Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

PROBLEMA FAN CURIER

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

View Postrumegus, on 16 februarie 2017 - 21:31, said:

Ce simplu din fata monitorului! Sunt curios cine are chef de tribunal, doi ani de procese, pt o suma de maxim 5 lei.
  Nu e pentru 5 lei.
  In instanta avocatul formuleaza plangerea si-ti spune cat meriti in speta ca despagubire.
Si va cere, oho, invocand  faptul ca ai avut nu's ce pagube, ca ai fost prejudiciat...asa merge treaba.
Avocatul il platesti pe chitanta si recuperezi banii in final de la firma, procesul il faci cu cheltuieli de judecata.
Doar ambitie, rabdare si tutun iti trebuie si vei avea satisfactie.

Edited by Topp, 16 February 2017 - 21:48.


#20
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Suna din nou fancourier, le dai cateva citate cu opc de aci de pe topic. Te vor rezolva, garantat.

#21
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,212
  • Înscris: 05.06.2002
au ei termene si conditii care ii acopera impotriva pretentiilor astora "oho" de despagubire. si cand le predai coletul insemna ca implicit esti de acord cu acele termene si conditii. problema asta e de competenta ANPC.

Edited by Fane, 16 February 2017 - 21:42.


#22
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

View PostDJPocaitul, on 16 februarie 2017 - 21:31, said:

Si eu sunt suparat pe fancourier...ca mi-au lovit aparate...odata m-au purtat pe drumuri si mi-au cerut 35 lei in plus...ca sa manance si ei ceva...sa bea o bere...dar nu le-am dat si au dus coletul la sediu. Acolo l-am ridicat fara sa mai platesc in plus. Dar nu i-am reclamat. Nu ma ocup cu asa ceva.
  Nu trebuie sa te ocupi cu asa ceva, ar fi interesant sa ai o asa ocupatie. :-)
Dar nici sa te lasi calcat mereu in picioare de catre cei pe care-i platesti nu se poate.  Nu poti intoarce la infinit celalalt obraz, DJ !
  Gandeste la o scara mai ampla: Oare cate astfel de cazuri au loc intr-o saptamana, intr-un judet doar ? Eh,  cum se vede acum ?
  Daca toti imbratisam atitudinea ta, inseamna ca ne meritam soarta si ei  fac burta mare fara a-si da interesul sa fie corecti.

View Postrid, on 16 februarie 2017 - 21:40, said:

Suna din nou fancourier, le dai cateva citate cu opc de aci de pe topic. Te vor rezolva, garantat.
  Dincolo de ironie, as paria ca daca vor auzi  de reclamatii vor deveni brusc concilianti.
Politica treptelor. Daca nu tine atitudinea de acum, de a cere tot ei bani, pasul urmator e sa-ti promita, sa-ti ofere...
Cam cum fac operatorii de telefonie cand le spui ca vrei sa pleci din reteaua lor.  Iti vor da, iti vor promite.
Insa nu trebuie sa-i sune initiatorul.
El trebuie sa se duca direct la OPC.

View PostFane, on 16 februarie 2017 - 21:41, said:

au ei termene si conditii care ii acopera impotriva pretentiilor astora "oho" de despagubire. si cand le predai coletul insemna ca implicit esti de acord cu acele termene si conditii. problema asta e de competenta ANPC.
  Da, insa  spui  generalitati.
Te indepartezi de speta. Concret:
  Soferul a calculat, clientul a platit  cat i s-a cerut, coletul n-a fost livrat.  Punct.

Edited by Topp, 16 February 2017 - 22:20.


#23
crull

crull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 10.01.2010
Cam asa a ajuns fan curierul, nu prea mai e ''oriunde cu placere''.
Soferi lor au multe atributii pe langa sofat, sunt prost platiti, de obicei muncesc peste program fara plata si asta pentru ca nu au facut ''norma' in timpul programului. Fan curier doreste calitate cu salarii proaste, cam la fel cu 90% din antreprenori.

#24
alexandruww2

alexandruww2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.09.2016
deasta folosesc eu olx - cargus cu verificare colet si pun ca suma de ramburs 10 lei :)) cand vreau sa trimit ceva unei rude intr-o localitate la mama dracu :))) caci stiu sigur ca ma va costa 24 de lei fix

#25
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Intra pe pagina lor de FB si posteaza comentarii cu situatia la cat mai multe postari. O sa te contacteze in maxim 2 ore si o sa se rezolve.  Euasa fac, pun toate rahaturile pe care le fac ei in comentarii la postarile lor. Sunt mai activi cand faci asta.

Mie mi-au adus un colet la adresa corecta, cu o singura problema, au gresit localitatea. Strada si numarul le-au nimerit, ma mai suna si agentul ca ce sa faca ca a venit si nu e nimeni. Nu cred, sunt la poarta si nu esti aici. Dupa 3 minute de convorbiri citeste eticheta si realizeaza ca adresa e buna, localitatea nu. Dupa postarile de rigoare mi-a ajuns coletul pana seara cu o masina trimisa intre localtitati sa il aduca.  Pana la FB, exacta asa faceaum sa vedem, maine e inapoi la depozit, pe poimaine il aveti bla bla.  Bine ca au gresit doar cu 20 de km :D

Edited by PoeOvidiu, 17 February 2017 - 07:48.


#26
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

View PostPoeOvidiu, on 17 februarie 2017 - 07:43, said:

Intra pe pagina lor de FB si posteaza comentarii cu situatia la cat mai multe postari. O sa te contacteze in maxim 2 ore si o sa se rezolve.  Euasa fac, pun toate rahaturile pe care le fac ei in comentarii la postarile lor. Sunt mai activi cand faci asta.

Mie mi-au adus un colet la adresa corecta, cu o singura problema, au gresit localitatea. Strada si numarul le-au nimerit, ma mai suna si agentul ca ce sa faca ca a venit si nu e nimeni. Nu cred, sunt la poarta si nu esti aici. Dupa 3 minute de convorbiri citeste eticheta si realizeaza ca adresa e buna, localitatea nu. Dupa postarile de rigoare mi-a ajuns coletul pana seara cu o masina trimisa intre localtitati sa il aduca.  Pana la FB, exacta asa faceaum sa vedem, maine e inapoi la depozit, pe poimaine il aveti bla bla.  Bine ca au gresit doar cu 20 de km Posted Image
Cred ca asa o sa procedez.

#27
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Pune si poza cu AWBul, sa vedem ce ai platit.

#28
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

View Postsorin147, on 17 februarie 2017 - 08:20, said:

Pune si poza cu AWBul, sa vedem ce ai platit.
Aceasta este factura simplificata.

Attached Files



#29
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Si AWBul, ca acolo scrie ce e mai important?

#30
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010

View Postsorin147, on 17 februarie 2017 - 08:41, said:

Si AWBul, ca acolo scrie ce e mai important?
AWB-ul este scris pe aceasta chitanta.

#31
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
Pe AWB scrie exact unde trebuie sa ajunga pachetul, dupa el a fost facuta factura.

#32
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Am luat legatura cu in sef de la fan curier si a ramas ca astazi se va livra coletul, urmand sa platesc 14 lei, contravaloarea aducerii rambursului acasa.

#33
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Coletul a ajuns la destinatie astazi. Multumesc celor care m-au sfatuit cum sa procedez in acest caz.

#34
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View PostTopp, on 16 februarie 2017 - 21:51, said:

  Nu trebuie sa te ocupi cu asa ceva, ar fi interesant sa ai o asa ocupatie. :-)
Dar nici sa te lasi calcat mereu in picioare de catre cei pe care-i platesti nu se poate.  Nu poti intoarce la infinit celalalt obraz, DJ !
  Gandeste la o scara mai ampla: Oare cate astfel de cazuri au loc intr-o saptamana, intr-un judet doar ? Eh,  cum se vede acum ?
  Daca toti imbratisam atitudinea ta, inseamna ca ne meritam soarta si ei  fac burta mare fara a-si da interesul sa fie corecti.


  Dincolo de ironie, as paria ca daca vor auzi  de reclamatii vor deveni brusc concilianti.
Politica treptelor. Daca nu tine atitudinea de acum, de a cere tot ei bani, pasul urmator e sa-ti promita, sa-ti ofere...
Cam cum fac operatorii de telefonie cand le spui ca vrei sa pleci din reteaua lor.  Iti vor da, iti vor promite.
Insa nu trebuie sa-i sune initiatorul.
El trebuie sa se duca direct la OPC.


  Da, insa  spui  generalitati.
Te indepartezi de speta. Concret:
  Soferul a calculat, clientul a platit  cat i s-a cerut, coletul n-a fost livrat.  Punct.
Ai dreptate @Topp,ca nu tre sa ma las mereu asa,dar eu nu mai ''colaborez'' cu ei. Cu mine au terminat-o...cum se spune. Sunt destule firme de curierat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate