Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Teapa olx

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
newverending

newverending

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.07.2009
cauta ....
"Cred ca am fost inselat. Cum pot rezolva?

Edited by newverending, 15 February 2017 - 21:43.


#20
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

 _NeXUS-, on 15 februarie 2017 - 21:19, said:

Merg si cu sticla crapata/sparta, doar ca se intinde crapatura si pana la urma trebuie sa schimbi ecranul.
  Acum nu mai e vorba de sticla...e vorba ca a fost inselat, vanzandu-i-se un fake.

#21
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
@all - daca va uitati pe alte topicuri deschise de initiator, o sa va dati seama ca are ceva probleme de logica.

#22
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

 denache, on 15 februarie 2017 - 20:42, said:

Pai care e teapa ? La obiecte uzate este vazut, placut, luat. Daca se misca bine, ce mai vrei...?
  Diferenta de pret dintre clona si original.

#23
andrey_96

andrey_96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 28.02.2012
Da, va multumesc pentru  ajutor !

Telefonu` era un s7 edge , omu`  avea doar telefonu`   ,vad ca si-a mai pus un anunt deci as putea sa dau de el .
Eu m-am gandit in felu` urmator , pun un prieten sa-l sune ,are alt anunt acum  stabilesc un punct de intalnire . Astept pana ii cere telefonu` sa se uite la el si atunci intervin si eu si-i iau telefon , iar in schimb ii dau copia pe care mi-a dat-o . Daca face figuri il amenint ca-l duc la politie sub pretextu` ca dau telefonu` furat ,el stie ca este telefonu` luat de frate-miu , deci avem acte la el ...

 balauru69, on 15 februarie 2017 - 21:30, said:

@all - daca va uitati pe alte topicuri deschise de initiator, o sa va dati seama ca are ceva probleme de logica.


Problema nu e logica, ci omenia !

Cu telefonu` a fost vina mea , adica trebuia sa ma uit atent la el peste tot  sa iau o aplicatie gen cpu-z  sa vad ce si cum., dar in situatia cealalta am ajutat pe cineva pe care-l consideram prieten  , da` n-a asa e  facerea de bine-i ....

Nu e primu` telefon pe care-l iau , nici eu nu-mi explic cum de n-am realizat, mai ales c-am mai umblat pe s7  ,doar ca nu era egde ...
Replica se simte la fel ca si originalu` ,daca-l caut dupa imei imi zice ca e s7 edge de 64 gb ...

Totusi...., e placut sa vezi ca atunci cand faci o "treaba" din asta  primesti astfel de sprijin, chiar ajuta !

Edited by andrey_96, 15 February 2017 - 21:45.


#24
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

 andrey_96, on 15 februarie 2017 - 21:41, said:

Da, va multumesc pentru  ajutor !

Telefonu` era un s7 edge , omu`  avea doar telefonu`   ,vad ca si-a mai pus un anunt deci as putea sa dau de el .
Eu m-am gandit in felu` urmator , pun un prieten sa-l sune ,are alt anunt acum  stabilesc un punct de intalnire . Astept pana ii cere telefonu` sa se uite la el si atunci intervin si eu si-i iau telefon , iar in schimb ii dau copia pe care mi-a dat-o . Daca face figuri il amenint ca-l duc la politie sub pretextu` ca dau telefonu` furat ,el stie ca este telefonu` luat de frate-miu , deci avem acte la el ...




Problema nu e logica, ci omenia !

Cu telefonu` a fost vina mea , adica trebuia sa ma uit atent la el peste tot  sa iau o aplicatie gen cpu-z  sa vad ce si cum., dar in situatia cealalta am ajutat pe cineva pe care-l consideram prieten  , da` n-a asa e  facerea de bine-i ....

Nu e primu` telefon pe care-l iau , nici eu nu-mi explic cum de n-am realizat, mai ales c-am mai umblat pe s7  ,doar ca nu era egde ...
Replica se simte la fel ca si originalu` ,daca-l caut dupa imei imi zice ca e s7 edge de 64 gb ...

Totusi...., e placut sa vezi ca atunci cand faci o "treaba" din asta  primesti astfel de sprijin, chiar ajuta !

Ia arunca un ochi aici : http://m.imgur.com/d...gxXu7hF,Swnr0OQ
Este o conversatie cu unul care vinde o clona drept original. Si ce sa vezi, tot un s7, si asta azi :))
Cand l-am prins a sters anuntul.

Ps: Sa nu cumperi nici o data un telefon fara acte!
Asta se aplica oricarui obiect cumparat!
Nu exista (nu am acte) !

Edited by PantherOne, 15 February 2017 - 21:55.


#25
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
n ai ce să mulțumeşti
eşti absolut zero barat
n are nici o treabă olx u
am luat doamnei s7 edge de la fix 770 km cu,curier şi suntem ultra mulțumiți,n am avut ,,aere,,de face to face ! n ai cerut factură şi bon fiscal la ,,fața locului ,, ?

#26
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 andrey_96, on 15 februarie 2017 - 21:41, said:

Astept pana ii cere telefonu` sa se uite la el si atunci intervin si eu si-i iau telefon
Furtul se pedepseste cu inchisoare. Daca ii mai dai si vreo palma, atunci devine talharie. Incadrarea e mai mare. Bafta! Posted Image

Edited by baliosss, 15 February 2017 - 21:54.


#27
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,315
  • Înscris: 21.04.2005

 Topp, on 15 februarie 2017 - 21:34, said:

  Diferenta de pret dintre clona si original.
Care clona ...care original !!!
Probabil ca in anunt vanzatorul spunea ca vinde un telefon S7 edge . Spun probabil ....  ca nu am vazut anuntul . Mai mult ca sigur nu era stipulat nicaieri ca e original , ci doar un telefon .
Mai departe tragi singur concluziile .       Mai ales ca l-a avut in mana !

#28
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,701
  • Înscris: 25.11.2014

 andrey_96, on 15 februarie 2017 - 21:41, said:

Da, va multumesc pentru  ajutor !

Telefonu` era un s7 edge , omu`  avea doar telefonu`   ,vad ca si-a mai pus un anunt deci as putea sa dau de el .
Eu m-am gandit in felu` urmator , pun un prieten sa-l sune ,are alt anunt acum  stabilesc un punct de intalnire . Astept pana ii cere telefonu` sa se uite la el si atunci intervin si eu si-i iau telefon , iar in schimb ii dau copia pe care mi-a dat-o . Daca face figuri il amenint ca-l duc la politie sub pretextu` ca dau telefonu` furat ,el stie ca este telefonu` luat de frate-miu , deci avem acte la el ...





Il iei din parti! Ca ala o fi prost sa ti-l dea. Daca il iei se cheama furt.
Si sub ce pretext il ameninti tu? Unde ai auzit tu ca e legal sa iei pe unu pe sus si sa il duci la politie impotriva vointei lui :lol:?

#29
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,412
  • Înscris: 25.08.2009
Oare vanzatorul urmareste si el softpedia forum?

#30
andrey_96

andrey_96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 28.02.2012

 Serafim606, on 15 februarie 2017 - 21:57, said:

Il iei din parti! Ca ala o fi prost sa ti-l dea. Daca il iei se cheama furt.
Si sub ce pretext il ameninti tu? Unde ai auzit tu ca e legal sa iei pe unu pe sus si sa il duci la politie impotriva vointei lui Posted Image?

Pai si eu atunci pot sa ma duc la politie si sa declar ca mi-a furat Htc-ul pe care i l-am dat la schimb , atata timp cat  am martori care  stiu ca a fost telefonu` meu si proprietaru` de pe factura sustine ca mi l-a vandut mie .

#31
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Eu inteleg ca tu i-ai dat un telefon probabil cumparat tot SH pe care nu aveai acte si nu poti sa demonstrezi ca ti-a apartinut?

#32
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Daca telul raporteaza ca e modelul cutare, atunci vanzatorul nici macar nu poate fi banuit de inselaciune. Poate chiar a crezut ca are acel model de telefon. Si daca in anunt nu se specifica CLAR  ca e original, nici mama lu' politia nu are ce sa-i faca.
Vand scobitoare, daca intra printre dinti inseamna ca e anunt de buna credinta. Ca ulterior e un cui de 10, e alta poveste.

#33
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Si ai verificat tu ca persoanele respective dau cu subsemnatul la politie pentru tine?

#34
andrey_96

andrey_96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 28.02.2012

 _NeXUS-, on 15 februarie 2017 - 22:04, said:

Si ai verificat tu ca persoanele respective dau cu subsemnatul la politie pentru tine?

oricand

#35
_NeXUS-

_NeXUS-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 05.02.2017
Si ce mai stai? Ia de te duce la politie.
Asta daca nu cumva iti permiti teapa, sa zici ca ai invatat o lectie si ca viata merge inainte.

#36
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008

 PantherOne, on 15 februarie 2017 - 21:49, said:

Ia arunca un ochi aici : http://m.imgur.com/d...gxXu7hF,Swnr0OQ
Este o conversatie cu unul care vinde o clona drept original. Si ce sa vezi, tot un s7, si asta azi Posted Image)
Cand l-am prins a sters anuntul.

Ps: Sa nu cumperi nici o data un telefon fara acte!
Asta se aplica oricarui obiect cumparat!
Nu exista (nu am acte) !
  Si totusi, mai exista.
   Eu am cumparat Huawei P9 lite, varianta cu 3 GB RAM,  care varianta nu se comercializa la noi. Nu stiu acum.
   Cutie sigilata, totul ok, pret  mai mic decat la magazinele noastre. Cred ca de prin fosta Yugoslavie a ajuns la noi.
    Sunt obiecte care intra in tara prin diverse filiere, metode, fentand vama.
  Trebuie sa ai fler, sa fii informat, sa fii atent si gasesti.
Daca esti strain de cauza, obiectul sa aibe acte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate