Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Seat Toledo 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#1
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
De astazi 17.02.2017 sunt posesorul acestei masini.
Seat Toledo - 2017 - 1.2 TSI - 110 cai. Alba. Pe strada nu prea am vazut prea multe. In vreo 2 luni doar 2 exemplare. In afara de fata si spate e practic aceiasi masina ca si Skoda Rapid fiind facute chiar la aceiasi fabrica in Cehia.

Chiar daca am varianta Reference de baza(adica cheala) e un salt urias fata de ce am mai condus pana acum si motorasul imi place. Is incantat de ea , desi am mers doar putin prin oras astazi.

Si o poza dupa cateva minute dupa ce am luat-o.
[ https://s15.postimg.org/ytxrfmi0n/IMG_2229.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Maine am programata prima escapada extra urbana(fara autostrada).

Edited by qew, 18 February 2017 - 00:03.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Multi km fara incidente.

Are suspensie spate multilink ?

#3
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Mersi.  Din cate stiu are semi-independenta pe arcuri(?!), mai de masina low-cost cred.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
E cea mai buna suspensia aia "low-cost"... costurile de intretinere sunt mult mai mici.

Edited by TruculMagic, 17 February 2017 - 23:55.


#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Cat ai dat pe ia

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Frumoasa masina, am văzut una expusa in Promenada, vișiniu metalizat.

Ori era Leon... cred că sint sclerozat :D

Edited by crisstonne, 18 February 2017 - 00:02.


#7
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010

 YourFan, on 17 februarie 2017 - 23:58, said:

Cat ai dat pe ia
12500.
Extra pe langa echiparea de baza are pe ea Climatronic, Sistem media touch cu bluetooth si pachet depozitare ce continea si cotiera.

@crisstonne: probabil Leon, ca au scos facelift acum in 2017. Leonul arata bestial.

Edited by qew, 18 February 2017 - 00:04.


#8
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nu e fabricata in spania? :( nu-mi place trendul asta al masinilor, incep toate sa arate a "hibride" sau americane, prea inaltate, mai ales fata.
vezi la climatronic sa apesi econ acum iarna. :D

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
S-o stapinesti sanatos si fara incidente neplacute! Niste poze, ceva, ne mai clatim si noi ochii...

#10
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Nici nu stiam ca exista masina asta :lol:  Arata bine, eu sunt curios ce 'se zice' despre motoarele astea TSI (1.2 , 1.4)... fiabilitate , consum ...asa in general?

#11
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,902
  • Înscris: 02.02.2007
s-o stapanesti sanatos!
nu pot sa inteleg insa aceasta tendinta ,,ecologica"a motoarelor mici,, dar care consuma mai mult decat motoarele mari!..
11% la motorasul asta e ENORM!

#12
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 09.05.2009
qew S-o stapanesti sanatos! Posted Image Asteptam poze!

richi_e Consumul mediu nu se face pe 2-3 km cati are masina la dealer! Asa ca ingrijorarea ta e nejustificata!

#13
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

 qew, on 17 februarie 2017 - 23:35, said:

De astazi 17.02.2017 sunt posesorul acestei masini.
Seat Toledo - 2017 - 1.2 TSI - 110 cai. Alba. Pe strada nu prea am vazut prea multe. In vreo 2 luni doar 2 exemplare. In afara de fata si spate e practic aceiasi masina ca si Skoda Rapid fiind facute chiar la aceiasi fabrica in Cehia.

Chiar daca am varianta Reference de baza(adica cheala) e un salt urias fata de ce am mai condus pana acum si motorasul imi place. Is incantat de ea , desi am mers doar putin prin oras astazi.

Si o poza dupa cateva minute dupa ce am luat-o.
[ https://s15.postimg.org/ytxrfmi0n/IMG_2229.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Maine am programata prima escapada extra urbana(fara autostrada).
Sai ai noroc la ea.Ai cutie DGS?De ce ai optat pentru Toldo si nu pentru Rapid?Datorita costurilor de fabricatie mai mici,pentru ca impart aceeasi platforma si componente, Rapidul si Toledo se fabrica in acelasi loc.Calitativ, intre Rapid si Toledo nu cred ca este vreo diferenta.Cele doua marci si modele sunt diferentiate doar de design si emblema marcii.

 TruculMagic, on 17 februarie 2017 - 23:43, said:

Multi km fara incidente.

Are suspensie spate multilink ?
Bine spus.
Rapidul sau Toledo nu au suspensia spate multilink.Doar Octaviile care au motorizati de la 150 cai putere, inclusiv, in sus, au asa ceva.

 TruculMagic, on 17 februarie 2017 - 23:47, said:

E cea mai buna suspensia aia "low-cost"... costurile de intretinere sunt mult mai mici.
Ce costuri mai mari iti aduce o suspensie multilink?

 crisstonne, on 17 februarie 2017 - 23:59, said:

Frumoasa masina, am văzut una expusa in Promenada, vișiniu metalizat.

Ori era Leon... cred că sint sclerozat Posted Image
Leonul este frumos.Mai frumos decat Golful desi tehnic, pentru ca asa a vrut conducerea VAG, Leonul este un pic inferior Golfului, ca si dotari.Leonul nu are puntea spate independenta, printre altele, ca sa nu faca concurenta prea mare Golfului.

Edited by max_01, 18 February 2017 - 10:16.


#14
richi_e

richi_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,902
  • Înscris: 02.02.2007
@danny: sper din tot sufletul sa ma insel, eu doar am lucrat cu materialul clientului!
este un trend general asta cu motoare mici, pe benzina si supraalimentate, eventual cu 3 cilindrii, care au un cusur: consumul neprietenos!..

#15
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

 badsica, on 18 februarie 2017 - 09:19, said:

Nici nu stiam ca exista masina asta Posted Image  Arata bine, eu sunt curios ce 'se zice' despre motoarele astea TSI (1.2 , 1.4)... fiabilitate , consum ...asa in general?
Motorul de 1,2 TSI nu se mai fabrica iar din acest an, motorul de 1,4TSI va fi inlocuit de cel de 1,5 TSI, care este o evolutie, ar trebui, semnificativa, a actualului 1,4TSI.Si dieselul de 1,6 este inlocuit tot de un motor de 1,5TDI.

Edited by max_01, 18 February 2017 - 10:27.


#16
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,615
  • Înscris: 23.03.2010
Eu am in famile un Opel astra 1.4 aspirat cu 101 cai (opel astra) si trage cat sa nu moara :lol: eram curios cum sunt in comparatie astea TSI,

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 richi_e, on 18 februarie 2017 - 10:22, said:

@danny: sper din tot sufletul sa ma insel, eu doar am lucrat cu materialul clientului!
este un trend general asta cu motoare mici, pe benzina si supraalimentate, eventual cu 3 cilindrii, care au un cusur: consumul neprietenos!..
Aici te inseli... Daca citesti jurnalul lui @utopium, care are octavia 3, cu motor 1.0TSI te vei convinge de consum. E mic, oricum. Dieselul ar fi invidios...

In plus, "trendul" este catre benzinare turbo. Eu, tedeist pina-n maduva oaselor, am fost sceptic si, avind in cap "succesurile" TSI de la VAG, am comandat un aspirat...

#18
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017

 _R_A_D_U, on 18 februarie 2017 - 14:59, said:

Aici te inseli... Daca citesti jurnalul lui @utopium, care are octavia 3, cu motor 1.0TSI te vei convinge de consum. E mic, oricum. Dieselul ar fi invidios...

In plus, "trendul" este catre benzinare turbo. Eu, tedeist pina-n maduva oaselor, am fost sceptic si, avind in cap "succesurile" TSI de la VAG, am comandat un aspirat...

VAG mai face aspirate, sau ai luat alta marcă ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate