Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 

Mai există posturi de radio comerciale în A.M. în Europa?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Stau la mai putin 100m de liniile tramvai. Asa ca am la zgomot de la ei + regulatoarele de lumina+sursele de PC/laptop +incarcatoarele de telefon mobil+alte parscoveni... Deci avem o garla de zgomot care imi ineaca semnalul uitil.
Si vorbesc de unde medii..Chiar, in unde scurte, deci mai sus, nici Palatul Copiiilor, care nu cred ca e la 3Km in linie dreapta nu prea il inteleg. Si ala da cu 1KW, ca de aia e Radioclub.
Vorbesc de YO3KPA care emite in fiecare miercuri de la ora18 pe 3705KHz, un buletin de stiri pt radioamatori....

Edited by Prien, 23 February 2017 - 10:55.


#20
bizzu-TM

bizzu-TM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 17.02.2008

 Prien, on 22 februarie 2017 - 08:55, said:

Ieri am incercat si eu. Dar find in Bucuresti nu l-am prins..
Aoleu, cu FT-2000 si nu ti-a iesit pasienta? Poate e nevoie de o sarma mai lunga? Tot din categoria "ce dracu, stapane, nu sunt radio..."

 superrazvan, on 22 februarie 2017 - 20:44, said:

De cativa ani , pentru ca foarte multe statii AM/ MW din Europa au fost inchise si frecventele sunt foarte putin refolosite, se pot receptiona  pe unde medii tot felul de posturi mai mult sau mai putin exotice aflate la mii de km distanta, din cam toate directiile.
Subiectul a devenit chiar mai interesant decat in perioada de glorie a undelor medii.
Ooo daaa! Sa-ti mai dau un exemplu: 252 kHz AM / LW - un post de radio din Algeria. Vinerea si sambata noaptea au cea mai tare muzica care o poti gasi pe unde, un fusion de clubbing, lounge si ambientala specific lumii franceze, genul de muzica din colectiile pe CD emise de Radio Monte Carlo. La momentul respectiv imi torn niste apa plata... ma las usor pe spate... sa inceapa relaxarea...

Edited by bizzu-TM, 23 February 2017 - 22:22.


#21
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,503
  • Înscris: 02.09.2006

 wiseguy76, on 21 februarie 2017 - 17:48, said:


...cand eu am 3200 in 10 ani jumate.

[ https://cdn.meme.am/cache/instances/folder789/500x/63890789.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Poate dv. aveti servici!

#22
superrazvan

superrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 21.06.2005

 alexa32, on 20 februarie 2017 - 21:18, said:

Gold radio in Uk. :)

Care statie/frecventa a Gold Radio UK se aude in RO?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate