Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Topicul de feedback al userilor din Poiana lui Iocan

* * * * * 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4333 replies to this topic

Poll: Feedback (70 member(s) have cast votes)

Ati citit regulamentul ariei, ce parare aveti

  1. Prea restrictiv (12 votes [17.14%] - View)

    Percentage of vote: 17.14%

  2. Prea lejer (10 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  3. Trebuie imbunatatit, am propuneri de facut (10 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

  4. Este bun si suficient asa cum este (38 votes [54.29%] - View)

    Percentage of vote: 54.29%

Discutiile intre useri, pe tema topicului, sa fie moderate :

  1. Mai drastic, sa fie oprita orice referire la persoana userului, discutia exclusiv la tema topicului (21 votes [30.00%] - View)

    Percentage of vote: 30.00%

  2. Mai lax, permitandu-se mici intepaturi, interventia modului sa fie facuta doar cand apare un raport de la cei implicati sau cand modul considera necesar (26 votes [37.14%] - View)

    Percentage of vote: 37.14%

  3. Ca pana acum (23 votes [32.86%] - View)

    Percentage of vote: 32.86%

Cand esti provocat (atacat, jignit sau citesti idei pe care le consideri stupide, in totala contradictie cu ceea ce crezi tu) cum ti se pare normal sa procedezi :

  1. Sa raspunzi, enervat, in acelasi mod fara, sa dai raport (18 votes [25.71%] - View)

    Percentage of vote: 25.71%

  2. Sa raspunzi, enervat, in acelasi mod si sa dai si raport (3 votes [4.29%] - View)

    Percentage of vote: 4.29%

  3. Nu raspund dar, enervat, dau raport (14 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

  4. Nu ma enervez si raspund regulamentar (35 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

Vote

#1045
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004
moftware, eu nu am inteles mai nimic despre ceea ce vorbesti acolo. Ba era sa mai ia si somnul, sa intru la belea cu astia la serviciu. :)

#1046
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
Eu nu pot sa inteleg de ce poate sa vina un individ, sa ia grosul romanilor de afara peste pecior facandu-i "carcasi pe santier", punandu-i la un loc cu cersetorii, hotii si alte specimene negative, iar daca e facut nesimtit, caci asta e, se considera "jignire".... CARE jignire? A dat careva o tura pe la DEX? Nemsimtit nu e peiorativ ci un termen atribuit unuia lipsit de bun simt.. sau poate o fi de bun simt sa-i faci pe majoritatea celora care lucreaza afara "cîrcași pe șantiere, cerșetori romi, derbedei care trăiesc din diverse expediente" si nu m-am prins eu inca..

#1047
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,336
  • Înscris: 29.07.2013
Probabil ca nu intelegi foarte bine ceea ce citesti si te repezi sa jignesti userii !

Problemă serioasă va fi pentru cetățenii romîni necalificați (cîrcași pe șantiere, cerșetori romi, derbedei care trăiesc din diverse expediente) indiferent de cine va cîștiga în 7 mai.

Din textul de mai sus de unde tragi tu concluzia ca a facut referire la "grosul romanilor de afara" ?! Cu alte cuvinte, chiar nu te-ai "prins inca" atata timp cat specifica despre care "necalificati" e vorba.

Iar "nesimtit fara limite" este jignire conform oricarei definitii.

"I'll try to be nicer, if you stop being an idiot" :)

Edited by argonaut, 25 April 2017 - 10:58.


#1048
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
Eu inteleg extrem de bine ceea ce citesc, ba cunosc si contextul discutiei, spre deosebire de tine.

Ei bine, cotextul discutiei era soarta romanilor din UE, in caz de prabusire a UE(in caz ca e aleasa LePen si iese Franta din UE), respectiv revenirea la modelul cu munca restrictionata, cum era ante-2007.

Nu, nu ar fi afectati doar "carcasii" si cersetorii(de fapt cersetorii probabil nu ar fi afectati oricum, si probabil nici carcasii si alte munci necalificate caci nativii nu se omoara cu astea), ci absolut toti cei care nu au calificari inalte - adica cei care au joburi relativ de mijloc(acolo erau cele mai drastice restrictii).

Problema e ca respectivul gen de individ(de extrema dreapta) ii considera pe toti romanii din afara fara calificari inalte ca fiind ultimii oameni de jos, poate chiar infractori sau alte elemente dubioase.

Despre asta e vorba, nu despre altceva.

Edited by ShadowBroker, 25 April 2017 - 12:43.


#1049
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,336
  • Înscris: 29.07.2013

View PostShadowBroker, on 25 aprilie 2017 - 12:42, said:

Despre asta e vorba, nu despre altceva.

Spre deosebire de tine, eu jurizez ce vad pe display, nu ce aveti voi in cap.

1. Omul a exprimat o opinie si nici macar nu-ti era adresata tie.
Spoiler
2. Spre deosebire de tine care utilizezi sintagme de genul "sleahta de extrema dreapta", userul a postat o parere civilizata si, mai mult, a specificat despre care categorii de "necalificati" e vorba, nu a jignit "grosul romanilor".
3. Ai intervenit in discutie jignindu-l direct. Nu exista nicio dovada scrisa ca el ii "ii considera pe toti romanii din afara fara calificari inalte ca fiind ultimii oameni de jos, poate chiar infractori sau alte elemente dubioase", asa cum continui sa insinuezi.
4. Asa cum ti-ai exprimat aici opinia, puteai s-o faci si pe topic si totul era in regula.
5. Inceteaza sa-ti tratezi partenerii de discutie ca pe "gen de indivizi" sau conform continutului textual din avatar. Altfel o vei lua pe urma vechiului cont !
6. Ai alte obiectiuni, ai la dispozitie Abuzurile, aici am incheiat discutia pe tema asta.

Edited by argonaut, 25 April 2017 - 13:25.


#1050
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Dupa mine doua afectiuni sunt incurabile , cancerul si Mr.Reason . Nu reusesc sa inteleg ratiunea pentru care inca are acces aici .Nu se va tratata niciodata .

#1051
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008

View Postg_force, on 24 aprilie 2017 - 21:54, said:

moftware, eu nu am inteles mai nimic despre ceea ce vorbesti acolo. Ba era sa mai ia si somnul, sa intru la belea cu astia la serviciu. Posted Image
Inseamna ca nu esti bun de moderator :bigwhitegrin: Am comentat acum pentru doua precizari si jumatate: aici ne adresam moderatorilor si moderatorii sunt uneori obligati sa citeasca mai mult, altfel... vor fi obligati sa citeasca si mai mult.
©g_force, nu ma supar daca ma citezi in Cafenea :yes: de aici sau de oriunde, ca sa nu facem offtopic; in schimb, eu nu mai indraznesc sa o fac.

#1052
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013
De ce în Poiană nu există deloc promoții, discount-uri, oferte speciale, etc. Posted Image Astăzi, toată lumea oferă premii sau reduceri substanțiale pentru a răsplăti fidelitetea clienților. De ce nu putem trimite 3 capace pe adresa unui moderator și să cîștigăm prin tragere la sorți, o lună fără avertismente sau suspendări?  Posted Image

#1053
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,336
  • Înscris: 29.07.2013

View PostMarcel_P, on 26 aprilie 2017 - 12:07, said:

De ce nu putem trimite 3 capace pe adresa unui moderator şi să cîştigăm ...

Pentru ca "castigul" pentru trolling este de 1p + 1zi !

#1054
Nemo2017

Nemo2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 323
  • Înscris: 16.04.2017

View Postargonaut, on 26 aprilie 2017 - 12:12, said:


Pentru ca "castigul" pentru trolling este de 1p + 1zi !

Stiu eu cativa useri care troleaza dar sa dea dracu daca au castigat vreun punct pana acum...

#1055
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,687
  • Înscris: 13.10.2003
Adica sunt ,,virgini''? Posted Image
Care-s aia? Posted Image

#1056
Nemo2017

Nemo2017

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 323
  • Înscris: 16.04.2017

View Postradumiki, on 29 aprilie 2017 - 10:03, said:

Adica sunt ,,virgini''? Posted Image
Care-s aia? Posted Image

Nu stiu daca sunt virgini dar in mod sigur sunt ghinionisti de nu castiga niciodata, eu fara sa trolez am reusit sa castig 5 puncte in 3 zile.

#1057
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,687
  • Înscris: 13.10.2003
Depinde foarte mult si de ce fel de offtopic (trollat) faci. Una e sa discuti despre Mihai Viteazu cand topicul are ca tema pe Stefan cel Mare si alta sa discuti (ataci, jignesti, batjocoresti, etc) alti useri.
Spune-mi te rog, trolii astia de care amintesti tu au zis ceva rau de userul Nemo2017, asa dintr-o data, fara nici o legatura cu tema discutiei si neprovocati?

#1058
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Am eu niste cazuri din astea, daca tot discutam de astea, sunt curios ce parere aveti:

"Aceste valori sunt puse in pericol de adeptii islamului traditional care viseaza la islamizarea intregii lumi si care se folosesc de oameni ca si tine.ThinkAbout joaca in alta liga, fata de tine.Ea are alt scop si interes pe acest forum." - "tine" sunt eu..

"Tu Cris, esti naiv, ca si andreic insa ThinkAbout sau vio69a sunt persoane realiste care se folosesc de oameni ca si tine pentru a-si atinge scopul marsav." - se observa nominalizarea punctuala si acuzele directe, la care un raspuns pertinent nu se poate da fara sa fie fie offtopic fie insuficient; scopul e flame-ul.
https://forum.softpe...st__p__21064864

"Cris lauda o bagaboanda batrana care merita sa fie spanzurata pentru mizeriile pe care le-a facut cu buna stiinta."
"Cris a afirmat ca abia asteapta sa se termine odata cu rasele, adica cu cea alba ca sa ne apucam serios de treaba"

https://forum.softpe...st__p__21064752
Desigur ca a raspunde unor astfel de acuze nefondate si vadit inflamatorii ar duce si mai mult discutia in offtopic si ar fi complet inutile. De-aceia se si foloseste de astfel de abordari.

"Pe langa la el, cel putin la fel de importanti sunt si alti adepti ai cultului mozaic si evident, destui europeni nativi si naivi care cred cu tarie in filosofia sorosista si idealurile utopice sorosiste, asa cum sunt Cris sau andreic si de care se folosesc oameni ca si tine sau musulmanii care doresc sa colonizeze si islamizeze Europa."
https://forum.softpe...st__p__21063392
Din nou userii aruncati in comploturi si conspiratii, acuzati de tot felul de grozavii. Cum sa ne aparam de flame-ul asta si de acuzele care ni se aduc fara a deraia si mai mult discutia?

"Tu Cris, esti doar un fariseu.Esti un fals crestin cum esti si un fals progresist pentru ca idealurile tale utopice nu sunt progres ci regres"
https://forum.softpe...st__p__21061864
Din nou, acuze la persoana, flame, offtopic.

'Este o sursa dubioasa pentru tine, Cris007, andrei, ThinkAbout sau cei asa zisi progresisti(nu este cazul tau sau al lui ThinkAbout) pentru ca dezvaluie adevaruri care va pot ingreuna daca nu chiar bloca planurile voastre murdare"
https://forum.softpe...st__p__21061677
Nominalizare explicita, atacuri la persoana, flame.

"Cris, tu pentru liderii politici si religiosi musulmani care doresc islamizarea Europei si colonizarea ei cu muslimi, tu esti omul lor de baza pentru ca fara sa realizezi(asta daca esti etnic roman pentru daca esti non european nativ, ceea ce este foarte posibil)le faci jocul marsav."
https://forum.softpe...st__p__21061606
Atac la persoana, flame, offtopic.

Mai am astfel de exemple, lista e lunga.
De-obicei raportez cand se strang mai multe, daca se modereaza bine, daca nu, inseamna ca am gresit eu probabil.
In cazul asta, daca tot discutam, gresesc eu sau e ok o astfel de abordare inflamatorie a discutiilor?

Edited by Cris007, 29 April 2017 - 10:50.


#1059
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,624
  • Înscris: 15.01.2017
Tovarașa educatoareeeee, Mihăiță s-a luat e mine. Hahaha.

#1060
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,336
  • Înscris: 29.07.2013

View PostCris007, on 29 aprilie 2017 - 10:50, said:


Era suficient raportul dat, s-au luat masuri !

View PostNemo2017, on 29 aprilie 2017 - 10:11, said:

... eu fara sa trolez am reusit sa castig 5 puncte in 3 zile.

Ai la dispozitie aria Abuzuri, aici se discuta despre altceva !

#1061
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
@argonaut Nu m-am mai uitat acolo, scuze.

#1062
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008

View Postradumiki, on 29 aprilie 2017 - 10:38, said:

Depinde foarte mult si de ce fel de offtopic (trollat) faci. Una e sa discuti despre Mihai Viteazu cand topicul are ca tema pe Stefan cel Mare si alta sa discuti (ataci, jignesti, batjocoresti, etc) alti useri. [...]
Si cu totul altceva e sa o tii langa cu subiectul Mahomed chiar si pe topicul despre Mihai Viteazul, hartuindu-i pe Buzesti&Co cu acuzatia ca sunt promotori ai islamului, pe motiv ca nu-i executa pe musulmani fara judecata si prin tragere in teapa, iar argumentul suprem e ca printre ei se distinge cate un Aga Lecca (v. familia Lecca) despre care "se stie sigur" ca e jihadist (in exprimarea la care au ajuns altii, dupa toata aceasta hartuiala) Orice asemanare cu realitatea e depasita cu cateva secole, dar aici ne aflam in mediul virtual, unde orice devine posibil... pana cand moderatorii evalueaza istoricul userului, atunci cand e cazul. Am ingrosat feedback-ul on-topic, plasat in contextul analogiei.

View Postargonaut, on 29 aprilie 2017 - 11:02, said:

[...] Ai la dispozitie aria Abuzuri [...]
unde nu poti sa comentezi nici tu, daca n-ai fost nominalizat,
si n-ai fost nominalizat, desi ai fost acuzat implicit,
in timp ce altii au fost acuzati nominal, dar n-au dreptul sa comenteze,
chiar daca unul e moderator (dar e moderator pe alta arie)
ca sa nu-i mai socotim si pe alti useri acuzati implicit
sau pe cei provocati prin continutul partizan postat acolo,
pe care nici cei care au dreptul sa posteze n-au dreptul sa-l comenteze.
>>> Va rog sa nu mai permiteti asa ceva. <<< doleanta mea on-topic

Pe Abuzuri sunt contestate decizii de moderare, adica punctuale, sau abuzuri ale cate unui moderator. Acuzatiile generale pot fi discutate doar pe un Feedback. Chiar daca nu pare, asa e mai usor pentru moderatori, privind tot general si pe termen mai lung. E mai bine ca buba***** sa se sparga la timp, decat sa coaca mai putin stiuta si sa se extinda, asa cum arata prima parte a comentariului tau, pe care n-am citat-o.
Fireste, e parerea mea.
Si e o parere despre topicuri si rolul lor.
Pe acest Feedback e interzisa contestarea deciziilor de moderare, caci exista topicul de Abuzuri, iar in #1 scrie subliniat acest lucru, insa acuzatiile generale... vezi buba.
*****pentru restul lumii: am folosit termenul "buba" in sens neutru, caci enunt principii general valabile si nimeni nu se poate antepronunta pe cazuri care nici n-au aparut

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate