Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bonus anulat abuziv casa pariuri - Betano. Ce pot sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Salut!

Recent am ales aceasta casa de pariuri pentru a-mi deschide cont. La inregistrare am beneficiat de un bonus in valoare de 100% din valoarea primei depuneri. Prima data am jucat banii reali, si dupa aceea am inceput sa joc din bonus. La un moment dat, aleg sa retrag toti banii din cont. Aici, recunosc, a fost greseala mea ca nu am citit termenii si conditiile, care mentioneaza ca "Orice cerere de retragere realizată înainte de finalizarea rulajului obligatoriu (a se vedea Condiția 3) va avea ca rezultat sistarea automată și ireversibilă a Bonusului, dar și a oricăror alte oferte și posibile câștiguri rezultate din oferta în vigoare."

Intreg bonusul a fost anulat si nu am nici o cerere de retragere activa in cont. Ce pot face pentru a mi se returna macar suma depusa? Pot depunere plangere la OPC pentru acest tip de activitate sau exista alte organe ale statului unde ma pot adresa?

Atasat regasiti termenii si conditiile acestora, precum si raspunsul plangerii adresata pe e-mail acestora, raspuns oferit de un baietas caruia aparent nu prea i-a placut scoala.

Attached File  0.png   105.56K   122 downloads

Attached File  0 (1).png   25.31K   137 downloads

Attached File  2017-02-18_2037.png   130.02K   128 downloads

Attached File  2017-02-18_2037_001.png   38.29K   121 downloads

#2
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

Quote

Prima data am jucat banii reali, si dupa aceea am inceput sa joc din bonus.

Adica ai pierdut toti banii de i-ai depus.

Quote

Ce pot face pentru a mi se returna macar suma depusa? Pot depunere plangere la OPC pentru acest tip de activitate sau exista alte organe ale statului unde ma pot adresa?

Absolut nimic.

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Banii tai deja i-ai pierdut, apoi ai jucat din bonus.... Ce sa mai recuperezi...????? O mare P...LA

#4
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
Daca ti-ai pierdut banii depusi de tine, nu ai ce sa ceri inapoi, deoarece practic banii tai de joc i-ai pierdut. Oricum nu recuperezi nimic, degeaba iti bati capul

#5
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Ok, am pierdut banii, dar bonusul pe ce motiv a fost retras?

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Pentru că nu ai făcut rulajul prevăzut de condițiile siteului

#7
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Odata ce ai facut cererea de retragere neregulamentara se considera ca nu ai avut nici un bonus (s-a anulat). Si daca n-ai avut bonus, n-ai avut nici castigul venit ca urmare a jocului din bonus, asta reiese din poza 3.

Data viitoare citeste si intelege termenii...




#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Imi place ca 90% din cei care pariaza si le creste inima cand vad un asemenea bonus , nu citesc termenii si conditiile :))))))

#9
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 oauzor, on 18 februarie 2017 - 20:42, said:

Pot depunere plangere la OPC pentru acest tip de activitate sau exista alte organe ale statului unde ma pot adresa?
Bineinteles ca poti... abia astept sa vad cum se duc inspectorii ANPC pana in Malta ca sa ii traga de urechi p'astia de la betano...

#10
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 TruculMagic, on 18 februarie 2017 - 21:10, said:

Imi place ca 90% din cei care pariaza si le creste inima cand vad un asemenea bonus , nu citesc termenii si conditiile Posted Image)))))

Pariurile sunt o mare teapa. Eu inca nu am auzit parior care sa iasa pe plus, imi pare sincer rau pentru oauzor, sper ca nu a investit in acel site o suma prea mare. Banii e clar ca nu mai pot fi recuperati.

#11
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Adica ai jucat din banii tai si la urma voiai sa mai scoti si bani. Asta suna ca proverbul: "Si cu slanina in pod si cu curechiul uns." (citat aproximativ).

#12
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

 Daian95, on 18 februarie 2017 - 21:28, said:

Pariurile sunt o mare teapa. Eu inca nu am auzit parior care sa iasa pe plus, imi pare sincer rau pentru oauzor, sper ca nu a investit in acel site o suma prea mare. Banii e clar ca nu mai pot fi recuperati.

N-am investit o suma mare Posted Image . Stiu ca sunt o teapa, nu joc sa castig, mai mult asa for fun. Ultima oara cand am jucat la pariuri era pe vremea bet365, acu ceva timp, si acolo cand jucai din bonus, castigul nu intra ca bonus si se putea retrage.

 dexterash, on 18 februarie 2017 - 21:19, said:

Bineinteles ca poti... abia astept sa vad cum se duc inspectorii ANPC pana in Malta ca sa ii traga de urechi p'astia de la betano...

Adica OPC poate controla doar firmele romanesti? Asta incerci sa spui?

Sincer nu prea imi fac sperante sa recuperez banii respectivi, sunt doar curios ce pozitie ar avea OPC sau orice organ abilitat. Din punctul meu de vedere este un abuz, scrie clar in T&C ca bonusul se anuleaza in momentul in care "o cerere de retragere este realizata". Cum poti realiza o cerere de retragere daca bonusul nu se poate retrage si nu apare in sectiunea Retrageri tranzactia? Ma gandeam ca in cel mai rau caz returneaza o eroare ca nu pot efectua o retragere, nu ca imi anuleaza tot bonusul.

Castigasem o suma destul de mare, cam de 4 ori suma depusa, m-am chinuit ceva pentru banii aia, si mi se pare o magarie maxima ce au facut astia. Aparent, toate casele de pariuri online de la noi acum sunt o mare magarie, de cand au retras licentele la toate cele decente, au aparut numai gainari d-astia.

 vladutgm, on 18 februarie 2017 - 21:30, said:

Adica ai jucat din banii tai si la urma voiai sa mai scoti si bani. Asta suna ca proverbul: "Si cu slanina in pod si cu curechiul uns." (citat aproximativ).

Ai inteles fix NIMIC! Troleaza in alta parte please.

Edited by oauzor, 18 February 2017 - 21:39.


#13
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 oauzor, on 18 februarie 2017 - 21:38, said:

Adica OPC poate controla doar firmele romanesti? Asta incerci sa spui?
In mare, da. Cand te dai p'Internet pe unde vrei/te taie pe tine capu'... esti pe barba ta. Asta ar mai ramane - sa se duca ANPCu' prin Zimbabwe sau mai stiu eu pe unde pentru ca X si Y nu au belit ochii cand au dat click in stanga si in dreapta. Distractiv, ce sa zic...

P.S. Exista ceva mecanisme la nivel european, dar mi'e greu sa cred ca se vor misca pentru astfel de chestiuni. In plus, pun pariu ca aia din Malta si-au facut temele extrem de bine incat sa nu-i poata "atinge" careva pentru nimicuri.

#14
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 25.12.2016
Nu poti face nimic, conditiile sunt foarte clar explicate acolo: rulare suma depusa+bonus aferent de 5 ori, inainte de a face retrageri.
ANPC nu te poate ajuta in situatia asta. Atentie si pentru viitor: toate bonusurile acordate de casele de pariuri au niste conditii: rulaj obligatoriu sau anumite cote, valabile doar pentru anumite competitii, samd.

Edited by Manasu, 18 February 2017 - 21:54.


#15
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 oauzor, on 18 februarie 2017 - 20:42, said:

Salut!

Recent am ales aceasta casa de pariuri pentru a-mi deschide cont. La inregistrare am beneficiat de un bonus in valoare de 100% din valoarea primei depuneri. Prima data am jucat banii reali, si dupa aceea am inceput sa joc din bonus. La un moment dat, aleg sa retrag toti banii din cont. Aici, recunosc, a fost greseala mea ca nu am citit termenii si conditiile, care mentioneaza ca "Orice cerere de retragere realizată înainte de finalizarea rulajului obligatoriu (a se vedea Condiția 3) va avea ca rezultat sistarea automată și ireversibilă a Bonusului, dar și a oricăror alte oferte și posibile câștiguri rezultate din oferta în vigoare."

Intreg bonusul a fost anulat si nu am nici o cerere de retragere activa in cont. Ce pot face pentru a mi se returna macar suma depusa? Pot depunere plangere la OPC pentru acest tip de activitate sau exista alte organe ale statului unde ma pot adresa?

Nu poti depune nicio plangere. Trebuia sa citesti si tu conditiile alea. Principala conditie a unui bonus la o casa de pariuri, oricare ar fi ea, e sa rulezi acel bonus de minim 3 ori la o cota minima impusa (1.50, sa spunem) ca sa poti sa pierzi si bonusul si depunerea initiala.

#16
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Când dai cu zaru' se mai întämplă.

#17
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011

 rosix, on 18 februarie 2017 - 22:13, said:

Nu poti depune nicio plangere. Trebuia sa citesti si tu conditiile alea. Principala conditie a unui bonus la o casa de pariuri, oricare ar fi ea, e sa rulezi acel bonus de minim 3 ori la o cota minima impusa (1.50, sa spunem) ca sa poti sa pierzi si bonusul si depunerea initiala.

Asta cu rulatul de minim 3 ori nu e in totalitate adevarat... tin minte ca acum vreo jumatate de an Stanleybet avea bonus pana la 500 lei (25% din depunere) cu rulaj o singura data, la o cota tot in genul 1.5. Totusi vad ca acum nu mai au deloc bonus pentru prima depunere.

#18
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014

 oauzor, on 18 februarie 2017 - 20:42, said:

Salut!

Recent am ales aceasta casa de pariuri pentru a-mi deschide cont. La inregistrare am beneficiat de un bonus in valoare de 100% din valoarea primei depuneri. Prima data am jucat banii reali, si dupa aceea am inceput sa joc din bonus. La un moment dat, aleg sa retrag toti banii din cont. Aici, recunosc, a fost greseala mea ca nu am citit termenii si conditiile, care mentioneaza ca "Orice cerere de retragere realizată înainte de finalizarea rulajului obligatoriu (a se vedea Condiția 3) va avea ca rezultat sistarea automată și ireversibilă a Bonusului, dar și a oricăror alte oferte și posibile câștiguri rezultate din oferta în vigoare."

Intreg bonusul a fost anulat si nu am nici o cerere de retragere activa in cont. Ce pot face pentru a mi se returna macar suma depusa? Pot depunere plangere la OPC pentru acest tip de activitate sau exista alte organe ale statului unde ma pot adresa?

Atasat regasiti termenii si conditiile acestora, precum si raspunsul plangerii adresata pe e-mail acestora, raspuns oferit de un baietas caruia aparent nu prea i-a placut scoala.

0.png

0 (1).png

2017-02-18_2037.png

2017-02-18_2037_001.png
E greseala ta, nu e nimic abuziv, si nu poti face nimic.Atata timp cat sint niste termeni, la vedere, nu ai ce sa reclami.Vina iti apartine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate