Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Curge apa pe langa bateria de la bucatarie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
24 replies to this topic

#19
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006

 PoeOvidiu, on 20 februarie 2017 - 11:13, said:

Rezolvarea e in functie de zona pe unde curge. Curge pe la teava sau pe la maneta?  In zona cu rosu sau in cea cu albastru? Screenshot_1.jpg

Curge mai de jos de zona cu albastru, fix de unde se imbina chiuveta cu bateria, pe unde se vede si apa.

Edited by allah2, 20 February 2017 - 12:35.


#20
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Acolo mai are o garnitura. Chiar la baza. Deci trebuie demontat incusiv cartusul ca sa ajungi la ea. Si nu stiu daca aia o gasesti separat dar e posibil sa fie.
Sterge tot cu un servetel sa vezi. E posibil sa curga mai sus si acolo doar sa se adune. Stergi sa fie totul uscat si pe urma vezi. Eu presimt ca pe mai sus curge. Probabil in partea de catre perete si nu vezi firicelul de apa, vezi doar balta.

Edited by PoeOvidiu, 20 February 2017 - 12:45.


#21
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 A10, on 20 februarie 2017 - 11:23, said:

schimba cartusul ala ! asa a curs si a mea si era crapat corpul din plastic al cartusului pt ca cineva apasa prea voios pe clapeta.
Mda.. asa am patit si eu! Partea proasta era ca pana si robinetul principal curgea! Recomand sa miscati robinetii principali la 4-6 luni, sa nu patiti ca mine.

@usrnm probabil ai fi avut nevoie de o cheie imbus, hexagonala.

#22
usrnm

usrnm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 29.06.2015

 easy90rider, on 20 februarie 2017 - 12:45, said:

Mda.. asa am patit si eu! Partea proasta era ca pana si robinetul principal curgea! Recomand sa miscati robinetii principali la 4-6 luni, sa nu patiti ca mine.

@usrnm probabil ai fi avut nevoie de o cheie imbus, hexagonala.

era surub normal cu cap drept si era ruginit si mancat. n-am avut ce sa desurubez practic.

#23
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Inteleg, eu am avut inbus la o baterie si stea la alta mai veche :)

#24
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014

 PoeOvidiu, on 20 februarie 2017 - 12:42, said:

Acolo mai are o garnitura. Chiar la baza. Deci trebuie demontat incusiv cartusul ca sa ajungi la ea. Si nu stiu daca aia o gasesti separat dar e posibil sa fie.
Acea garnitura siliconica nu exista de vanzare separat . Eu am remediat cu silicon pentru refacere garnitura capac culbutori auto , problema este ca nuanta existenta este numai rosu si negru - trebuie sters bine dupa aplicare si pus cu simt de raspundere .

#25
User107

User107

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 990
  • Înscris: 13.01.2017
Sub chiuveta te-ai uitat? Se prelinge apa pe furtunase? Daca da, desfaci bateria, montezi din nou furtunele de apa calda si rece, faci o proba sa vezi daca iti curge pe undeva si pui bateria la loc. Din miscari s-au desurubat. Mai rar sa crape cartusul ceramic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate