Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Andreea Bocelli

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007
Am primit un sms de la Telekom cu un cod care iti ofera o reducere de 20% la concertele de la Cluj sau Bucuresti ale lui Bocceli; cine este interesat sa lase mesaj
http://andreabocelli.telekom.ro/

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai pune-l
sunt mari sanse sa fie un singur cod

btw... mai exista telekom?

#3
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Si eu am primit da' ce sa fac cu el.... sa dau bani ca sa aud cum canta un orb? Posted Image. Nu-l mai asculta nimeni in Italia si vine sa cante in Romania...la fel cum face si Toto Cutugno de vine sa cante generatiei epocii de aur cu 3 ore de program la tv si care cand auzeau un cantaret strain li s-a intiparit in minte ca ala este vreo mare vedeta

Edited by arbuneaionut, 17 February 2017 - 09:21.


#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,960
  • Înscris: 18.12.2007
Exista topic dedicat pentru promotii: https://forum.softpe...-topic-general/

#5
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,520
  • Înscris: 16.03.2007

 Nero-d, on 17 februarie 2017 - 08:51, said:

btw... mai exista telekom?

mai exista Andrea Bocelli?

#6
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,178
  • Înscris: 27.06.2007

 Nero-d, on 17 februarie 2017 - 08:51, said:

pai pune-l
sunt mari sanse sa fie un singur cod
657254987

 AlexEn, on 17 februarie 2017 - 09:32, said:

Exista topic dedicat pentru promotii: https://forum.softpe...-topic-general/
da, era intre doua promoti - una la tigai si alta la bormasini

Edited by STARTREK1, 17 February 2017 - 10:04.


#7
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004

 laffin, on 17 februarie 2017 - 09:36, said:


mai exista Andrea Bocelli?

Ce-i drept, nu-i asa popular ca si guta

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
La Guta nu ai nici o reducere ? Ceva concert la valoare ? Posted Image

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

 arbuneaionut, on 17 februarie 2017 - 09:19, said:

Si eu am primit da' ce sa fac cu el.... sa dau bani ca sa aud cum canta un orb? Posted Image. Nu-l mai asculta nimeni in Italia si vine sa cante in Romania...la fel cum face si Toto Cutugno de vine sa cante generatiei epocii de aur cu 3 ore de program la tv si care cand auzeau un cantaret strain li s-a intiparit in minte ca ala este vreo mare vedeta

Cu tot respectul,da' sunteti multi din astia?

ps.
Pentru corecta informare,tin sa-ti precizez ca generatia epocii de aur n-avea 3 ore de program zilnic la TV.Avea doar 2 ore.
Dar degeaba iti explic,n-am cui.Ce ai scris mai sus denota carente majore atat in comportament cat si in gandire.Banuiesc ca esti un reprezentant al tinerei generatii,aia care ar trebui sa repuna Romania pe rotile de pe care au deturnat-o generatiile epocii de aur.Dar slabe sperante de asa ceva.

#10
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Si care e generatia epocii de aur ? Eu dau 2 lei pe ea. Toate generatiile trebuie respectate, nu trebuie sa generalizam.

#11
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Nu cred ca are vreo relevanta treaba cu generatiile, dar dupa ce a scris eu i-as da 12$ (conform pozei de profil).Posted Image

Edited by warchilde, 17 February 2017 - 11:00.


#12
Axel2015

Axel2015

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 10.02.2016
Defapt, am prins si TVR 2.

#13
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Ca tot vorbim de cantareti.
Stiam o melodie "la noi la Braila/la Tanti Elvira/Usor se catiga lira/Femeia munceste/Barbatul plateste"
Scuze adevaratilor braileni..
Eu ii dau 12,1$. Nu vedeti ca in afara de jignirea ca e orb altceva nu poate sa spuna?
De ce va luati de el, nu realizati ca atata poate..A comentat cumva ca AB nu il poate lua do de sus, sau pe mi bemol? A zis ca nu traieste melodiile? Nu. Deci ..generatia prost tv...

Edited by Prien, 17 February 2017 - 12:02.


#14
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007

 arbuneaionut, on 17 februarie 2017 - 09:19, said:

Nu-l mai asculta nimeni in Italia si vine sa cante in Romania...
Pai nu-l asculta doar in Italia, ci in toata lumea ...

Citez de pe Wikipedia:
"He has sold over 80 million albums worldwide, making him the biggest-selling singer in the history of Classical music.

With the release of his classical album, Sacred Arias, Bocelli captured a listing in the Guinness Book of World Records, as he simultaneously held the No. 1, 2 and 3 positions on the U.S. Classical albums charts. The next three-and-a-half years followed with Bocelli holding permanent residency at the No. 1 spot. Six of his albums have since reached the Top 10 on the Billboard 200, and a record-setting 8, have topped the classical albums charts in the United States.
With 5 million units sold worldwide, Sacred Arias became the biggest-selling classical album by a solo artist of all time, and with over 20 million copies sold worldwide, his 1997 pop album, Romanza, became the best-selling album by an Italian artist of any genre in history, as well as the best-selling album by a foreign artist in Canada, and a number of other countries in Europe and Latin America. The album's first single, "Time to Say Goodbye", topped charts all across Europe, including Germany, where it stayed at the top of the charts for fourteen consecutive weeks, breaking the all-time sales record, with over 3 million copies sold in the country. The single went on to sell over 12 million copies worldwide, making it one of the best-selling singles of all time. He is widely regarded as the most popular Italian and classical singer in the world"

Dupa cum vezi (daca stii engleza), omul detine o gramada de recorduri in multe tari ... Italia e doar patria mama. In Germania are cel mai vandut single din toate timpurile, in SUA detine diverse recorduri de vanzari la albume clasice printre care si cele mai multe albume nr. 1 ca vanzari, iar la nivel mondial e cel mai vandut artist clasic din toate timpurile.

Ca exista italieni care prefera sa asculte Nikki Minaj, The Weeknd si Rihanna in loc de Bocelli, sunt convins ca exista o gramada, dar asta nu schimba cu nimic lucrurile ...

#15
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

 arbuneaionut, on 17 februarie 2017 - 09:19, said:

Si eu am primit da' ce sa fac cu el.... sa dau bani ca sa aud cum canta un orb? Posted Image.
...
Habar nu ai despre ce vorbesti.
In primul rand e o voce incredibila.
In al doilea rand, este un om cu o poveste impresionanta in spate. Dar e drept, nu misca absolut cu nimic pe cei care dau dovada de ignoranta, lipsa de cultura in general, lipsa de educatie (... un orb).
Ai ratat minunata ocazie sa taci si sa ne lasi impresia ca poate nu e asa de grav... dar ai vorbit si ai inlaturat orice dubii.

Felicitari initiatorului pentru cod. Poate cineva o sa se bucure de reducerea asta si in primul rand sa se bucure de o voce extraordinara si un om extraordinar.

#16
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,696
  • Înscris: 23.04.2007

 arbuneaionut, on 17 februarie 2017 - 09:19, said:

generatiei epocii de aur cu 3 ore de program la tv si care cand auzeau un cantaret strain li s-a intiparit in minte ca ala este vreo mare vedeta
Poate asa erati voi pe la Braila ...mai ghinionisti Posted Image

Edited by adrian_r5, 17 February 2017 - 13:12.


#17
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Dar cine nu te lasa in pace? Tu te-ai bagat ca ......................

off-topic: Aerosmith si Guns N Roses n-au ce sa caute pe acelasi rand cu tanti ga ga si cu "riahnna". E pacat de ei, astia nici macar nu-s niste orbi, dar e amuzant ca te-ai obosit sa cauti niste trupe bune (cine asculta Guns nu poate zice de Bocelli ca e doar un orb).

#18
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,863
  • Înscris: 14.08.2007
Bocelli a mai fost o singura data in Romania, in schimb Guns'n'Roses a fost deja de 2 ori, iar Slash a fost chiar de mai multe ori. Eu zic ca nu intelegi despre ce vorbesti. Toto Cutugno da, vine des, pentru ca e mult mai ieftin (are si 70 de ani), Bocelli e destul de scump de adus si e inca in voga, are albume recente de succes.

Eu sunt fan GNR/rock, dar decât sa-l vad pe Axl in halul in care a ajuns, mai bine merg la Bocelli, care e in aceeasi forma maxima. Personal ascult si GNR, si Bocelli, si Toto, dar dintre ei Bocelli e singurul in forma maxima, iar Toto la 70 de ani e mai in forma decât Axl. Nu mai zic ca Bocelli si Toto se prezinta ca niste profesionisti in concerte, Axl se comporta ca un tembel, intarzie mult la concerte, câteodată nu vine deloc, canta ca naiba de multe ori, etc. Axl o fi foarte bun ca artist, dar si-a distrus si viata lui si formatia, iar ca om e "varza".

Edited by utopium, 17 February 2017 - 18:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate