Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Solidworks functioneaza greu

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Pe laptopul din link-ul urmator am instalat Solidworks 2016

http://m.emag.ro/lap...2/pd/DB6Z8YBBM/

Timp de aproape un an de zile totul a functionat decent spre bine dar de acum o luna a inceput sa mearga in reluare. De exemplu cand selectez un plan/ tool, acesta devine activ dupa vreo 3-4 secunde si e evident ca nu se poate lucra asa. In task manager imi apar procente intre 3-30% pentru Cpu, 45-55% pentru Ram si maxim 10% pentru Hard disk in timpul functionarii Solidworks-ului. Specific faptul ca nu am instalat alte programe care ar fi putut afecta setarile. Aveti idee care ar putea fi problema?

Ps. Daca asta nu-i aria potrivita pentru intrebare, rog un moderator sa relocheze topicul, multumesc.

#2
nabres95

nabres95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.10.2013
caldura poate influenta functionarea fluenta a dispozitivului

#3
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Am uitat sa specific ca nici nu se incalzeste (cel putin asa cred)... se mentine la 37-40 de grade cand nu fac vreo randare, atunci se duce la 54 maxim.

#4
nabres95

nabres95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.10.2013
ai incercat o reinstalare de windows ? ar putea fi dus hddul , sunt multe variante , sa setezi programul la high priority ai incercat?

#5
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Inca nu am incercat sa reinstalez windows-ul si as prefera sa fie ultima optiune asta (in schimb am reinstalat solidworks cu acelasi efect), cat despre high priority... nu-l am in fata momentan dar cred ca e deja setat asa.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

 nabres95, on 20 februarie 2017 - 16:21, said:

ai incercat o reinstalare de windows ? ar putea fi dus hddul , sunt multe variante , sa setezi programul la high priority ai incercat?

Asta e variantă deja patogenă printre utilizatorii de Win...


@spinname
Ce versiune de SW ai?
Ai incercat updateuri (GPU, Win si SW)?

#7
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Am versiunea 2016. Updaturile le-am lasat in baza Win 10 dar nu am observat ceva nou in ultima luna.. mai verific cand ajung acasa.

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
sw mai are si sp-uri, nu e chiar rupt de lume, la ce sp esti? cei de la dassault ce spun?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate