Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Decizie peste noapte la Telekom: Noua putere politică pune dintr-un foc 4 oameni noi în Consiliul de Administrație, printre care și pe Ciprian Boloș,

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

View Poststlk, on 16 februarie 2017 - 19:01, said:


Are dreptate ! Telekomul e varza ! de asta am eu  585 Mbps  la internet L (de 500 Mbps) Posted Image
[ http://www.speedtest.net/result/6058237553.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
...sa imi scri MSISDN-ul si corectez imediat

Edited by Adrianradu, 16 February 2017 - 21:41.


#20
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View PostAdrianradu, on 16 februarie 2017 - 18:55, said:

Vorbesti in necunostinta de cauza...partea tehica
...la mentalitate ai dreptate...din pacate
esti la ericcson cumva?

View PostAdrianradu, on 16 februarie 2017 - 21:38, said:

...sa imi scri MSISDN-ul si corectez imediat
ce a spus el a fost de bine, nu ca e gresit Posted Image
Voi n-ati fost in stare sa corectati o rutare de cacat de cand v-ati lipit cu orange-ul, de se duceau apelurile in orice galaxie numai unde trebuie nu....v-au trebuit 5 luni si zeci de reclamatii la opc

Edited by xcit, 16 February 2017 - 21:48.


#21
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

View Postxcit, on 16 februarie 2017 - 21:42, said:


esti la ericcson cumva?


ce a spus el a fost de bine, nu ca e gresit :)
...mi-am dat seama...am editat...am zeci pe zi...
"Inebunesc" cand vad ca isi posteaza speedtest...la Mobil...
...dupa care recalama la Oprator ca "nu le merge netu' "

Edited by Adrianradu, 16 February 2017 - 21:57.


#22
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View PostAdrianradu, on 16 februarie 2017 - 21:47, said:

...mi-am dat seama...am editat...am zeci pe zi...numai de "rau"
cate oi fi avut de la mine....sa fim noi sanatosi...si daca nu va dadeam zeci de informatii si detalii nici acum nu va scoteam din rahat ;)

#23
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Telekom-ul are cea mai puternica retea fixa din Romania, cea mai puternica retea de fibra, facuta pentru Romtelecom inainte sa fie privatizat. Ar fi jenant sa iasa din schema in felul asta. Oricum au avut un marketing grecesc de tot rahatul : intr-un an (parca 2006) pierdusera un sfert din abonatii de telefonie fixa, adica un milion! Apoi s-au trezit la realitate si au venit cu Dolce si cu ADSL-ul vietii. Si asta dupa ce statusera in teste cu Huawei si E///(parca) vreo 2 ani, inainte sa devina serviciul comercial.

Iar ca PSD-ul isi baga oamenii in CA, asta e inceputul intinderii caracatitei.

#24
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
grecii au fost juniori pe langa nemti, grecii n-au facut ravagiile care le-au facut nemtii...iar mitul ca nemtii sunt nemti, asta e valabil NUMAI in Germania, la noi neamtul devine roman cand a coborat din avion

View Postsonnydellmarco, on 16 februarie 2017 - 22:00, said:

asta e inceputul intinderii caracatitei.
Gresit, a inceput numaratoarea inversa, asta e formularea corecta Posted Image

Edited by xcit, 16 February 2017 - 22:07.


#25
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postxcit, on 16 februarie 2017 - 22:07, said:

grecii au fost juniori pe langa nemti, grecii n-au facut ravagiile care le-au facut nemtii...iar mitul ca nemtii sunt nemti, asta e valabil NUMAI in Germania, la noi neamtul devine roman cand a coborat din avion
Si eu am impresia ca de cand s-au retras grecii, lucrurile merg prost. Poate si pentru ca germanii nu prea inteleg cultura romana.
Ar fi pacat sa fie demolata si compania nationala de telecomunicatii.

Comunicatiile sunt extrem de  importante pentru orice stat. Retaua de drumuri nationale este praf, reteaua de cai ferate este praf, posta e praf si in curand se pare ca nu o sa mai avem nici telecomunicatii.

Edited by pasilla, 16 February 2017 - 22:16.


#26
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
lasa frate ca pentru Pantis n-a fost pacat, electrica s-a vandut la straini, telecomunicatiile la fel, gazul la fel, apa la fel, toate obiectivele strategice s-au dat la straini....te mai poti numi stat independent in situatia ca daca 3 din astia ti-au tras heblul, adio Romania. Culmea prostiei ca au vandut la companii de stat straine, nu la private

#27
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postpasilla, on 16 februarie 2017 - 22:16, said:

Comunicatiile sunt extrem de  importante pentru orice stat. Retaua de drumuri nationale este praf, reteaua de cai ferate este praf, posta e praf si in curand se pare ca nu o sa mai avem nici telecomunicatii.

Gresit! La telecomunicatii stam cel mai bine. Avem super retele, net de mare viteza. E singurul lucru bun pe care il avem. Netul e deja aproape free, preturile cele mai mici din Europa. Daca dispare Telekom-ul, pe cati credeti ca va afecta? Hai sa fim seriosi.

View Postxcit, on 16 februarie 2017 - 22:23, said:

lasa frate ca pentru Pantis n-a fost pacat, electrica s-a vandut la straini, telecomunicatiile la fel, gazul la fel, apa la fel, toate obiectivele strategice s-au dat la straini....te mai poti numi stat independent in situatia ca daca 3 din astia ti-au tras heblul, adio Romania. Culmea prostiei ca au vandut la companii de stat straine, nu la private
Pai daca nu suntem in stare sa ne conducem singuri, ce e de facut? Ce a ajuns CFR-ul? RATB-ul? fier vechi umblator! Nici la Metrorex nu pare a fi mare fericire, au noroc ca primaria  baga bani in ei.

#28
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View Postsonnydellmarco, on 16 februarie 2017 - 22:29, said:

Pai daca nu suntem in stare sa ne conducem singuri, ce e de facut? Ce a ajuns CFR-ul? RATB-ul? fier vechi umblator! Nici la Metrorex nu pare a fi mare fericire, au noroc ca primaria  baga bani in ei.

Pai de condus ne conducem, ca stim, dar din condus nu iti faci avere pt 5 generatii, asa ca bagi mana in borcan grav, atata timp cat ilici a stat la putere s-a vandut tot, ferul ca ferul, dar toate obiectivele strategice....trebuie sa fii idiot...pe langa faptul ca daca ar caandida ilici maine, ar fi votat din nou ca in 90, dar asta e alta poveste

#29
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View PostAdrianradu, on 16 februarie 2017 - 21:47, said:

...mi-am dat seama...am editat...am zeci pe zi...
"Inebunesc" cand vad ca isi posteaza speedtest...la Mobil...
...dupa care recalama la Oprator ca "nu le merge netu' "
Si la urma urmei, ce sa faci cu atata banda? Te mandresti cu ce arata speed-test-ul?

View Postxcit, on 16 februarie 2017 - 22:33, said:

Pai de condus ne conducem, ca stim, dar din condus nu iti faci avere pt 5 generatii, asa ca bagi mana in borcan grav, atata timp cat ilici a stat la putere s-a vandut tot, ferul ca ferul, dar toate obiectivele strategice....trebuie sa fii idiot...pe langa faptul ca daca ar caandida ilici maine, ar fi votat din nou ca in 90, dar asta e alta poveste
Cum era sloganul: noi nu ne vindem tara, ca peste 2 ani o dam pe degeaba Posted Image) cam asa a fost.

Mi se pare genial sa ai net si sa il folosesti doar la youtube si whatsapp si sa nu fii in stare sa faci o plata online la impozite sau utilitati, si sa stai la cozi. Femeia de servici din bloc are un smartphone cel putin dublu ca pret fata de al meu Posted Image)
Murim de foame dar avem 60 de GB trafic inclus!

Prefer sa am net doar de 1mbps si numai acasa dar sa am sosele, autostrazi, transport in comun decent, curatenie in oras, parcuri, scoli , spitale, gradinite, crese!

Edited by sonnydellmarco, 16 February 2017 - 22:46.


#30
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View Postsonnydellmarco, on 16 februarie 2017 - 22:43, said:

Prefer sa am net doar de 1mbps si numai acasa dar sa am sosele, autostrazi, transport in comun decent, curatenie in oras, parcuri, scoli , spitale, gradinite, crese!

Daca te reincarnezi peste vreo 200 de ani, posibil sa ai, nu e sigur....daca vrei mai repede, vezi in croatia :)), apropo, toata e facuta numai de bechtel...la noi n-a mers, stie ratangiul(bombonel) de ce

#31
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postsonnydellmarco, on 16 februarie 2017 - 22:29, said:


Gresit! La telecomunicatii stam cel mai bine. Avem super retele, net de mare viteza. E singurul lucru bun pe care il avem. Netul e deja aproape free, preturile cele mai mici din Europa. Daca dispare Telekom-ul, pe cati credeti ca va afecta? Hai sa fim seriosi.
Avem net de mare viteza, dar nu stam asa bine la telecomunicatii. Nici macar in Bucuresti nu exista nici macar semnal gprs peste tot. In tara fara Telekom, ar fi multe zone neacoperite cu internet.

#32
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
telekom a avut bulan cu cladirile, ca s-au pus antene pe cladiri fara sa se plateascsa chirie fiind ale lor, decand au venit nemtii si se vand cladirile....se plateste si chirie pt a tine antenele, deci...la vale din ce in ce mai cu viteza

#33
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postpasilla, on 16 februarie 2017 - 22:51, said:

Avem net de mare viteza, dar nu stam asa bine la telecomunicatii. Nici macar in Bucuresti nu exista nici macar semnal gprs peste tot. In tara fara Telekom, ar fi multe zone neacoperite cu internet.
Da, LCEN-urile, facute pe bani europeni. Au bagat net in toate catunurile.

#34
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postsonnydellmarco, on 16 februarie 2017 - 22:55, said:

Da, LCEN-urile, facute pe bani europeni. Au bagat net in toate catunurile.
Pai , daca nu era UE, eram inca in feudalism, nu ca acum am fi departe.

#35
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Si acum e feudalism, cate sate au fibra optica da n-au asfalt sau alte utilitati decat energia eletrica?

#36
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

View Postxcit, on 16 februarie 2017 - 21:50, said:

cate oi fi avut de la mine....sa fim noi sanatosi...si daca nu va dadeam zeci de informatii si detalii nici acum nu va scoteam din rahat Posted Image
...noroc cu tine ca ne-ai scos din...ca nu stiu ce ne faceam fara tine.
Multumim pentru detalii...
...sper ca nu esti tu acela care reclama ca "ii cade semnalul la telefon cand trec avioanele..."...si nici acela care vrea la Muziton piesa "Guta...Iti dau o suta de parai"...
PS ...nu garantez ca am scris bine titlul melodieiPosted Image

View Postxcit, on 16 februarie 2017 - 21:42, said:

esti la ericcson cumva?


ce a spus el a fost de bine, nu ca e gresit Posted Image
Voi n-ati fost in stare sa corectati o rutare de cacat de cand v-ati lipit cu orange-ul, de se duceau apelurile in orice galaxie numai unde trebuie nu....v-au trebuit 5 luni si zeci de reclamatii la opc
M-ai documenteaza-te putin cum este cu "lipeala" si la ce Serviciu s-a efectuat...si ca sa nu te las sa te chinui prea tare am sa iti spun ca nu are nici o legatura cu Apelurile...:rantcurse:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate