Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

reincarcare cartuse cu chip !

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
florin29x

florin29x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.02.2006
As vrea sa stiu ce metode de reincarcare a unui cartus de imprimanta model EPSON TO 611 exista.. am fost la o firma cu profil de "service" si tipul de acolo mi-a zis ca cartusul are chip si nu poate fi incarcat  <_< .. am cautat ceva pe net.. si am vazut ca ar exista niste resettere pentru cartuse EPSON ?? as vrea sa stiu mai multe pareri in privinta asta ?

#2
Aries(ro)

Aries(ro)

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 22.03.2004
Exista si o versiune software de resetter.
http://www.ssclg.com/epsone.shtml
Vezi daca apare imprimanta ta in lista si citeste cu atentie ce trebuie sa faci, in mod normal softul merge.

#3
cipol

cipol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.12.2004
uite aici o adresa care s-ar putea sa te ajute


http://www.rastero.r...34f28facf151a9d




sper sa iti fie de ajutor

#4
Re-Atum

Re-Atum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.01.2005
la mine nu a mers programelul, dar am facut rost de un resetator hardware. stii cumva cum se incarca cartusul epson? care sunt procedurile, cu seringa, aer..

#5
buhaiul

buhaiul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.07.2004
Cele mai competitive preturi la cartuse EPSON: www.lte.ro
Chip resetter universal EPSON - 30 RON !!!

#6
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006
am si eu un cartus epson tot TO611 si vreau sa-l umplu da am vazut pe net ca e mai complicat decat la alte tipuri de imprimante, naspa...  :death:      intrebarea mea e dupa ce ii resetezi cipul cu programelul ala cum il umpli? cu o seringa? si pe unde?


de unde ati luat chestia aia de resetat cartusul? gasesc asa ceva in romania?

#7
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006
nu stie nimeni cum se umple efectiv un cartus epson?  :mellow:

#8
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006
mda ati fost de mare ajutor....
orricum am gasit pe site-ul asta    daca mai e cineva interesat

#9
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006
poate e cineva interesat:  uitati cum arata un cartus epson TO611 ( TO 612, 613 si 614 ) , asta daca vreti sa umpleti asa ceva, ca un set nou costa doar 130 sau 140 RON.... :death:

la proiectarea cartusului au avut grija sa-l faca cat mai greu de umplut, nici pana acum nu mi-am dat seama exact care e traseul cernelei :D  

cert e  ca tot la-m umplut pana la urma :naughty:

Attached File  epson_1.JPG   85.06K   833 downloads Attached File  epson_2.JPG   202.61K   658 downloads

#10
feretech

feretech

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 17.03.2006

 j1mmy, on Aug 3 2006, 10:29, said:

mda ati fost de mare ajutor....
orricum am gasit pe site-ul asta    daca mai e cineva interesat

   Eu am incercat sa incarc jos intre iesire cerneala si supapa...si la sfirsit am obturat gaura cu ceara.Metoda ta ar fi mai ideala dar am o nelamure...pe poza se vede ca cind ai facut gaura spre camera unde trebuie introdus cerneala sus ai penetrat inca un canal care merge spre camera de admisia aer.Asa chiar daca inchizi (obturezi gaura facuta) ia aer cerneala prin canal si toata cerneala se va scurge in imprimanta.Nu sa intimplat cumva asa sau totul este OK?
feretech

#11
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Se poate curata cumva o duza de la capul de printare de la o imprimanta Epson D68 ce foloseste astfel de cartuse? Doar cea de la CYAN  nu vrea sa printeze. Restul merg OK. (cartusul nu are pe el duzele de printare - sunt pe subansamblul mobil pe care nu prea cred ca il pot demonta).
Am facut "nozzle check" dar fara rezultat.

#12
djlove

djlove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.11.2005
pana la urma se poate reseta chipul de la cartus(imprimanta epson stylus c45)
help :worthy:

Edited by djlove, 11 December 2006 - 13:22.


#13
radgili

radgili

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2007

 djlove, on Dec 11 2006, 13:21, said:

pana la urma se poate reseta chipul de la cartus(imprimanta epson stylus c45)
help :worthy:
se poate reseta
te costa 450.000 lei  + taxe postale
Daca vrei iti trimit un resetter.
:peacefingers:

#14
[email protected]

[email protected]

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.10.2004
salut,

sunt nou pe aici si nu vreau sa fi acuzat de ca fac marketing dar aceste cartuse nu merita reancarcate deoarece exista pe piata capitalista si cartuse compatibile.
acestea se gasesc la pretul de 17 ron tva inclus - in cazul nostru: t...611,t...612 ..... deci la numai 68 ron setul si credeti-ma sunt aproape la del de bune calitativ (eu cel putin nu am vazut o diferenta plus semnificativa la cele originale).
este drept imprimanta sesizeaza ca nu sunt produse de epson dar functioneaza corect limitandu-se doar la a afisa un mesaj de genul (epson recomanda sa folositi cartuse originale, bla bla bla)
recomand utilizarea a doua trei seturi de compatibile alternata cu un set de original deoarece capul de scriere al imprimantei se imbacseste si cartusele originale contin in cerneala si un compus solvent care odata cu scrierea face si curatarea acestuia (al capuli de scriere)
in rest ce sa va zic, la banii astia merita sa printam toata ziua - pt detalii fisierul atasat

Attached Files



#15
costin_outlaw

costin_outlaw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.10.2007
salutare.....am si eu o mare rugaminte ....am citit pe aici ce ati scris si sunt putin in ceata.pentru inceput vreau sa spun ca am o imprimanta EPSON STYLUS DX5000...cu urmatoarele cartuse : T0711,T0712,T0713,T0714...intrebarea ar fi urmatoarea: as vrea sa reincarc cartusele(nu am mai facut-o pana acum) si nu stiu care e procedura???? fara a se face resetarea aceea nu se poate ?e obligatorie ? si daca da ,cum se face ? se face la centre specializate ? sau acasa ? am intrebat la cateva centre de reincarcare si mi-au spus ca are chip si nu le poate reincarca. cum sa fac? va rog sa ma ajutati.....multumesc

#16
scorpio3

scorpio3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 11.10.2007
Salut. Am Epson Stylus C48. Am reusit sa umplu cartusele(zic eu), dar mai am inca probleme cu cipul. Ma poate ajuta cineva?
Din cate am citit p-aici se pare este nevoie de ceva aparat pentru resetat cipul catrusului?
Nu exista nici un program care sa "pacaleasca" imprimanta ca are cartus nou chiar daca este reumplut?

#17
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

 costin_outlaw, on Mar 6 2008, 20:11, said:

salutare.....am si eu o mare rugaminte ....am citit pe aici ce ati scris si sunt putin in ceata.pentru inceput vreau sa spun ca am o imprimanta EPSON STYLUS DX5000...cu urmatoarele cartuse : T0711,T0712,T0713,T0714...intrebarea ar fi urmatoarea: as vrea sa reincarc cartusele(nu am mai facut-o pana acum) si nu stiu care e procedura???? fara a se face resetarea aceea nu se poate ?e obligatorie ? si daca da ,cum se face ? se face la centre specializate ? sau acasa ? am intrebat la cateva centre de reincarcare si mi-au spus ca are chip si nu le poate reincarca. cum sa fac? va rog sa ma ajutati.....multumesc


Cartusele tale sunt foarte dificil sau chiar imposibil de reumplut (acasa nu cred ca vei reusii) in plus resetarea este obligatorie, asa dar cea mai buna solutie este sa-ti cumperi cartuse compatibile. Am si eu astfel de cartuse la pretul de 23 Lei bucata, daca esti interesant spune-mi si iti trimit.

P.S Ideea e ca trebuie sa faci ceva si sa nu lasi imprimata fara cartus pentru ca risti infundarea duzelor de la capul de printare si atunci o sa ai alte belele.

#18
daniborca

daniborca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 23.10.2003

 daniel21, on Jun 7 2008, 13:03, said:

Cartusele tale sunt foarte dificil sau chiar imposibil de reumplut (acasa nu cred ca vei reusii) in plus resetarea este obligatorie, asa dar cea mai buna solutie este sa-ti cumperi cartuse compatibile. Am si eu astfel de cartuse la pretul de 23 Lei bucata, daca esti interesant spune-mi si iti trimit.

P.S Ideea e ca trebuie sa faci ceva si sa nu lasi imprimata fara cartus pentru ca risti infundarea duzelor de la capul de printare si atunci o sa ai alte belele.

Ma interesa si pe mine ceva compatibile pentru DX4850, are 4 cartuse 611,612,613 si 614.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate