Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

21th Iuliu Maniu15G

- - - - -
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#199
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cifrele cu nr. de unitati disponibile de pe site sunt de actualitate? Adica mai au 34 de garsoniere model A in faza2?

Edited by MembruAnonim, 13 April 2018 - 14:42.


#200
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Da, doar ca cel mai probabil sunt toate la parter si ultimul etaj.

#201
draz

draz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 17.07.2005
ce stiti despre statia de betoane din spate? mai ales cei care ati cumparat in C5. am fost astazi pe acolo si este ff aproape de bloc

#202
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Post-same-, on 13 aprilie 2018 - 21:09, said:

Da, doar ca cel mai probabil sunt toate la parter si ultimul etaj.

La 60 mii euro loc de parcare inclus sunt tentante. Le iei și le închiriezi cu 250 de euro și e super treaba.

#203
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Dacă adunam etajele construite la blocul 2 și 3 rezulta un bloc.Deci mai au doua blocuri de construit, adică 66% din lucrare.

#204
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010

View Postecologistul, on 21 aprilie 2018 - 07:13, said:

Dacă adunam etajele construite la blocul 2 și 3 rezulta un bloc.Deci mai au doua blocuri de construit, adică 66% din lucrare.
pai si blocul 1 ? as zice ca mai au 1 jumate din 3

#205
flori@n

flori@n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.10.2006

View Postsuciaiulian, on 10 februarie 2018 - 20:39, said:

Pentru viitorii interesati cumparatori in 21 Residence Politehnica:

Nu va lasati imbatati de cuvintele frumoase in care cei de la vanzari va zugravesc viitoarea voastra locuinta sau de frumoasele schite colorate si doar atat.
Veti avea un contract bine facut doar in favoarea vanzatorului cu cel putin 15 pagini de parcurs si inteles plus un regulament anexa, in total 26 de pagini (probabil o lucrare de doctorat in materie de contracte). Inclusiv vizitele pe santier va sunt limitate, la numai 5 (planificati vizitele cu folos sa nu le irositi).
Chiar daca pachetele de finisaje contin gresie/faianta RAGNO, parchet ROOMS, usi PINUM etc. montajul lasa de dorit, facut de necalificati iar atunci  cand sesizezi aceste aspecte ti se raspunde ca e normal ca usile sa nu se inchida pe tot conturul, tocul sa fie crapat din montaj broasca, fainta sa nu fie chituita pe alocuri si cu rosturi vizibil neuniforme, sa nu existe accesoriile la tamplaria PVC, stropi de culoare pe pereti, cote mai mici decat in schita releveu si sa te trezesti cu alte elemente de constructie gen coloana de scurgere care nu exista in schita pe care ai ales-o etc.

Deci.. va doresc succes in alegerea viitoarei voastre locuinte care sa merite toti banii!

Salut,

1) intre acele schite frumos colorate si masuratorile cadastrale 88,9m² fata de 88,7m² in cadastru. Deci intra in marja de eroare.
2) la semnarea precontractului am fost insotit de un avocat. Deci nu este nevoie sa ai studii in domeniu. Pentru un insignifiant onorariu (raportat la 112k€, cat m-a costat apartamentul) am semnat fara nici un menajament sau grija.( in prealabil actele puse la dispozitie fusesera verificate de el)
3) vizite pe santier am facut vreo 7: cu inginer  constructor, arhitecta design interior, responsabili fabrica mobila. Nici o pb din partea lui Andrei sau Bogdan.
4) Despre pachetele de finisari, nu comentez pt ca tine de gust si nu face obiectul raspunsului meu. Despre calitatea finisarilor la receptia apartamentului am avut 5 remarci (plinte 3 dezlipite, parchet care flamba in dreptul baghetelor de la trecerea dintre camere si hol, si o usa de la balcon care agata la inchidere). Restul impecabil, facusera curat in apartament, au sters geamurile, totul luna placut impresionat( imi facusem deja planul sa imi petrec o sambata sa facem curat. :) )
Astazi, cand m-am dus sa aduc niste electrocasnice (receptia fiind facuta vineri cu Paul) deja reparasera parchetul.

Alte intrebari?

Edited by flori@n, 14 May 2018 - 21:22.


#206
alecsandru89

alecsandru89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.04.2007

View Postflori@n, on 14 mai 2018 - 21:17, said:

Salut,

1) intre acele schite frumos colorate si masuratorile cadastrale 88,9m² fata de 88,7m² in cadastru. Deci intra in marja de eroare.
2) la semnarea precontractului am fost insotit de un avocat. Deci nu este nevoie sa ai studii in domeniu. Pentru un insignifiant onorariu (raportat la 112k€, cat m-a costat apartamentul) am semnat fara nici un menajament sau grija.( in prealabil actele puse la dispozitie fusesera verificate de el)
3) vizite pe santier am facut vreo 7: cu inginer  constructor, arhitecta design interior, responsabili fabrica mobila. Nici o pb din partea lui Andrei sau Bogdan.
4) Despre pachetele de finisari, nu comentez pt ca tine de gust si nu face obiectul raspunsului meu. Despre calitatea finisarilor la receptia apartamentului am avut 5 remarci (plinte 3 dezlipite, parchet care flamba in dreptul baghetelor de la trecerea dintre camere si hol, si o usa de la balcon care agata la inchidere). Restul impecabil, facusera curat in apartament, au sters geamurile, totul luna placut impresionat( imi facusem deja planul sa imi petrec o sambata sa facem curat. Posted Image )
Astazi, cand m-am dus sa aduc niste electrocasnice (receptia fiind facuta vineri cu Paul) deja reparasera parchetul.

Alte intrebari?

2. Cum ai ajuns la pretul de 112k pentru apartamentul de 88.9 mp? Discount de promovare pe softpedia?

#207
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postflori@n, on 14 mai 2018 - 21:17, said:



Salut,

1) intre acele schite frumos colorate si masuratorile cadastrale 88,9m² fata de 88,7m² in cadastru. Deci intra in marja de eroare.

De unde știi că măsurătorile cadastrale au fost făcute corect ? Ruleta e sfântă, vei avea surprize. NU există dezvoltator care să ciupească doar 0,2 mp la 3 camere, e ridicol.

#208
joe_laurentiu

joe_laurentiu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.04.2017

View Postalecsandru89, on 14 mai 2018 - 22:41, said:


2. Cum ai ajuns la pretul de 112k pentru apartamentul de 88.9 mp? Discount de promovare pe softpedia?

De fapt, pretul este 112,000 EUR +TVA iar suprafata este de 81,7 mp + 7,2 mp (balcoane)

#209
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postjoe_laurentiu, on 16 mai 2018 - 09:19, said:


De fapt, pretul este 112,000 EUR +TVA iar suprafata este de 81,7 mp + 7,2 mp (balcoane)
chiar si asa, s-au vandut aproape toate...

#210
flori@n

flori@n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.10.2006

View Postzavalita, on 15 mai 2018 - 14:51, said:

De unde știi că măsurătorile cadastrale au fost făcute corect ? Ruleta e sfântă, vei avea surprize. NU există dezvoltator care să ciupească doar 0,2 mp la 3 camere, e ridicol.

Masuratori cu telemetrul.

View Postalecsandru89, on 14 mai 2018 - 22:41, said:


2. Cum ai ajuns la pretul de 112k pentru apartamentul de 88.9 mp? Discount de promovare pe softpedia?

am semnat contractul saptamana asta deci nu mai primesc nici un discount pentru publicitate :(

#211
alecsandru89

alecsandru89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.04.2007
Stadiul lucrarii pentru primul bloc ( C3)

Attached Files



#212
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
tot bocul ala e in consola...

#213
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Ce înseamnă in consola?

#214
Tendor83

Tendor83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 11.07.2016
Pe fatada asta nu exista balcoane? Sau apartamentele nu sunt proiectate cu balcoane?

#215
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Probabil balcon interior; vezi dreapta imaginii.

Edited by mihaigerard, 20 May 2018 - 08:59.


#216
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmihaigerard, on 20 mai 2018 - 08:59, said:

Probabil balcon interior; vezi dreapta imaginii.

Nu există balcon interior. Aia e loggie.
Balconul trebuie să iasă în exterior

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate