Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Topicul de feedback al userilor din Poiana lui Iocan

* * * * * 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4333 replies to this topic

Poll: Feedback (70 member(s) have cast votes)

Ati citit regulamentul ariei, ce parare aveti

  1. Prea restrictiv (12 votes [17.14%] - View)

    Percentage of vote: 17.14%

  2. Prea lejer (10 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  3. Trebuie imbunatatit, am propuneri de facut (10 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  4. Este bun si suficient asa cum este (38 votes [54.29%] - View)

    Percentage of vote: 54.29%

Discutiile intre useri, pe tema topicului, sa fie moderate :

  1. Mai drastic, sa fie oprita orice referire la persoana userului, discutia exclusiv la tema topicului (21 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  2. Mai lax, permitandu-se mici intepaturi, interventia modului sa fie facuta doar cand apare un raport de la cei implicati sau cand modul considera necesar (26 votes [37.14%] - View)

    Percentage of vote: 37.14%

  3. Ca pana acum (23 votes [32.86%] - View)

    Percentage of vote: 32.86%

Cand esti provocat (atacat, jignit sau citesti idei pe care le consideri stupide, in totala contradictie cu ceea ce crezi tu) cum ti se pare normal sa procedezi :

  1. Sa raspunzi, enervat, in acelasi mod fara, sa dai raport (18 votes [25.71%] - View)

    Percentage of vote: 25.71%

  2. Sa raspunzi, enervat, in acelasi mod si sa dai si raport (3 votes [4.29%] - View)

    Percentage of vote: 4.29%

  3. Nu raspund dar, enervat, dau raport (14 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

  4. Nu ma enervez si raspund regulamentar (35 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

Vote

#19
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
” nu poți să mănânci orice rahat”
-No las că vezi tu moderat!

Tu dacă ți-ai face blog unde să scrii chestii valabile (și valide) și te-ar cita careva ( nu că s-ar întâmpla  minunea asta, dar să o luăm ca ipoteză de lucru), l-ai
înjura pe respectivul deoarece mănâncă rahat de pe ”site-uri obscure”?

#20
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postspider_zero_sapte, on 18 februarie 2017 - 23:50, said:

” nu poți să mănânci orice rahat”
-No las că vezi tu moderat!

Tu dacă ți-ai face blog unde să scrii chestii valabile (și valide) și te-ar cita careva ( nu că s-ar întâmpla  minunea asta, dar să o luăm ca ipoteză de lucru), l-ai
înjura pe respectivul deoarece mănâncă rahat de pe ”site-uri obscure”?

Propun sa discutam on-topic, si anume despre moderarea (si ce implica ea) din Poiana, ce zici?

#21
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
Rapoartele sunt ignorate in mod constant de moderatori.
Macar sa stim ca moderatorii lasa discutia libera, si ne macelarim intre noi.

Uitati un mic exemplu, am fost jignit mai jos, se pare ca moderatorii au considerat ca postarea urmatoare e conform regulamentului:
"Rau e cand nu poti mai mult decat cateva cifre statistice si cand nu vezi mai departe de ele, cand nu contextualizezi..."

https://forum.softpe...8#entry20728081

Daca stiam ca moderatorii nu intervin, as fi ripostat la fel de golanesc la momentul respectiv, ca doar nu raman niciodata dator, pai suntem golani sau nu mai suntem ?

Edited by Astute, 18 February 2017 - 23:56.


#22
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
@zardato

Zic să nu mai faci ad-hominem, dacă tot te plângi de moderare.

Edited by spider_zero_sapte, 18 February 2017 - 23:58.


#23
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Postzardato, on 18 februarie 2017 - 23:42, said:

In schimb, trebuie clar lamurita ce-i cu minciuna.  Nu poti sa manaci orice rahat pe forum si sa spui ca e opinie.
Pai uite idee: Softpedia se inregistreaza ca operator de date cu caracter personal (daca nu e deja inregistrat) si accesul in Poiana se face pe baza de inregistrare a userului cu datele lui reale (evident, isi poate alege un username care sa nu-i dea de gol identitatea reala), care vor ramane necunoscute celorlalti useri, inclusiv si in special moderatorilor. Daca e vorba de propaganda si minciuna, sa fie facuta "pe persoana fizica" si pe raspundere reala, nu vrajeala de acum, cand poti sa acuzi pe oricine ca e platit de Kremlin / Soros / reptilieni fara sa patesti nimic. Pun pariu cu tine ca se curata Poiana instant.
Pe celelalte arii ramane valabila inregistrarea "clasica", cea teoretic anonima Posted Image

Edited by Lowrider, 19 February 2017 - 00:10.


#24
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
Alt aspect, ar trebui sa fie sanctionate mai drastic atacurile la persoana nefortate, facute intr-un mod gratuit si neprovocat, decat acolo unde discutiile sunt ceva mai aprinse din partea ambilor useri.

De asemenea ar trebui sanctionat mai drastic stilul unor useri de a posta in stil mistocaresc, zeflemitor, in bataie de joc, cu scopul de a inflama.

Edited by Astute, 19 February 2017 - 00:13.


#25
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postspider_zero_sapte, on 18 februarie 2017 - 23:56, said:

@zardato
Zic să nu mai faci ad-hominem, dacă tot te plângi de moderare.

Adica sa judec moderatorii la global?  Sau ce vrei sa spui?
Moderatorii modereaza in functie de propria lor perosonalitate si propriile valori, unii sunt mai alergici la anumite subiecte, alti mai liberali, etc.  Unii dintre ei au lista de tabu (am remarcat spre exemplu, Radu tot ce poate avea raport cu pedofilia, Argonaut cu sentinmentul  romanesc si eventual non-respect fata de Romania).  Catalina este mai rabdatoare si mai liberala, ca sa zic asa. Rosebud are si el niste pitici, dar au logica.
Doar Tomaso, cand este nervos, fara logica prea multa, ii 'bubuie" pe cei care nu-i convin lui,  el da cele mai multe sanctiuni pentru termenul de "mincinos" de zici ca s-ar simti cumva cu musca pe caciula.   Aplica extrem de zelos regulamentul, ad-literam.  Cam ca un functionar riguros.

Vorbesc de moderatori si actiunile lor de moderare, nu vorbesc ad-hominem de useri.  Ce sa fac?  Sa vorbesc la global de moderare?

Edited by zardato, 19 February 2017 - 00:18.


#26
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Aham. Și când ai scris că mănâncă rahat te refereai la preferințele culinare ale celui pe care-l pomeneai.

Domnu' sincer, nu-i treaba mea, însă de amorul artei..așa: care-i treaba cu zbuciumul tău și comentariile deloc măgulitoare la adresa colegilor
ce nu-ți împărtășesc ideile. Te crezi deștept sau atoateștiutor?

Edited by spider_zero_sapte, 19 February 2017 - 00:24.


#27
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003

View PostAstute, on 18 februarie 2017 - 23:55, said:

Rapoartele sunt ignorate in mod constant de moderatori.
Macar sa stim ca moderatorii lasa discutia libera, si ne macelarim intre noi.

Uitati un mic exemplu, am fost jignit mai jos, se pare ca moderatorii au considerat ca postarea urmatoare e conform regulamentului:
"Rau e cand nu poti mai mult decat cateva cifre statistice si cand nu vezi mai departe de ele, cand nu contextualizezi..."

https://forum.softpe...8#entry20728081

Daca stiam ca moderatorii nu intervin, as fi ripostat la fel de golanesc la momentul respectiv, ca doar nu raman niciodata dator, pai suntem golani sau nu mai suntem ?


Eu am rezolvat raportul tau, in sensul ca l-am considerat neintemeiat. Poate ai fost putin ,,intepat'', un atac ,,light'' sa spunem insa nu mai mult. Si tu tragi de multe ori niste concluzii de-l lasi perplexi pe ceilalti. Deseori se intampla asta. Posted Image
Eu propun un experiment: userii care mai citesc pe aici sa spuna daca raportul tau a fost intemeiat => trebuia sanctionat userul BlueKing-69, eventual sa sterg doar postul sau sa las discutia de acolo sa curga.

Asa ca exercitiu interactiv, ce ati face voi ca moderatori la un astfel de raport? Posted Image

Edited by radumiki, 19 February 2017 - 00:29.


#28
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Voi astia care o ardeti cu rapoarte cred ca nu sunteti in stare sa va descurcati singuri si sa va adaptati.
Ori va luati amorul propriu prea in serios.
Nu cred sa fi dat 2 rapoarte in 10 ani.
Toti pudibonzii si toate domnisoarele au facut din asta un fel de-a fi.
Intre report-ări de azi si turn-ătorii de ieri nu cred ca e o diferenta prea mare de substanta.
2 cents.

#29
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
N-aveai de ce să-l sancționezi pe Blue-King. Ala i-a atras atenția lui Astute că nu știe să interpreteze niște rapoarte, legi sau whatever. nimic jignitor, nu le știm toți pe toate.
Nu l-a numit prost sau idiot sau ciumă roșie sau votant pesedac sau comunist sau pârlit de Galați sau stângist sau troll obosit sau cu alte epitete cum l-au numit
alți useri (pot să-i citez nominal?Posted Image ), dar pe care culmea nu-i aduce în discuție.

Edited by spider_zero_sapte, 19 February 2017 - 00:38.


#30
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

View Postradumiki, on 19 februarie 2017 - 00:24, said:




Eu am rezolvat raportul tau, in sensul ca l-am considerat neintemeiat. Poate ai fost putin ,,intepat'', un atac ,,light'' sa spunem insa nu mai mult. Si tu tragi de multe ori niste concluzii de-l lasi perplexi pe ceilalti. Deseori se intampla asta. Posted Image
Eu propun un experiment: userii care mai citesc pe aici sa spuna daca raportul tau a fost intemeiat => trebuia sanctionat userul BlueKing-69, eventual sa sterg doar postul sau sa las discutia de acolo sa curga.

Asa ca exercitiu interactiv, ce ati face voi ca moderatori la un astfel de raport. Posted Image

Ce inseamna atac light ?
A fost sau nu atac la persoana si nu la idee ?
Tolerati asa atacuri sau nu , ca sa stim ?
Nu de alta, dar nu raman dator, ii dau croseul verbal de il las lat.

Ar fi bine cand moderati un raport sa stim si noi cand acceptati comentariul incriminat, ca sa ne putem apara ripostand cu aceasi moneda

Edited by Astute, 19 February 2017 - 00:31.


#31
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postspider_zero_sapte, on 19 februarie 2017 - 00:23, said:

Aham. Și când ai scris că mănâncă rahat te refereai la preferințele culinare ale celui pe care-l pomeneai.

Domnu' sincer, nu-i treaba mea, însă de amorul artei..așa: care-i treaba cu zbuciumul tău și comentariile deloc măgulitoare la adresa colegilor
ce nu-ți împărtășesc ideile. Te crezi deștept sau atoateștiutor?
Multumesc!

#32
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View PostBean, on 19 februarie 2017 - 00:27, said:

Voi astia care o ardeti cu rapoarte cred ca nu sunteti in stare sa va descurcati singuri si sa va adaptati.
Ori va luati amorul propriu prea in serios.
Nu cred sa fi dat 2 rapoarte in 10 ani.
Toti pudibonzii si toate domnisoarele au facut din asta un fel de-a fi.
Intre report-ări de azi si turn-ătorii de ieri nu cred ca e o diferenta prea mare de substanta.
2 cents.
Apăi dacă un ”ciumat roșu” îți răspunde ție cu, citez: Băh fasolă tu vorbești de pudibonzi, băi băsistule care ești tu băsist, lepră portocalie...etc an so on, ce faci, dai raport sau o faci parte-n parte?

#33
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

View PostBean, on 19 februarie 2017 - 00:27, said:

Voi astia care o ardeti cu rapoarte cred ca nu sunteti in stare sa va descurcati singuri si sa va adaptati.
Ori va luati amorul propriu prea in serios.
Nu cred sa fi dat 2 rapoarte in 10 ani.
Toti pudibonzii si toate domnisoarele au facut din asta un fel de-a fi.
Intre report-ări de azi si turn-ătorii de ieri nu cred ca e o diferenta prea mare de substanta.
2 cents.

Prietene, eu sunt plin de puncte si suspendari pe fel de fel de motive de 2 lei, asta pentru ca "ma iubesc" prea mult moderatorii.
Asa ca sunt mai catolic decat papa, nu vreau sa le dau motive pentru a se razbuna pe mine, pentru ca sigur o postare de-a mea la limita regulamentului va fi moderata in defavoarea mea.



#34
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postradumiki, on 19 februarie 2017 - 00:24, said:

Eu am rezolvat raportul tau, in sensul ca l-am considerat neintemeiat. Poate ai fost putin ,,intepat'', un atac ,,light'' sa spunem insa nu mai mult. Si tu tragi de multe ori niste concluzii de-l lasi perplexi pe ceilalti. Deseori se intampla asta. Posted Image
Eu propun un experiment: userii care mai citesc pe aici sa spuna daca raportul tau a fost intemeiat => trebuia sanctionat userul BlueKing-69, eventual sa sterg doar postul sau sa las discutia de acolo sa curga.

Asa ca exercitiu interactiv, ce ati face voi ca moderatori la un astfel de raport? Posted Image
:))) Sa-mi zic si eu opinia?
Pai e parfum fata de ce scriu eu uneori!  Mi-ar fi imposibil sa vad ceva care sa incalce regulamentul acolo.  :))

Poate ar trebui sa avem niste cruciulite sau stelute la avatar: 1 steluta, nu suportam decat discutii simandicoase, 5 stelute, ne putem da capete in gura!   :))

#35
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
La ultima opţiune chestionarul ar trebui să aibă posibilitatea de a da răspunsuri multiple. Dacă sunt jignit, pot ori să dau raport ori doar să-i dau o replică inteligentă celui care a provocat atacul (depinde de ce zice).

#36
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

View Postspider_zero_sapte, on 19 februarie 2017 - 00:29, said:

N-aveai de ce să-l sancționezi pe Blue-King. Ala i-a atras atenția lui Astute că nu știe să interpreteze niște rapoarte sau whatever. nimic jignitor, nu le știm toți pe toate.
Nu l-a numit prost sau idiot sau ciumă roșie sau votant pesedac sau comunist sau pârlit de Galați sau stângist sau troll obosit sau cu alte epitete cum l-au numit
alți useri (pot să-i citez nominal?), dar pe care culmea nu-i aduce Ă®n discuție.

Ce am interpretat eu acolo prietene ?
Am luat cu copy paste stirea respectiva, nu i-am dat nici un fel de interpretare,asa ca atacul lui nu are nici macar un motiv, a fost facut in mod gratuit.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate