Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Trei zile de acces fără abonament la HBO3

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
atys

atys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 18.07.2006
deci la UPC cu pachetul analogic 27 ron mai pot sa vizonez inca 70 posturi digitale gratuit.

Edited by atys, 18 February 2017 - 17:18.


#38
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Mai exista posturile HBO? Posted Image

#39
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

View Postarbuneaionut, on 18 februarie 2017 - 18:12, said:

Mai exista posturile HBO? Posted Image
Nu. S-au închis. :)

#40
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View PostKalman2007, on 18 februarie 2017 - 18:19, said:

Nu. S-au închis. Posted Image
Mai bine...si asa sunt varza. DigiFilmu ii bate la....si daca-i adevarat ce se zvoneste ca cei de la RCS-RDS vor sa lanseze si DigiFilm2 pachetul lor ExtraPack ramane pe locul 2. Mai au un pic si or sa bage si reclame de bune ce sunt ca doar sunt versiunile pe Romania. Asa-i in Romania... alti operatori nu retransmit posturile Digi pe motiv ca-s ale concurentei...in schimb retransmit pe bani multi posturi straine care-si bat joc de abonatul roman prin calitatea programelor transmise si a reclamei abundente

Edited by arbuneaionut, 20 February 2017 - 09:10.


#41
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Reclame pe canalele HBO? Posted Image E clar că nu știi cum funcționează canalele astea și ce filme difuzează altfel ai știi că nu are cum să fie peste DigiFilm care are premiere mult mai puține. Deci dacă DF bagă filme mai vechi e ok, AMC cu seriale foarte noi și filme vechi este un gunoi. Practic ce nu există la RDS e un gunoi pentru tine.
Unde se zvonește despre DigiFilm 2? Adică ei nu mai introduc nimic pe DigiPlay (sunt numai 25 de filme) dar ar mai lansa încă un post de filme care evident costă mai mult?

Edited by Kalman2007, 20 February 2017 - 13:53.


#42
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
M-am uitat toata duminica  .Patru episoade dintr-un  serial  foarte bun , cateva ore ne-am uitat, cu viata unei familii americane , el  farmacist ea profesoara . Foarte bun a fost . Abia ma induram sa ies la o tigara intre ele . Nici o publicitate nu este,  intre filme prezinta doar un alt film cateva secunde . Ma face sa aleg si eu grila extinsa .Posted Image

Edited by GingisHan2015, 20 February 2017 - 13:58.


#43
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.08.2007
Pe Focus sat se deschide si Hbo ...inafara de hbo3. Pachet Familia+mozaic

#44
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007

View Postarbuneaionut, on 20 februarie 2017 - 09:07, said:

Mai bine...si asa sunt varza. DigiFilmu ii bate la....si daca-i adevarat ce se zvoneste ca cei de la RCS-RDS vor sa lanseze si DigiFilm2 pachetul lor ExtraPack ramane pe locul 2. Mai au un pic si or sa bage si reclame de bune ce sunt ca doar sunt versiunile pe Romania. Asa-i in Romania... alti operatori nu retransmit posturile Digi pe motiv ca-s ale concurentei...in schimb retransmit pe bani multi posturi straine care-si bat joc de abonatul roman prin calitatea programelor transmise si a reclamei abundente
Esti intr-o grava eroare, my friend. Nu ai cum sa compari un canal de filme (Digifilm) cu alte 5 din pachetul MaxPack, dintre care 4 sunt si-n HD. Bineinteles ca DigiFilm este foarte bun, dar la fel de bune sunt si celelalte 5 si in plus calitatea imaginii si a sunetului este superioara.

#45
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

View Postarbuneaionut, on 20 februarie 2017 - 09:07, said:

Mai bine...si asa sunt varza. DigiFilmu ii bate la....si daca-i adevarat ce se zvoneste ca cei de la RCS-RDS vor sa lanseze si DigiFilm2 pachetul lor ExtraPack ramane pe locul 2. Mai au un pic si or sa bage si reclame de bune ce sunt ca doar sunt versiunile pe Romania. Asa-i in Romania... alti operatori nu retransmit posturile Digi pe motiv ca-s ale concurentei...in schimb retransmit pe bani multi posturi straine care-si bat joc de abonatul roman prin calitatea programelor transmise si a reclamei abundente
Arbunea, ție așa ți-e naturelul sau îți bați joc de toți cei ce mai citim pe aici?

#46
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 12.11.2011
Ar fi interesantă revenirea extraopțiunii Cinemax.

#47
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View PostOrangetm, on 21 februarie 2017 - 23:01, said:

Arbunea, ție așa ți-e naturelul sau îți bați joc de toți cei ce mai citim pe aici?
Nu-mi bat joc de nimeni...este o parere strict personala ... versiunile pentru Romania sunt exact ceea ce sunt de 3-4 euro... inferioare celor din Ungaria, Polonia..etc...

View PostKalman2007, on 20 februarie 2017 - 13:53, said:

Deci dacă DF bagă filme mai vechi e ok, AMC cu seriale foarte noi și filme vechi este un gunoi. Practic ce nu există la RDS e un gunoi pentru tine.
DigiFilmu are audienta mai mare decat AMC la orice ora din zi si din noapte... si este transmis de catre un singur operator.

View PostKalman2007, on 20 februarie 2017 - 13:53, said:

Reclame pe canalele HBO? Posted Image
..citeste cu atentie ce am scris.... "mai au in pic".... N-ar fi imposibil... in Romania se poate orice

#48
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
1. zi-mi 5 filme foarte bune vazute in ultima luna pe DigiFilm
2. AMC e la UPC in pachetul Maxim, in timp ce DF ajunge la cateva milioane de abonati, GRATIS
3. legea nu permite pentru posturile pay-per-view sa introduca reclame...

#49
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 30.12.2010

View Postraduors, on 24 februarie 2017 - 15:01, said:

3. legea nu permite pentru posturile pay-per-view sa introduca reclame...
Acum ceva ani HBO Romania a bagat reclame in pauzele dintre doua filme. Treaba a tinut cateva luni, mai putin de un an in orice caz.

#50
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
ce inseamna acum cativa ani... ca eu am hbo de vreo 8 ani si nu am vazut

#51
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

View Postraduors, on 24 februarie 2017 - 22:15, said:

ce inseamna acum cativa ani... ca eu am hbo de vreo 8 ani si nu am vazut

Asa este, am vazut si eu perioada de reclame pe Hbo. E mai bine de 8 ani in urma, dar intre filme se difuza publicitate. Are dreptate colegul!

#52
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Publicitate sau promo ? Eu nu imi aduca aminte de reclame pe canalele HBO.

#53
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

View Postdanv6, on 24 februarie 2017 - 21:32, said:

Acum ceva ani HBO Romania a bagat reclame in pauzele dintre doua filme. Treaba a tinut cateva luni, mai putin de un an in orice caz.
Tocmai vroiam sa scriu asta si m-ai ajutat...MS..like din partea mea

View Postcatalinman, on 25 februarie 2017 - 13:40, said:

Publicitate sau promo ? Eu nu imi aduca aminte de reclame pe canalele HBO.
Erau reclame ..nu promo..chestia a tinut vreo 2-3 luni in urma cu multi ani... insa nu cred ca aparuse optiunea HBo in digital...era pe analogic cu filtrele alea cand ma chinuiam cu tot felu de rahaturi de filtre cu suruburi, bobine si trimere  pe langa TV sa-l prind* Posted Image ...ORICAND ma astept la asa ceva la versiunile HBO pe Romania... ca doar abonatii romani sunt luati de prosti de "trusturile" din SUA... si nu numai (cazul Bechtel)

*- atunci HBO ala era mai tare decat cele 3 HBO de acum..chiar avea valoarea celor de afara...acum cei pe un HBO...vezi pe alealate lunile urmatoare.... mai bine un post da' bun decat 3 pline cu r@h@turi

Edited by arbuneaionut, 25 February 2017 - 16:24.


#54
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Acum vreo 10 ani aveau ceva parteneriat cu Peroni, prezentau filmul serii, asa ceva. Era o chestie de 5-6 secunde inainte de film.
Versiunile pt. Romania, Ungaria, Cehia, Slovacia, Bulgaria si Polonia sunt 99% identice. Difera uneori data premierei, in general cu avantaj Romania, uneori de cateva saptamani.
DF2 nu se lanseaza, nu curand. DF nu se poate compara din pacate cu HBO, din mai multe motive:
- posibilitati financiare (tot se facea gargara acum vreo 2 ani cu Netflixul si veniturile lor, atunci cei de la HBO si-au facut publice prima data situatiile financiare, de atunci s-au calmat toti)
- continut original
- contacte directe cu studiourile (detinut de Time Warner, frate cu Warner Bros)
- continut original
- expunere
- continut original
-sigur mai sunt si altele
-continut original

http://www.cnbc.com/...first-time.html

Edited by eminemscu, 25 February 2017 - 17:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate