Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Transfer WIN10 x32 TO WIN10 x64

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
GigiBujiee

GigiBujiee

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.02.2017
Salut,

Am instalat din greseala Windows 10 x32 si voiam sa bag varianta de 64 de biti (In meniul de instalare nu-mi arata care versiune e de 32 sau 64).

Acum downloadez doar versiunea de 64 si as vrea sa stiu daca pot sterge versiunile anterioare ale windows-ului (7 si 10 x32) pentru a putea instala fresh cea de 64 de biti.

Pe versiunea de 32 cand dau restart imi apare mereu optiunea de boot si trebuie sa bag stick-ul cu windows ul pe care l-am instalat.

Pe scurt, as vrea sa sterg din PC celelalte versiuni de windows si sa-i instalez una de 64 fresh. Pot face asta fara USB sau DVD bootabil ?

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Daca scriai stick-ul cu aplicatia de la Microsoft, atunci ai fi avut posibilitatea sa alegi din meniul de boot varianta pe 32 de biti sau pe cea pe 64 biti (in caz ca aveai imaginea ISO pentru ambele arhitecturi).
Este necesar sa instalezi varianta pe 64 biti prin clean install. Nu se poate altfel.
Bineinteles ca poti elimina din installerul lui Windows 10 vechile partitii de instalare + System Reserved, apoi sa creezi o partitie noua pe care sa o selectezi pentru instalare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate