Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Merita achizitionarea unui iPhone SE?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
AlexandruFlo

AlexandruFlo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.02.2014
Buna seara! Doresc sa stiu daca merita sa fac trecerea de la un iPhone 5s la un iPhone SE? Am tot vazut review-uri si din pacate nu stiu ce sa zic despre acest produs Apple, multa lume zice ca e exact acelasi lucru. Am iPhone 5s de 6 luni si inca e impecabil, l-am tinut in husa, am garantie la el si tot ce trebuie (nu are absolut nicio zgarietura), si ma intrebam, cam pe la ce suma as putea sa-l vand? Merita un iPhone SE sau sa fac cumva un efort pana la 6s?? (e cam scump)

#2
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
E exact acelasi lucru doar in materie de dimensiuni. Ce e sub capota e total diferit.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Păi SE și 6S sunt același lucru. Dimensiunea diferă

#4
valog

valog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 19.02.2017
Daca ai noroc sa gasesti un necunoscator iei 200euro pe el... dar pe astia ii gasesti foarte greu. deci un pret mai realist ar fi max 800 lei.
Eu spun sa faci efortul pana la 6S.

Edited by valog, 19 February 2017 - 19:02.


#5
AlexandruFlo

AlexandruFlo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.02.2014
Chestia e ca 5s-ul meu nu are absolut nicio urma de folosinta, e impecabil din toate punctele de vedere, folie fata spate + husa + garantia. Nu cred ca nu primesc in jur de 1000 de lei pe el

#6
valog

valog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 19.02.2017
Poti sa crezi ce vrei, ideea e sa gasesti pe unul dispus sa ofere 1000 lei pe un produs SH si folosit, in conditiile in care unul nou la emag costa acum 1399 si in alte magazine e chiar mai ieftin, iar de BF s-a vandut cu mai putin de 200euro la emag si nu numai.
Unul sigilat s-ar vinde la 1000 lei ceva mai rapid, dar unul SH nu prea cred. Poate doar daca ai noroc sa fii singurul din oras cu iPhone 5s la vanzare si cineva suficient de disperat sa cumpere unul rapid.

#7
AlexandruFlo

AlexandruFlo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.02.2014
Poate am sa-l dau cu 900 de el, ar fi chiar ok pentru mine. Intrebarea e urmatoarea, sa trec la SE sau nu? Nu stiu de ce foarte multa lume de pe youtube zice ca nu prea merita, de ce, nu stiu. Sunt constient de faptul ca e un 6s in ''carcasa'' de 5s.

#8
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 15.04.2015
Nu merita.Alege un 6S sau un android potent.

#9
valog

valog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 19.02.2017
Un iPhone SE e 1800 si un 6s e 2400... diferenta de aprox 600 lei intre ele. Personal as merge pe 6s, imi place mai mult, iar la revanzare cred ca 6s are avantaj... SE nu e prea popular.
Cat despre pretul de vanzare, incepe cu un pret mare in anunt, cine stie, poate prizi pestele cel mare, iar daca nu gasesti comparator in prima luna mai scazi. Presupun ca nu te grabesti sa il vinzi, adica nu ai nevoie de banii aia ca sa cumperi noul telefon, deci poti astepta cateva luni dupa un cumparator.

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
SE - autonomie mai buna, 2gb ram, camera de 12mp, o sa ai update-uri multe de acum incolo pe cand 5s e la sfarsit de cariera. + chipset-ul mult mai puternic fata de 5s.

#11
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Nu o sa vezi mai nicio schimbare de la 5s la SE. Deci mai strange putin si achizitioneaza un 6s, care este superior din toate pct. de vedere.

#12
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Daca e asa cum zici tu inseamna ca degeaba au mai scos SE-ul.

#13
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postutopias, on 19 februarie 2017 - 20:55, said:

Nu o sa vezi mai nicio schimbare de la 5s la SE. Deci mai strange putin si achizitioneaza un 6s, care este superior din toate pct. de vedere.

trolleaza in alta parte...

#14
AlexandruFlo

AlexandruFlo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.02.2014
Chestia e ca nu prea imi pot permite sa trec de 2200-2300 de lei, asadar, iphone-ul 6s pica. Am vazut pe site-uri gen olx iphone 6s sau 6 plus pe la 2100-2200 dar nu stiu ce sa zic, parca nu am incredere. La suma asta nu-mi permit sa prind ceva teapa.

Edited by AlexandruFlo, 19 February 2017 - 21:22.


#15
vladonetcb

vladonetcb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 08.11.2014
Du-te la emag, au varianta cu buy back, vezi cat iti ofera pe 5s. SE cu 64 e 2200. Ca fost posesor de SE si 6s, iti zic ca merita amandoua. La SE bateria era un pic mai buna, dar amprenta un pic mai lenesa. Rapide amandoua si cu feeling premium. Personal, as lua SE pt portabilitate. Cel de 64, evident.

#16
AlexandruFlo

AlexandruFlo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.02.2014
Nu cred ca emag imi ofera 900 de lei pe telefonul meu care, sincer, arata ca nou, nu are absolut nicio urma de folosinta.

#17
valog

valog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 19.02.2017
Nici nu stiam ca emag au buy back, vreun link cu termeni si conditii?
La buyback cu siguranta nu o sa obtii mare lucru, poate 20% din pretul noului device. Buybackul pleaca de la principiul ca cel ce apeleaza la el e prea lenes sa se ocupe de vanzare si ofera un pret de 50% fata de ce ai putea obtine pe piata sh daca prinzi un peste mare.

Edited by valog, 19 February 2017 - 22:16.


#18
AlexandruFlo

AlexandruFlo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.02.2014
Mai bine ii dau foc telefonului decat sa-l dau celor de la e-mag pe 400 de lei :)))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate