Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Ajutor DVR

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
betrax

betrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.02.2017
Buna, ma poate ajuta si pe mine cineva va rog, am un DVR si nu stiu parola de la el, am scos bateria de pe placa, am incercat parole 123456, 000000, 0000, 1234 fara rezultat, se poate sparge parola la el sau sa o aflu? Nu am manual la el si nu stiu cine este fabricantul.

Acesta este modelul:

https://postimg.org/image/c7oykhnn1/

https://postimg.org/image/do0h2mqjx/

#2
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
kr-7004v password reset -> https://www.google.r...154.30rlMWCEloc

#3
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,272
  • Înscris: 08.11.2016
DVR Password Reset Instructions

Follow these instructions to reset the master password. Press the menu button on the DVR. When prompt for a password, Enter the following password: 21086888. You will be logged into the DVR as the administrator. Select Configuration from the System Menu. Then, select password Setup from the configuration menu. The password setup screen will display your current password.

#4
betrax

betrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.02.2017
Nu stiu unde sa ma uit acolo, poti sa ma ajuti te rog?

Varianta cu reset master password sa apas butonul Menu am incercat, nu ma lasa sa bag la parola numai 6 cifre nu 8 ca si acolo. Multumesc.

Edited by betrax, 12 February 2017 - 22:46.


#5
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Salut.Daca iti permite sa scrii cu mouse-ul litere,incearca:
USER: admin (litere mici)
PASSWORD: admin (litere mici)
De obicei,aceasta este formula implicita de intrare in meniu.

Edited by Tehnicianul1970, 12 February 2017 - 23:23.


#6
betrax

betrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.02.2017
Ok am sa incerc sa scriu si cu litere parola,dar daca nici asa nu merge se poate sparge parola la el?Multumec.

Edited by betrax, 12 February 2017 - 23:28.


#7
betrax

betrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.02.2017
Am incercat si admin la parola si nu merge, dupa ce am bagat mai multe parole a aparut "system has been locked", se poate sparge parola la el cu vreun program sau in vreun fel???

Edited by betrax, 12 February 2017 - 23:56.


#8
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 21.08.2003
Daca nu ai schimbat-o niciodata ai sanse mari sa fie blank desi iti apar stelute in campul password, fa o incercare. Poti incerca asta si direct din interfata web dar trebuie sa stii ip-ul si eventual portul, odata ce intri in meniu poti modifica ce vrei.  Sau poti incerca cu asa ceva, unii se lauda pe net ca le-a mers:
Attached File  dvr.rar   228.77K   4 downloads
Bineinteles dvr-ul trebuie sa fie al tau, adica sa ai dreptul sa-l accesezi daca intelegi ideea.

Edited by cristian_sen, 13 February 2017 - 06:55.


#9
betrax

betrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.02.2017
Daca puteti va rog sa-mi explicati mai detaliat ca nu inteleg cum sa fac cum ati spus aici "Daca nu ai schimbat-o niciodata ai sanse mari sa fie blank desi iti apar stelute in campul password, fa o incercare. Poti incerca asta si direct din interfata web dar trebuie sa stii ip-ul si eventual portul, odata ce intri in meniu poti modifica ce vrei.", ip-ul nu il stiu, am introdus data afisata in acele calculatoare de coduri si am bagat parolele generate dar nu sunt bune, multumesc!

Edited by betrax, 13 February 2017 - 16:45.


#10
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 21.08.2003
Daca parola nu a fost nicodata modificata poti incerca sa lasi libera casuta respectiva, adica nu scrii nimic in ea, chiar daca o sa-ti apara stelutele cand apesi ok sau login....scrii admin la user apoi stergi cu  "back" sau "sageata inapoi" orice e in casuta parolei si apoi direct ok sau login cum e la tine....poate ai noroc si e blank adica e goala, nu scrii blank in ea. ;)
Daca aveai de incercat mai multe parole o puteai face de la un pc conectat in aceeasi retea cu dvr-ul, acesta are o pagina a lui unde poti intra in meniu la fel ca de la  mausul lui ...Eu zic ca vorbesti serios si chiar te cred, nu glumesti.

#11
betrax

betrax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 12.02.2017
Am incercat si fara parola si nu merge, nu am scris nimic la parola si am dat ok dar nu merge, asta cu conectatul de la PC la DVR prin aceeasi retea nu stiu cum sa fac, nu stiu cum sa conectez DVR la PC.

Edited by betrax, 13 February 2017 - 18:46.


#12
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 21.08.2003
Atunci imi pare rau, daca nici cu admin si cu 000000 sau 888888 sau 111111  la parola nu merge nu stiu mai departe. Nu cunosc nimic despre spart sau altele de astea, incearca un email la producator poate au o alta procedura diferita fata de ce s-a recomandat la postul #3.

Nu trebuie sa faci tu nimic daca vrei sa accesezi dvr-ul de la pc, ori instalezi programul cu care a venit si se conecteaza singur descoperind el ip-ul si portul dvr-ului ori te uiti in router si afli de acolo si intri direct cu Internet Explorer dar daca NU ai parola degeaba incerci asta, o sa te lovesti de refuz la fel ca la inceput. Ideea era ca daca ai mai multe parole in minte era mai usor sa le introduci de la tastatura pc decat de la mouse dvr, asta am vrut sa zic, nu te salveaza de autentificare, tot o sa-ti ceara parola.

Edited by cristian_sen, 13 February 2017 - 19:36.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate