Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 

Pentru neutralizare Redirect Virus.Nu pot modifica fisierul host , primesc mesajul Contact the administratir to obtain permission

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View PostMhG_40, on 19 februarie 2017 - 03:10, said:

FRST sterge ce spun eu(fixlist.txt), ce -am sters, se poate recupera.

Vezi in C:\FRST\Quarantine.
Pentru Preview Pictures
am setat deja dinainte se poate vedea mai sus am comutate pe "Windows Photo Viewer" dar nici o schimbare la Preview.......
dar sa inteleg ca Fisierul fixlist.txt trebuie sa il sterg el impiedica Preview-ul? unde este localizat acest fisier fixlist.txt ca sa il ster tot in Folderul FRST..?


Bookmarks:
ok merci
pai daca e in fisierul FRST
atunci inseamna ca il pot accesa bookmarkul initial de aici:  C:\FRST\Quarantine\C\Users\I\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ChromeDefaultData

Attached Files


Edited by July02, 19 February 2017 - 12:46.


#56
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010
exista vreo posibilitate sa convertesc fisierul Bookmarks (cu extensia File) din Profilul google Chrome de pe C drive in fisier Bookmarks (cu extensia Chrome Html Document)
ca sa  il pot importa direct in Chrome....?
sau nu merge decat daca copiez profilul initinal in Folderul de pe. C ChromeDefaultData....?

dar ma gandesc ca daca sunt infectate.... nu se recomanda sa mai pun la loc Folderul cu profilul de Google Bookmarks initial de pe  C drive in ChromeDefaultData.
(doar  merge sa convertesc fisierul Bookmarks (cu extensia File) din Profilul google Chrome de pe C drive in fisier Bookmarks (cu extensia Chrome Html Document)
ca sa  il pot importa direct in Chrome.... fara a mai fi nevoit sa copiez tot profilul Google infectat pe drive C in Chrome Default data)

Edited by July02, 19 February 2017 - 12:59.


#57
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010
am incercat sa dau jos din nou jos Internet Explorer https://www.microsof...IqwAmaVxYH4O.97
am downlodat , si nu a mers sa instalez....

dar dupa un timp am observat doua lucruri interesante......
- imi apare Internet Explorer EDGE
- iar daca dadeam sa deschid o pagina de browser de Inernet Exploer mi-o deschidea cu Internet Exploerer 11 si nu cu EDGE....
Apoi am intrat in setarile Internet exploerer 11 si acolo imi apare optiunea de internet options am dat reset la conexiune degeaba.....
dar am intrat sa detectez o conexiunea de net din nou din browser Internet Explorer 11 si a mers....
Mai mult de atat am deschis si Internet Explorer EDGE si acesta s-a conecatat la Inernet....
Deci Inernet Exploer 11 merge in tandem cu Internet EDGE....
oare Internet Explorer EDGE e doar o Interfata cusomizata a Internet Exploerer 11?

M-am uitat deasemenea la unisntal Programs si nu apare Inernet Explorer 11 cum nu apar enici Inernet Explorer Edge
Deci inseamna ca si Internet Explorer 11 este inglobat tot in Windows.... si probabil Internet EDGE sa fie doar o simpla interfata altfel cusomizata care se vrea lansata din Bara de Windows si din Meniu....?
Oricum imi apar ambele in Meniu acum...si EDGE si 11, dar doar in 11 am setari de retea... la EDGE nu are asa ceva...., dar odata schimbate setarile in 11 influenteaza si EDGE-ul...


Acum mai ramane sa rezolv: - doar problema cu pozele care nu apar ca Preview in Foldere....

Attached Files


Edited by July02, 19 February 2017 - 19:21.


#58
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Nu stiu ce ai vrut sa descarci si zici ca ai descarcat de pe pagian de prezentare a EDGE... ca nu e nimic de IE pe-acolo.
Oricum IE11 si Edge vin ca parte a Windows 10.

IE 11 il poti dezinstala/reinstala in Control Panel - Add Remove Windwos Component - debifezi casuta ptr el si urmezii instructiunile ( restart ).
Edge daca nu ma insel apare in lista de Aplicatii din Settings.

#59
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
Scuze, am lipsit putin.
Recuperezi din

Quote

C:\FRST\Quarantine\C\Users\I\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ChromeDefaultData
, doar "Bookmarks".
Cum salvezi in format html:
https://productforum...ome/yWZeXbOmU80
Pe rand, le rezolvam pe toate.
Ai Internet Explorer Version 11,
se poate descarca de aici:
https://www.microsof...-7-details.aspx

Quote

Scan result of Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Version: 15-02-2017 02
Ran by I (administrator) on _ (16-02-2017 11:26:58)
Running from C:\Users\I\Downloads
Loaded Profiles: I (Available Profiles: I & Administrator)
Internet Explorer Version 11 (Default browser: Chrome)

Reset Internet Explorer settings:
https://support.micr...-reset-settings

Edited by MhG_40, 20 February 2017 - 18:50.


#60
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Mhg - Are windows 10 !! IE11 e inclus. Nu poate instala IE11 ptr windows 7.

Tot ce poate sa faca e sa-l dezinstaleze din Windows Components si sa-l reinstaleze la loc. Nu cred ca rezolva insa. Am si eu bube cu el si nu a ajutat nimic.

#61
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View PostMhG_40, on 20 februarie 2017 - 18:34, said:

Scuze, am lipsit putin.
Recuperezi din
, doar "Bookmarks".
Cum salvezi in format html:
https://productforum...ome/yWZeXbOmU80
Pe rand, le rezolvam pe toate.
Ai Internet Explorer Version 11,
se poate descarca de aici:
https://www.microsof...-7-details.aspx


Reset Internet Explorer settings:
https://support.micr...-reset-settings

cu internet explorer 11 am rezolvat l-am gaist asa cum am sicris mai sus il aveam in sistem windows da nu stiam de el, aveam la bara daor EDGE-ul care nu mergea configurat...

Acolo asa scrie Bookmarks pot fi exportate...stiam si asta in format html din Chrome
dar acolo nu spune cum sa convertesti fisierul Bookmarks cu extenisa FILE (de la locatia C:\FRST\Quarantine\C\Users\I\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ChromeDefaultData )
in fisier Bookmarks cu estensie HTML ca sa-l poti importa in Chrome ulterior..
deci acolo nu spune cum sa transforma Bookmarks cu extensie File in Bookmarks cu extensie HTML...., spune doar cum exporti din Chrome in format html...

Edited by July02, 21 February 2017 - 00:14.


#62
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
https://productforum...ome/yrxE6Zi8svI

#63
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View PostMhG_40, on 21 februarie 2017 - 09:18, said:

da merci mult pentru ca te-ai interesat
da cam asa stiam si eu ceva de genu ca trebuie alipit la folderul cu  bookmarkurile curente....
nu am facut asta ca sa nu le amestec
dar cand voi vrea sa recuperez le voi salva undeva separat ca sa le pot vedea separat cumva....

Preview foto in foldere
Dar problema cu Pozele care nu apar in Preview nu am rezolvat inca...., nu am idee de la ce poate fi .....ori din virusi ori anumite setari...?

Edited by July02, 21 February 2017 - 13:08.


#64
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Ptr aia mergi in Control Panel - Folder View ( sau ceva de genul - nu am un 10 la indemana acum ) si la View ai o lista - vezi sa fie bifat ceva de genul Show Thumbnails instead of icons.

#65
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
Show Thumbnails.
https://www.tenforum...ndows-10-a.html

#66
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 19.11.2010

View Posteiffel, on 21 februarie 2017 - 13:49, said:

Ptr aia mergi in Control Panel - Folder View ( sau ceva de genul - nu am un 10 la indemana acum ) si la View ai o lista - vezi sa fie bifat ceva de genul Show Thumbnails instead of icons.

uau super am rezolvat
am intrat la Control panel in File Explorer Options la View si am debifat Alwais show Icons, never thumbnails
Acum imi afisaza preview-urile

Multumesc mult

View PostMhG_40, on 21 februarie 2017 - 17:12, said:


Multumesc mult

#67
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
Cu placere!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate