Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mitul urban al binomului securisti-procurori

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
821 replies to this topic

Poll: Mitul urban al binomului securisti-procurori (130 member(s) have cast votes)

Considerati ca in momentul de fata "binomul" reprezinta o amenintare la adresa tarii, a populatiei?

  1. Da (probabil si de influenta externa). (28 votes [21.54%] - View)

    Percentage of vote: 21.54%

  2. Da (probabil de orchestratie exclusiv interna). (4 votes [3.08%] - View)

    Percentage of vote: 3.08%

  3. Nu. (90 votes [69.23%] - View)

    Percentage of vote: 69.23%

  4. Nu stiu. (8 votes [6.15%] - View)

    Percentage of vote: 6.15%

Aveti experiente personale sau relatate de cunoscuti in ce priveste abuzuri, hartuiri, imixtiuni in viata privata din partea "binomului"

  1. Da. (13 votes [10.00%] - View)

    Percentage of vote: 10.00%

  2. Nu. (117 votes [90.00%] - View)

    Percentage of vote: 90.00%

Credeti ca toata tevatura anti-binom din presa e menita doar sa ascunda sub pres problema coruptiei si ca e o mare manipulare?

  1. Da. (93 votes [71.54%] - View)

    Percentage of vote: 71.54%

  2. Nu. (31 votes [23.85%] - View)

    Percentage of vote: 23.85%

  3. Nu stiu. (6 votes [4.62%] - View)

    Percentage of vote: 4.62%

Vote Guests cannot vote

#1
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Prea multa introducere nu o sa fac.
Ceea ce urmaresc este un sondaj si sa vedem si eventuale relatari anectodice/experiente personale.
Asadar, cu totii asistam zilele astea la un asalt asupra maleficului binom SRI-DNA. Considerat plin de lichele, de javre, securisti nenorociti care vor sa acapareze tara, sa ne subjuge, sa se hraneasca din noi.

O chintesenta a justificarii obsesiei:

View Posttomaso, on 16 februarie 2017 - 23:48, said:

Securiștii vor să ne înrobească, să fim sclavii lor, să fim hrana lor.  Ne atacă libertatea și drepturile, ne invadează intimitatea și demnitatea.
Îți dai seama, sper, că nu-mi pasă de hoți în fața unei asemenea amenințări.

E drept, binomul e doar unul din balauri. Mai sunt sorosistii, multinationalele, fortele obscure, masonii si alte specii de reptilieni.
Evident, nu discutam despre astia aici.
Va rog sa va expuneti parerea/experientele. Fara detalii prea multe, fara date concrete, doar sinteza, eventual impersonalizata.

Edited by Bean, 17 February 2017 - 00:31.


#2
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
Daca prin binom intelegem o colaborare stransa intre DNA si SRI ce are ca rezultat trimiterea hotilor la puscarie atunci eu ma ridic in picioare si aplaud binomul. Ca le asculta telefoanele cu mandate sau fara, ca le-au plantat microfoane in casa fara sa aiba voie sau mai stiu eu ce, MI SE RUPE. Avem mii de oameni politici ce nu-si pot justifica averea, de la Iohannis, la Dragnea, la Tariceanu, Basescu, Ponta, Udrea pana la ultimii cacati din sate uitate de Dumnezeu, daca binomul ii baga la puscarie ca nu s-au sters corect la cur (pentru ca nu ii pot prinde cu adevaratele potlogarii), atunci eu ma simt mult mai implinit/razbunat. Cam asta ar fi binomul bun in viziunea mea.

Binomul malefic este cel mentionat de Zardato in topicul precedent: Ghita - Voiculescu, adica RTV - Antena 3.

#3
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
W T F este acest topic Posted Image

#4
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostBenderbut, on 17 februarie 2017 - 00:30, said:

W T F este acest topic Posted Image

Vocea pieței.
Testează să vadă cât de iubiți sunt securiștii.

#5
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostBenderbut, on 17 februarie 2017 - 00:30, said:

W T F este acest topic Posted Image
Sunt foarte multe voci disperate in vremurile curente care afirma ca Romania este sugrumata de binom si ca PSD a venit sa ne salveze.
SI problema amenintarii e ridicata la rang de catastrofa nationala.
Vreau sa vad si eu cum au fost si  sunt oamenii afectati de acesti balauri ai serviciilor si procuratura.
Ca sa inteleg unde este amenintarea.

View Posttomaso, on 17 februarie 2017 - 00:32, said:

Vocea pieței.
Testează să vadă cât de iubiți sunt securiștii.
Nu, tati.
Vreau sa vad daca se poate demonta acest mit si daca se poate spune "Busted!"

Ca de partea cealalta avem coruptia, un boala extrem de concreta care cangreneaza Romania. Un topic cu chestionar in acest sens era un truism.

#6
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostBean, on 17 februarie 2017 - 00:23, said:

Ceea ce urmaresc este un sondaj si sa vedem si eventuale relatari anectodice/experiente personale.

Ar fi fost fair să nu sugerezi nimic prin titlu, dacă chiar erai interesat.

Eu consider că binomul  procurori-securiști este ceva demonstrat, documentat și arhicunoscut.   A spune că-i mit urban unei evidențe este o chestie neserioasă, care duce discuția în derizoriu.
Un minim de respect și pentru cei cu opinii contrare ar fi fost de dorit, dar asta este, fiecare are nivelul deonotologic propriu și personal.

#7
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postalex1912, on 17 februarie 2017 - 00:30, said:

Daca prin binom intelegem o colaborare stransa intre DNA si SRI ce are ca rezultat trimiterea hotilor la puscarie atunci eu ma ridic in picioare si aplaud binomul. Ca le asculta telefoanele cu mandate sau fara, ca le-au plantat microfoane in casa fara sa aiba voie sau mai stiu eu ce, MI SE RUPE. Avem mii de oameni politici ce nu-si pot justifica averea, de la Iohannis, la Dragnea, la Tariceanu, Basescu, Ponta, Udrea pana la ultimii cacati din sate uitate de Dumnezeu, ...
Deci preferi sa nu se respecte drepturile omului, dar in acelasi timp nici sa nu existe legislatie cu privire la controlul averilor ?
Spune-mi ca asta nu serveste securistilor...

#8
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cred ca fiecare e liber sa aleaga ce doreste, indiferent de consecinte.
Se vede inca din poza de profil al initiatorului acestui topic ca este ANTI-PSD , asa ca frustrarile ar trebui tinute deoparte. Credeti ca in celelalte partide nu sunt oameni la fel ?

#9
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostBean, on 17 februarie 2017 - 00:35, said:

Ca de partea cealalta avem coruptia, un boala extrem de concreta care cangreneaza Romania. Un topic cu chestionar in acest sens era un truism.


Corupția este un mit urban.

#10
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Posttomaso, on 17 februarie 2017 - 00:35, said:

Ar fi fost fair să nu sugerezi nimic prin titlu, dacă chiar erai interesat.

Eu consider că binomul  procurori-securiști este ceva demonstrat, documentat și arhicunoscut.   A spune că-i mit urban unei evidențe este o chestie neserioasă, care duce discuția în derizoriu.
Un minim de respect și pentru cei cu opinii contrare ar fi fost de dorit, dar asta este, fiecare are nivelul deonotologic propriu și personal.
Nu, e taman invers.
Am premeditat titlul si intrebarile tocmai ca sa ridic interesul abuzatilor si sa-i provoc sa dea din casa.
Sa vedem si noi amploarea acestui fenomen mult reclamat pe burtierele oficinelor.

#11
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Posttomaso, on 17 februarie 2017 - 00:36, said:

Corupția este un mit urban.
"Coruptia" este noul "dusman al poporului" din anii '50.

Un termen facil de folosit.

E usor sa gasesti "bubele" din societatea romaneasca: controlul averilor.
Numa' ca atunci cand le spui de asa ceva, binomul se uita pe sub masa la pantofi...

Edited by Hunor_66, 17 February 2017 - 00:39.


#12
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
"Mitul urban" e confirmat de DNA. Grosul mizeriilor l-au facut pana sa pice coldea. In momentul de fata i s-au mai taiat aripile, dar ceva tot mai exista.

Procurorul-șef al DNA, Laura Codruța Kovesi confirmă protocolul secret dintre instituțiile din justiție și serviciile secrete. Asta după ce procurorul general Augustin Lazăr a apărut într-o stenogramă spunînd despre acest acord.
"Aş vrea să precizez că nu am urmărit această înregistrare şi nu pot să ştiu exact ce se spune acolo sau dacă este vocea procurorului general. Asta este misiunea altor instituţii să decidă.
A existat un protocol, nu numai cu SRI. Există şi au existat protocoale cu mai multe instituţii şi s-au făcut în temeiul legii (...) Protocoalele s-au încheiat între Ministerul Public şi instituţiile în cauză.
http://www.evz.ro/pr...-confirmat.html

Nicio dilema, niciun secret.

Poate doar pentru propagandistii care incearca sa induca in eroare si sa faca jocul sua, sa duca mizeriile cu controlul strain al aparatului de stat mai departe(alarmati de faptul ca lumea s-a prins de ce se intampla).

Edited by MrReason, 17 February 2017 - 00:40.


#13
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View PostTruculMagic, on 17 februarie 2017 - 00:36, said:

Cred ca fiecare e liber sa aleaga ce doreste, indiferent de consecinte.
Se vede inca din poza de profil al initiatorului acestui topic ca este ANTI-PSD , asa ca frustrarile ar trebui tinute deoparte. Credeti ca in celelalte partide nu sunt oameni la fel ?
Nu importa frustrarile mele, desi ele exista si mi le recunosc.
Importa frustrarile tuturor.
Inclusiv cele ale celor care nu le impartasesc pe ale mele.

View Posttomaso, on 17 februarie 2017 - 00:36, said:

Corupția este un mit urban.

View PostHunor_66, on 17 februarie 2017 - 00:38, said:

"Coruptia" este noul "dusman al poporului" din anii '50.

Deci, Romania nu are nici o problema cu coruptia....

Ce sa inteleg? Ca starea de fapt (furt) e normalitate?
"Romanii nu sunt hoti, asa sunt ei"?

[ http://static1.businessinsider.com/image/4cc713cbcadcbbd4230a0000/motd-corruption.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
The most corrupt nations are in red.


Potrivit Transparency International, România se află pe locul trei în topul celor mai corupte ţări din Uniunea Europeană. În România, Indicele de Percepţie a Corupţiei a fost calculat pentru prima data în anul 1997, pentru ca în anul 2012 să fie inclus în Strategia Naţională Anticorupţie ca indicator de performanţă al acesteia. România îşi propunea ca ţintă pentru anul 2015 să înregistreze un scor 63 de puncte - egal cu media statelor Uniunii Europene.
IPC 2015 clasează România pe locul 58 în topul statelor lumii, cu un scor pe 46 de puncte, raportat la o medie a statelor Uniunii Europene de 65,36 de puncte.
Singurele ţări europene unde corupţia este percepută mai puternic decât la noi sunt Italia şi Bulgaria.

Edited by Bean, 17 February 2017 - 00:44.


#14
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Binomu ii simpatic, il derivezi, ii faci grafic, te descurci cumva cu el.
Problema ii ca mai avem un polinom a carui termeni nu-s cunoscuti numa partial: dragnea, tariceanu, iordache, grindeanu, nicolicea, serban, ghita, chiar si basescu mai nou plus toti din spatele lor la care le zornaie lanturile, care au primit puteri "in mod legitim" si pe asta nu stiu cum il putem rezolva.

Edited by gabyxm, 17 February 2017 - 00:43.


#15
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013
Avem doua exemple cu securisti care au subjugat mintile unor romani. Voiculescu si ghita, doi hoti, s-au imbogatit pe spinarea statului, prin afaceri cu statul.

Acesti securisti vad in DNA cea mai mare amenintare, in DNA si in cativa judecatori. Aceiasi pe care colegii, ca Tomaso, care spun ca ei combat securistii, dar au acelasi inamic precum securistii voiculescu si ghita, inamicul lor comun este DNA. Acesti securisti, precum si multi alti "oameni de afaceri de succes" precum adamescu, vantu, etc au avut sub o forma sau alta legaturi cu securitatea.

Deci securistii sunt hoti, iar punand mana pe economia Romaniei vor sa devina stapanii Romaniei, dupa modelul kaghebistilor lui putin.

Discursul lui Tomaso ia o tenta mocirloasa cand spune ca problema este DNA. Cum poate fi DNA problema cand securistii care fura Romania se tem de DNA si fac totul ca sa o demoleze prin uneltele lor politice, partidul-stat, PESEDE si aliatii (hotii securisti din penele, pemepe, evident alde). Securistii au o partea din puterea economica dobandita prin furtul banilor publici, iar bratul politic al securistilor este pesede.   Inamicul securistilor si al uneltelor lor este DNA. Opunandu-ne securistilor si uneltelor lor, sustinem DNA, singura institutie democratica care poate combate eficient securistii ciorditori ai banilor romanilor.


Deci, sustin DNA!

View Posttomaso, on 17 februarie 2017 - 00:36, said:



Corupția este un mit urban.

Pe bune? Nu exista coruptie in Romania? Mai scrie inca o data, te rog!

Edited by zardato, 17 February 2017 - 00:46.


#16
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014

View Posttomaso, on 17 februarie 2017 - 00:32, said:

Vocea pieței.
Testează să vadă cât de iubiți sunt securiștii.
SRI vad ca pe un lucru bun , procurorii la fel, insa cuvantul binom este asa de sinistru. Pare facut pentru a speria copii Posted Image

#17
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
DNA instituție democratică?! WTF?

Când a fost ultimul scrutin pentru alegerea procurorilor?

P.S.

Bean, actualizeză harta de la avatar!

Edited by spider_zero_sapte, 17 February 2017 - 00:50.


#18
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Inclin sa cred ca cei care zic "discussion about corruption is bullshit" sunt de fapt cei mai corupti.Posted Image

View PostBenderbut, on 17 februarie 2017 - 00:47, said:

SRI vad ca pe un lucru bun , procurorii la fel, insa cuvantul binom este asa de sinistru. Pare facut pentru a speria copii Posted Image
Loazele coruptilor?
Sperietoare pentru astia?
Eh, ar fi bine sa fie asa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate