Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

emigrare spania marinaleda

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
adiadiadrian

adiadiadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 31.12.2013
Poate cineva sa imi dea detalii despre Marinaleda? Daca as vrea sa ma stabilesc acolo cu familia definitiv ce sanse cu serviciul as avea si cu chiria? Imi place foarte mult acolo din ce am vazut pe you tube

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,809
  • Înscris: 10.12.2006
De unde sa stim noi? Cred ca niciun roman intreg la minte nu s-ar muta inapoi in comunism.

Dar 5 stele pentru metoda de alegere a locatiei, youtube e baza cand vrei sa-ti muti toata familia.

#3
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Cred ca ai avea ceva sanse, conform wikipedia "Marinaleda este un municipiu în provincia Sevilia, Andaluzia, Spania cu o populație de 2.647 locuitori."  este putin mai rasarita decat o comuna din judetul Buzau, merge...acum inteleg ce zicea colegul mai sus, da, o comunitate utopica, anti capitalista.......

Edited by Platon, 18 February 2017 - 19:40.


#4
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Stai pe curul tau.Somajul ii pe la 26 la suta in Spania,Salariile o mizerie daca pupi 1000 de euro esti boier.Varsta de pensionare ii de 67 de ani si vor sa o mareasca casi un o sa mai fie bani de pensie cu actualul sistema de pensii si cum merge tara.Gasaste-ti o alta tara.Suedia,Norvegia,Finlandia,Austria...

#5
villacrown

villacrown

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.01.2015
Unde vrea sa mearga el somajul este aprox. 45%.Salariul cred ca in Buzau e mai mare

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

Quote

The industrialization of Spain beginning in the 1960s encouraged emigration from Marinaleda to industrial areas, especially Catalonia, as well as to other countries such as Germany, France and Switzerland.

Un fel de Vaslui :lol:

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
De ce nu-i recomandati alte zone din Spania?  sa stie omul incotro s-o ia...

#8
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Adrian,schimba paharu cu ce bei,n-ai baza de munca,n-ai casa (chiar si in chirie)si te arunci cu tot cu familie.Macar ai baza financiara suficienta pentru cateva luni?Si ai incredere cand dati de greu ca n-ai sa ramai copilu ploii, singur?

#9
adiadiadrian

adiadiadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 31.12.2013
Cred ca ma orientez spre Mumbai

#10
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Omu' e hotarat, ce sa mai...  A vizionat ceva filmulete ( sub influenta alcoolului sper... ca daca treaz poti gandi asa ceva...) si vrea sa se mute definitiv cu catel si purcel, undeva unde e...mai exotic asa..

#11
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Pana la urma nu conteaza unde mergi,atata timp cat esti dispus la sacrificii initiale(de limba,de mentalitati,greutati financiare,etc)Tre sa ai foarte mare incredere in tine si familie ca vei reusi.Valuteaza si hotaraste.Ca-i Marinabela,Mumbay,Antananarive .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate