Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De ce unii urăsc televiziunea analogică?

- - - - -
  • Please log in to reply
194 replies to this topic

#181
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Sunetul de vinil e neplăcut atunci când e zgâriat discul şi acul e tocit!

#182
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Nu stiu cum ar mai putea cineva sa mai foloseasca tv analogica :)) NU o mai folosesc de multi ani, e depasita, calitatea nu se compara cu cea digitala. Era ei a apus, sper sa dispara cat mai curand!

#183
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006

View Postronuquet, on 19 martie 2017 - 02:11, said:

Ce treaba are Horizon Go cu decodoarele? Ala e pentru altceva, pentru deplasari sau cand vrei sa te uiti la TV pe Laptop.

Chiria e 5 lei la orice decodor/CI+, iar daca negociezi cu ei ti le dau pe moka (eu platesc 1 decodor, desi am 4).

La RCS e 3 lei chiria la CI+ (primul CI+/decodor e gratis) si 5 lei decodor.

La Telekom intradevar, e foarte scump decodorul : 11 lei !!! Dar CI+ul costa tot 5 lei.
Stiu pentru ce e horizon go, dar ma gandesc ca merge sau ar trebui sa mearga si pe un smart tv cu android. Sau nu?

Poate nu ti se pare mare lucru, insa sunt persoane carora le plac televizoarele si au multe, cum ai zis si tu ca ai 4. Sa platesti 3 chirii ajunge sa coste cat jumatate din abonamentul de televiziune. Nu mi se pare normal.

#184
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
Televiziunea analogica va mai functiona cati va ani, toti operatorii scot programe din analogic sau nu mai adauga cum este la mine la RCS-RDS Izbuc care a scos Look Plus iar Discovery Channel si TLC nu sunt introduse in analogic.

Edited by George78910, 19 March 2017 - 15:49.


#185
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View PostTruculMagic, on 15 februarie 2017 - 22:14, said:

acuma dai o racheta si ai distrus toata armata terestra pe o raza de cativa zeci de km. Posted Image

=> cateva zeci de...

#186
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View Postdjl, on 17 martie 2017 - 02:11, said:

În fine, tot ar fi în grila operatorilor de cablu (pe analogic sau digital). Calitatea imaginii depinde şi de ce aparatură au în dotare  Posted Image
Cum adică eşti atipic?   Posted Image
Am probleme cu vederea. Desi am TV mare (ca sa inteleg si eu ceva din subtitrari cand stau pe canapea), nu pot sa sesizez diferenta dintre SD si HD daca stau mai departe de 1-1,5 m de TV. Deci pentru mine e irelevant daca vad ceva in SD sau HD. Dar pentru un om cu vedere buna cred ca diferenta se vede clar.

#187
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Mai multi pixeli face imaginea mai clara: http://www.cctv-sg.com/compare.html

#188
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postdjl, on 19 martie 2017 - 12:28, said:

Sunetul de vinil e neplăcut atunci când e zgâriat discul și acul e tocit!
Păi cam așa e cazul cu discurile astea. ..

Nu mai vorbim de dinamică mica, înalte mai deloc

#189
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Depinde şi de doză, matriţarea discului...

#190
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Si nu mai bine sa nu depinda de una-alta? Esantionezi semnalul analogic in 1 si 0 si gata cu erori de interpretare.

#191
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postdjl, on 20 martie 2017 - 13:49, said:

Depinde şi de doză, matriţarea discului...

a e adevărat și în cel mai bun caz ai un rezultat acceptabil. Care durează până asculți respectivul disc odată, poate de două ori.

#192
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Asta, sincer, e exagerare. Nici discurile de şelac nu se uzau aşa de repede.

#193
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007
Da . Eu nu urasc.  Eu ignor.


Mi se pare aiurea sa ai dubluri de posturi

#194
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007
Chiar am intrat zilele trecute la altex sau domo sau flanco nu mai retin,  sa intreb de un sound bar..  si am ajuns inevitabil si pe la televizoare.. si "asistentul" care dadea detalii despre televizoare,  imi arata un samsung maricel pe la 137cm sau mai mult in diagonala , UHD - adica 4K, la vreo 4600 de lei, si zicea ca el d'ala are acasa. N-am zis nimic, dar ma miram in sinea mea,  la ce salarii or avea la magazin.. ala si-a cumparat asemenea televizor..   ca sa ce? Sa te uiti la cacatos? sau la gidea?   Noi chiar nu avem continut la televizor, 90+ % din posturile de televiziune mi se par de toata jena.  Chiar nu ma uit la televizor.  De ce as arunca 1000 de euro pe asa ceva? Am doua LED uri prin casa, si pe alea le-am primit de pomana, cadou, de la socri cand au facut "investitii" ca sa mai deduca din facturi. La unul nici nu stiu pe unde are telecomanda, iar celalalt e folosit pe post de radio, ca are digi in grila si posturi de radio.

#195
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Dar nu trebuie sa-ti explici de ce si cum. Poti face doar statistica pentru ca gusturile nu se discuta. Si poate sursa imaginii acelui TV nu-i transmisia posturilor ci alta (net, locala din medii de stocare etc).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate