Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

2 IP-uri diferite in acelasi timp - un singur computer?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

#1
galbenpal

galbenpal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.11.2006
Salut,

Am nevoie de niste sugestii despre cum as putea (daca se poate) sa am iesire - 2 utilizatori cu 2 IP-uri diferite in acelasi timp dintr-un laptop - de mentionat ca este o singura retea de internet

Am folosit pana acum o varianta de VPN, dar trebuia sa ma deloghez si sa inchid primul user si sa il loghez pe user 2, evident, dupa ce deschideam contul de VPN si ii dadeam o logare aleatorie pe un server oarecare (partea proasta ca variantele free de VPN au un transfer limitat - adica, vezi despre ce este vorba si ulterior instalezi alt soft sau incepi sa platesti... folosesc, relativ putin acest aspect - deci nu m-ar incanta aceasta situatie)

Ar mai fi si varianta utilizarii telefonului - dau internet din telefon la laptop si automat va avea alta retea - alt IP si tot asa...

Mai exact, deschid un tab de browser, Chrome, in cazul meu - bag user 1 care pleaca pe IP de baza din retea - Sunt si momente cand trebuie sa deschid un al doilea user dar ii trebuie IP diferit - Cum ar fi de procedat...?

Edited by galbenpal, 17 February 2017 - 20:54.


#2
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Ne intrebi cum sa postezi cu 2 conturi in acelasi timp fara a fi descoperit?Posted Image

Edited by baliosss, 17 February 2017 - 21:03.


#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Cred ca e postac (ca mine) de partid. Dupa cum pune problema, e de la PSD...

#4
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Mai bine ne-ai zice pentru ce ai nevoie, ar fi mai usor de dat niste raspunsuri. Si vezi ce inseamna un IP extern si un IP de retea prima data.

#5
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 baliosss, on 17 februarie 2017 - 21:03, said:

Ne intrebi cum sa postezi cu 2 conturi in acelasi timp fara a fi descoperit?Posted Image
Are cont din 2006...

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

 diahim, on 17 februarie 2017 - 21:31, said:

Mai bine ne-ai zice pentru ce ai nevoie, ar fi mai usor de dat niste raspunsuri. Si vezi ce inseamna un IP extern si un IP de retea prima data.
mai mult ca sigur pentru vreun server de poker care face niste verificari minimale.
problema e ca verificarile sunt de fapt mai complexe, si va fi prins relativ repede. nu din cauza ca ar semana ip-urile, ci prin ceva analiza comportamentala.

#7
galbenpal

galbenpal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.11.2006
nu are legatura cu politica, in niciuna din formele ei
este vorba intr-adevar de un joc online -dar nu poker
si da, pe jocul in cauza nu poti face transfer de bunuri, bani si alte vrajeli intre 2 conturi cu acelasi IP

Adica, ma joc pe conturi separate, eu si sotia - dar eu am 2 conturi - nu pot transfera din contul 1 in 2 fara ce am folosit pana acum VPN sau reteaua telefonului

De aceea am intrebat...

PS. Mea culpa tuturor daca a-ti avut impresia ca va privesc in anumit fel, care ar putea fi considerat si gresit
Din contra, am postat aici, pentru ca de fiecare data cand am avut o problema care sa se ipeasca specificului acestui forum am intalnit persoane care au raspuns pozitiv

#8
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015
Ai putea incerca cu VPN in browser. Faci multiprofile la Firefox, si fiecare va fi cu "aia" a masii... Daca nu e cu transferuri de bani te poti descurca cu un cont free premium de 7 zile de la ZenMate. Il bagi in fiecare profil separat cu Ip-ul lui, mai bagi si Random Agent Spoofer si esti gata sa te joci. Daca vrei sa faci alte magarii, sunt si pentru alea solutii doar ca aici pe forum nu se promoveaza asa ceva, asa ca nu pot sa iti explic ce si cum.

Bafta

Edited by blade0blade, 17 February 2017 - 23:08.


#9
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
apropo de browser... opera, in modul "private vindow" are vpn inclus, prin server opera, deci cu alt ip. e drept, cu viteza mai mica, dar fara software suplimentar.
se pot folosi simultan 2 browsere opera, unul normal si unul in "private mode".

[ http://i67.tinypic.com/jj9ytu.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Folosesti Firefox cu proxy de pe net si Chrome normal. Firefox o sa iti treaca accesarile prin proxy iar Chrome va folosi IP-ul normal.

Sau folosesti TOR Browser.

Edited by Tort, 18 February 2017 - 04:34.


#11
suca_a_lu_zapacitu

suca_a_lu_zapacitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.07.2014
La ce joc iti trebuie ?  Iti spun eu cum se face. Stii ca e impotriva regulilor jocului ?

#12
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Daca te descurci un VPN... plateste pentru un soft full de geul asta.

#13
galbenpal

galbenpal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 26.11.2006
Jocul este Fishao... Regulile lor permit multi-account dar nu ai voie sa faci transfer intre ele (se poate face transfer, inclusiv banii din joc - nu banii reali utilizand o a terta persoana cu retea diferita) - adica sunt destul de flexibili

este total neindicat sa te combini incercand sa fraudezi jocul - mai ales daca ai un level destul de mare - deci nu marjez pe asta...

O sa incerc sa vad cum procedez cu cele 2 idei despre browsere (Firefox, Opera)

Intrucat activitatea in al doilea cont este destul de redusa - cam jumate de ora la fiecare 24 de ore si impartita in 2 - 3 reprize nu vad castigul sa platesc pentru un VPN nelimitat sau ceva de genul - soft specializat - intr-o expresie

Oricum, multumesc frumos... :)

#14
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007

Quote

i. NU SE ACCEPTA nici un fel de cerere de sfaturi in situatii in care scopul final este:
... a) eludarea sistemelor de securitate ale unei retele


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate