii de la altii care or incercat, merita, nu merita? Poate mai creste puterea daca sunetu n-o sa se schimbe nu stiu cat, eu stiu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate