Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Problema indexare Google

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
jok3rstyl3

jok3rstyl3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.05.2011
Salut! Am un site cu domeniu .net cu vechime de 5-6 luni. O perioada de 2 luni nu m-am ocupat deloc de el dar cam de 2 luni postez zilnic intre 5-15 articole. Are wordpress instalat cu o tema gratuita de pe site-ul lor. Problema este la indexare. Nu indexeaza deloc desi adaug continut constant si unic. Am adaugat sitemap in Webmasters dar cand caut pe google imi arata ca ar fi indexate: " Aproximativ 3.160 (de) rezultate (0,22 secunde) " dar cand rasfoiesc paginile nu sunt mai mult de 10. Ca pluginuri am: Google XML Sitemaps, WordPress Importer si Yoast SEO. Precizez ca am adaugat anul trecut prin decembrie in jur de 4-500 de articole de pe alt site de-al meu pe care l-am avut in trecut ( acum 4-5 ani si care acum nu mai exista ), articole adaugate prin WordPress Importer. Ma gandesc ca asta ar fi caza indexarii, prea mult continut adaugat intr-o singura zi .. Sper sa ma lamuriti voi. Nu stiu ce gresesc, ce nu fac cum trebuie deoarece continut cum am zis si sus postez zilnic, articolele avand intre 250-400 cuvinte. Va multumesc si sper ca nu am deranjat.

#2
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
trimite pm cu site`ul sa vedem daca`i ceva necurat.

#3
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postjok3rstyl3, on 13 februarie 2017 - 23:47, said:

. Precizez ca am adaugat anul trecut prin decembrie in jur de 4-500 de articole de pe alt site de-al meu pe care l-am avut in trecut ( acum 4-5 ani si care acum nu mai exista ), articole adaugate prin WordPress Importer. Ma gandesc ca asta ar fi caza indexarii, prea mult continut adaugat intr-o singura zi .

asta ar fi un motiv.
De ceva vreme (ani) Google promovează siturile care cresc organic, prin conținut.
Dacă în articolele importate ai tehnici vechi de SEO s-ar putea să mai iei ceva puncte de penalizare.

#4
jok3rstyl3

jok3rstyl3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.05.2011
@rid , @DaculScoril0 aveti PM. Astept parerile/sugestiile voastre.

#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
un link cu site-ul tau? Si asa nu se castiga foarte putin cu site-urile romane, doar cu youtube castigi la greu in Romania.

#6
jok3rstyl3

jok3rstyl3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.05.2011
@YourFan ai PM.

#7
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
si eu am un site de anul trecut dar doar in ultimele 2 luni am postat zilnic ,in total vreo 500  de articole, am incarcat si eu sitemap

si imi arata la sitemap- indexed , ca sunt vreo 3000 indexate , dar la index-status, imi arata 0 indexate

pana la urma sunt indexate sau nu?

Attached Files



#8
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Probabil sunt indexate, nu se updateaza in timp real, poate dura si saptamani.

#9
mihaelaa12

mihaelaa12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 03.02.2017

View PostDaculScoril0, on 14 februarie 2017 - 00:43, said:

asta ar fi un motiv.
De ceva vreme (ani) Google promovează siturile care cresc organic, prin conținut.
Dacă în articolele importate ai tehnici vechi de SEO s-ar putea să mai iei ceva puncte de penalizare.

Asta ar fi un motiv si apoi nici un site la inceput nu va avea postari zilnice si lungi. Totul trebuie sa para organic, fara prea multe link-uri si cu multa rabdare!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate