Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Topicul de feedback al userilor din Poiana lui Iocan

* * * * * 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4333 replies to this topic

Poll: Feedback (70 member(s) have cast votes)

Ati citit regulamentul ariei, ce parare aveti

  1. Prea restrictiv (12 votes [17.14%] - View)

    Percentage of vote: 17.14%

  2. Prea lejer (10 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  3. Trebuie imbunatatit, am propuneri de facut (10 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  4. Este bun si suficient asa cum este (38 votes [54.29%] - View)

    Percentage of vote: 54.29%

Discutiile intre useri, pe tema topicului, sa fie moderate :

  1. Mai drastic, sa fie oprita orice referire la persoana userului, discutia exclusiv la tema topicului (21 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  2. Mai lax, permitandu-se mici intepaturi, interventia modului sa fie facuta doar cand apare un raport de la cei implicati sau cand modul considera necesar (26 votes [37.14%] - View)

    Percentage of vote: 37.14%

  3. Ca pana acum (23 votes [32.86%] - View)

    Percentage of vote: 32.86%

Cand esti provocat (atacat, jignit sau citesti idei pe care le consideri stupide, in totala contradictie cu ceea ce crezi tu) cum ti se pare normal sa procedezi :

  1. Sa raspunzi, enervat, in acelasi mod fara, sa dai raport (18 votes [25.71%] - View)

    Percentage of vote: 25.71%

  2. Sa raspunzi, enervat, in acelasi mod si sa dai si raport (3 votes [4.29%] - View)

    Percentage of vote: 4.29%

  3. Nu raspund dar, enervat, dau raport (14 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

  4. Nu ma enervez si raspund regulamentar (35 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

Vote

#37
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postspider_zero_sapte, on 19 februarie 2017 - 00:33, said:

Apăi dacă un ”ciumat roșu” îți răspunde ție cu, citez: Băh fasolă tu vorbești de pudibonzi, băi băsistule care ești tu băsist, lepră portocalie...etc an so on, ce faci, dai raport sau o faci parte-n parte?
Incerc sa-l fac din vorbe. I-o dau si eu, dar mai banditeste, mai subliminal, mai la vulnerabila.
Perversa de fasolă, cum se zice.
Pana se pisa singur in ciorapi.

#38
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View PostAstute, on 19 februarie 2017 - 00:35, said:

Prietene, eu sunt plin de puncte si suspendari pe fel de fel de motive de 2 lei, asta pentru ca "ma iubesc" prea mult moderatorii.
Asa ca sunt mai catolic decat papa, nu vreau sa le dau motive pentru a se razbuna pe mine, pentru ca sigur o postare de-a mea la limita regulamentului va fi moderata in defavoarea mea.

Nu stiu ce ai tu si pentru ce ai fost sanctionat, dar uite aici sanctiune:

Quote

Quote

Nu faci decat sa dovedesti ca nu ai nimic in comun cu studiile juridice, esti de un amatorism si, implicit, habarnism strigator la cer. Problema este ca cei ca tine, fara nicio cunostinta de specialitate, incearca sa explice tehnic (sic) niste infractiuni si fac incadrari juridice fantasmagorice.


Ai 5 puncte și 10 zile pentru nesimțire și grobianism.

De asta ce mai zici?  Subliniaza tu nesimtirea si grobianismuul in citatul ala sanctionat!

Edited by zardato, 19 February 2017 - 00:39.


#39
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,430
  • Înscris: 29.04.2008

View PostAstute, on 18 februarie 2017 - 23:55, said:

Rapoartele sunt ignorate in mod constant de moderatori.
Macar sa stim ca moderatorii lasa discutia libera, si ne macelarim intre noi.

Uitati un mic exemplu, am fost jignit mai jos, se pare ca moderatorii au considerat ca postarea urmatoare e conform regulamentului:
"Rau e cand nu poti mai mult decat cateva cifre statistice si cand nu vezi mai departe de ele, cand nu contextualizezi..."

https://forum.softpe...8#entry20728081

Daca stiam ca moderatorii nu intervin, as fi ripostat la fel de golanesc la momentul respectiv, ca doar nu raman niciodata dator, pai suntem golani sau nu mai suntem ?

Tulai, mai rău ca de mamă. Oricum, bine că ai fost jignit mai jos și nu mai sus. Tu chiar vorbești serios?

Edited by iladi, 19 February 2017 - 00:48.


#40
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postdjl, on 19 februarie 2017 - 00:35, said:

La ultima opţiune chestionarul ar trebui să aibă posibilitatea de a da răspunsuri multiple. Dacă sunt jignit, pot ori să dau raport ori doar să-i dau o replică inteligentă celui care a provocat atacul (depinde de ce zice).
Și dacă e mai dăștept decât replica ta ”'ntelijentă”, (adresată cu scop vădit de a-l jigni fără să se prindă,) și-ți trage o smetie metaforică peste bot.... Ce faci, te duci cu pâra la preteni că te-a înjurat nenea rău?!

#41
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostAstute, on 19 februarie 2017 - 00:35, said:

Prietene, eu sunt plin de puncte si suspendari pe fel de fel de motive de 2 lei, asta pentru ca "ma iubesc" prea mult moderatorii.
Intrebarea care se pune este: nu cumva tu te iubesti de 1000 de ori mai mult decat "te iubesc" moderatorii.

Ce cacat, e doar un forum. Chiat v-ati translatat viata si personalitatea in proza digitizata.
Vulnerabilitatile de genul asta sunt periculoase, duc la instabilitate emotionala si sine transmutat.
Beware!

Edited by Bean, 19 February 2017 - 00:51.


#42
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,687
  • Înscris: 13.10.2003

View PostAstute, on 19 februarie 2017 - 00:31, said:

Ce inseamna atac light ?
A fost sau nu atac la persoana si nu la idee ?
Tolerati asa atacuri sau nu , ca sa stim ?
Nu de alta, dar nu raman dator, ii dau croseul verbal de il las lat.

Ar fi bine cand moderati un raport sa stim si noi cand acceptati comentariul incriminat, ca sa ne putem apara ripostand cu aceasi moneda

Adica daca nu dadeai tu raport eu nu ma autosesizam ca ai fost jignit, pur si simplu nu vedeam asta daca citeam topicul respectiv. Omul ti-a zis ca interpretezi exagerat cifrele, ti-a explicat si pe topic putin mai jos, probabil dupa ce l-ai apelat pe PM spunandu-i ca te simti jignit de raspunsul lui.
Daca cele mai grave jigniri de pe arie ar fi de acea forma e clar ca nu ar mai fi nevoie de moderatori.
Ce este ciudat ptr mine: si dupa ce ai avut o discutie in privat cu respectivul unde era normal sa clarificati problema tu tot insisti cu acel post sperand sanctionarea autorului cu care ai avut o disputa de idei.

Edited by radumiki, 19 February 2017 - 00:45.


#43
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostBean, on 19 februarie 2017 - 00:38, said:

Incerc sa-l fac din vorbe. I-o dau si eu, dar mai banditeste, mai subliminal, mai la vulnerabila.
Perversa de fasolă, cum se zice.
Pana se pisa singur in ciorapi.
Mda, tu și care ciurdă de trupeți?Posted Image

Edited by spider_zero_sapte, 19 February 2017 - 01:02.


#44
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

View PostBean, on 19 februarie 2017 - 00:42, said:


Intrebarea care se pune este: nu cumva tu te iubesti te 1000 de ori mai mult decat "te iubesc" moderatorii.

Ce cacat, e doar un forum. Chiat v-ati translatat viata si personalitatea in proza digitizata.
Vulnerabilitatile de genul asta sunt periculoase, duc la instabilitate emotionala si sine transmutat.
Beware!

Pai tocmai pentru ca e un forum, vreau sa am acces la el, pentru ca iau de aici informatii diverse legat de sistemul bancar, imobiliare, etc.

De ce sa mi se blocheze accesul pt ca ma cert cu vreun prost din poiana ?

Edited by Astute, 19 February 2017 - 00:46.


#45
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,562
  • Înscris: 13.06.2004
Îndrăznesc cu o întebare off-topic: userul maximg cum de a fost banat? A acumulat prea multe puncte?

#46
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postzardato, on 19 februarie 2017 - 00:35, said:

Poate ar trebui sa avem niste cruciulite sau stelute la avatar: 1 steluta, nu suportam decat discutii simandicoase, 5 stelute, ne putem da capete in gura!   Posted Image)
Nu stiu daca ar fi posibil (tehnic nu vad obstacole) dar eu as propune introducerea unor atribute fundamentale la fiecare user si ceilalti sa poata puncta. Unul ar fi "reliabilty" sau "trustworthiness".

#47
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostBean, on 19 februarie 2017 - 00:42, said:

Intrebarea care se pune este: nu cumva tu te iubesti te 1000 de ori mai mult decat "te iubesc" moderatorii.

Ce cacat, e doar un forum. Chiat v-ati translatat viata si personalitatea in proza digitizata.
Vulnerabilitatile de genul asta sunt periculoase, duc la instabilitate emotionala si sine transmutat.
Beware!
Ai dreptate de 100$. Fă-te pisălog  psiholog, clienți găsești cu duiumul chiar prin jur-împrejur.

View PostBean, on 19 februarie 2017 - 00:46, said:

Nu stiu daca ar fi posibil (tehnic nu vad obstacole) dar eu as propune introducerea unor atribute fundamentale la fiecare user si ceilalti sa poata puncta. Unul ar fi "reliabilty" sau "trustworthiness".
Dacă știi care sunt termenii corecți în limba noastră, ești tare...tare ca piatra, iute ca oțetul.

#48
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

View Postradumiki, on 19 februarie 2017 - 00:43, said:



Adica daca nu dadeai tu raport eu nu ma autosesizam ca ai fost jignit, pur si simplu nu vedeam asta daca citeam topicul respectiv. Omul ti-a zis ca interpretezi exagerat cifrele, ti-a explicat si pe topic putin mai jos, probabil dupa ce l-ai apelat pe PM spunandu-i ca te simti jignit de raspunsul lui.
Daca cele mai grave jigniri de pe arie ar fi de acea forma e clar ca nu ar mai fi nevoie de moderatori.
Ce este ciudat ptr mine: si dupa ce ai avut o discutie in privat cu respectivul unde era normal sa clarificati problema tu tot insisti cu acel post sperand sanctionarea autorului cu care ai avut o disputa de idei.

Tu intelegi ca nu am interpretat cifrele alea in nici un fel ?
E doar copy paste din stirea aia, nici cea mai mica interpretare din partea mea.
Deci de unde si pana unde tupeul de a isi da cu parerea asupra capacitatilor mele de a interpreta acele cifre ?


Edited by Astute, 19 February 2017 - 00:50.


#49
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,430
  • Înscris: 29.04.2008

View PostBean, on 19 februarie 2017 - 00:46, said:

Nu stiu daca ar fi posibil (tehnic nu vad obstacole) dar eu as propune introducerea unor atribute fundamentale la fiecare user si ceilalti sa poata puncta. Unul ar fi "reliabilty" sau "trustworthiness".

View Postspider_zero_sapte, on 19 februarie 2017 - 00:49, said:

Ai dreptate de 100$. Fă-te pisălog  psiholog, clienți găsești cu duiumul chiar prin jur-împrejur.


Dacă știi care sunt termenii corecți în limba noastră, ești tare...tare ca piatra, iute ca oțetul.

Una din cele mai bune idei..

Ca să-l împăcăm pe păianjen putem să le spunem pe românește: "ceafă lată" și "mimoza"

Edit: m-am răzgândit: ciulin și mimoză.

Edited by iladi, 19 February 2017 - 01:03.


#50
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postiladi, on 19 februarie 2017 - 00:42, said:

Tulai, mai rău ca de mamă. Oricum, bine că ai fost jignit mai jos și nu mai sus. Tu chiar vorbești serios?
Nu-ș ce l-a apucat că la câte perverse și-a luat pe aici, tocmai pe Blue i s-a pus pata.

#51
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postspider_zero_sapte, on 19 februarie 2017 - 00:49, said:

Ai dreptate de 100$. Fă-te pisălog  psiholog, clienți găsești cu duiumul chiar prin jur-împrejur.

Dacă știi care sunt termenii corecți în limba noastră, ești tare...tare ca piatra, iute ca oțetul.

Moale ca căcatu'.
Demn de incredere. Credibil.

View PostAstute, on 19 februarie 2017 - 00:45, said:

Pai tocmai pentru ca e un forum, vreau sa am acces la el, pentru ca iau de aici informatii diverse legat de sistemul bancar, imobiliare, etc.

De ce sa mi se blocheze accesul pt ca ma cert cu vreun prost din poiana ?
Pai, de ce te certi?
Nu rezisti, ah? E onoarea ta in joc, cum dreaq. Te stie tot satu' dup-aia ca esti papleacă, vorba aia...

#52
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,687
  • Înscris: 13.10.2003

View PostAstute, on 19 februarie 2017 - 00:45, said:

Pai tocmai pentru ca e un forum, vreau sa am acces la el, pentru ca iau de aici informatii diverse legat de sistemul bancar, imobiliare, etc.

De ce sa mi se blocheze accesul pt ca ma cert cu vreun prost din poiana ?

Forumul se poate citi si fara sa fii logat, ai acces la toate informatiile postate pe forum.

Uite vezi, asa cum spuneai de fapt, poti sa fii si tu agresiv, Exista o limita, fiecare moderator o simte in felul lui, cand incepi cu ,,prost'', ,,idiot'' si alte apelative de acest gen sunt sanse mari sa mai aduni puncte.

View Postdjl, on 19 februarie 2017 - 00:46, said:

Îndrăznesc cu o întebare off-topic: userul maximg cum de a fost banat? A acumulat prea multe puncte?

Ca moderatori suntem notificati imediat ce un user este avertizat indiferent de aria unde are loc avertizarea. La maximg a aparut la explicatii: ,,la cerere''.
Sincer, a fost unul dintre motivele care au grabit aparitia acestui topic de feddback. Sincer, imi pare rau de fiecare cont banat, mai ales daca are o vechime si activitate notabila pe arie. Eu, poate si colegii, voi anunta intotdeauna aici cand sterg un topic, inclusiv motivatia. Sigur, daca nu e multumit initiatorul de motivatia mea poate merge pe abuzuri sa-si caute dreptatea. Avantajul e ca aici puteti si ceilalti participa la discutii, sa va spuneti parerea si daca mai multi imi spuneti ca gresesc nu am nici o problema sa repar greseala. Pe langa maximg banat au mai fost suspendati 4 useri din Poiana care au scris pe topicul ala de pe abuzuri, asa sunt regulile acolo, doar ,,abuzatul'' si moderatorii implicati pot posta.

#53
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Scuzati-mi tonul superior, dar chiar sunteți ca niște copii de grădiniță care au scăpat la dulapul cu ciocolata!!!

#54
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View PostAstute, on 18 februarie 2017 - 23:55, said:

Rapoartele sunt ignorate in mod constant de moderatori.
Macar sa stim ca moderatorii lasa discutia libera, si ne macelarim intre noi.

Uitati un mic exemplu, am fost jignit mai jos, se pare ca moderatorii au considerat ca postarea urmatoare e conform regulamentului:
"Rau e cand nu poti mai mult decat cateva cifre statistice si cand nu vezi mai departe de ele, cand nu contextualizezi..."

https://forum.softpe...8#entry20728081

Daca stiam ca moderatorii nu intervin, as fi ripostat la fel de golanesc la momentul respectiv, ca doar nu raman niciodata dator, pai suntem golani sau nu mai suntem ?

Daca si ala e motiv de report, nu mai zic nimic ...

Nu cred ca moderarea este prea dura sau prea permisiva, dupa unii. E ok cum este acum.
In schimb, minciunile unor useri, pe care le prezinta drept opinii, ar trebui taxate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate